reklama

Podrobnosti, které byste měli vědět o pojištění domácích mazlíčků

Díky pojištění můžete být všichni v klidu.
Zdroj: Zdroj: pexels.com

reklama

Přemýšleli jste o pojištění pro svého pejska nebo kočičku? Z mnoha důvodů je to určitě dobrý nápad. Jak ale vybrat to správné? A jaké jsou podmínky pro sjednání takového pojištění? Abychom vám pomohli najít odpověď na tyto a další otázky, představíme vám pojištění mazlíčků od České pojišťovny.

Možná vás napadne: Proti čemu a zda vůbec mazlíčka pojistit, když je zdravý? Ale je to velmi podobné jako při sjednávání životního pojištění osob. Pojišťujete si své zdraví podle rizik, které vám může život postavit do cesty. Česká pojišťovna nabízí možnost sjednání celkem tří typů pojištění. První, a majiteli pejsků nejžádanější, je Pojištění léčení úrazu nebo nemoci. To zajistí, že pojišťovna uhradí náklady, které jste zaplatili za veterinární ošetření úrazu nebo za léčení nemocí, a to do výše sjednaného limitu. Toto pojištění velmi oceníte, když si například váš pejsek zlomí nohu, nebo ho fatálně potrhá jiný pes. Pak totiž částky za ošetření dosahují i několika desítek tisíc korun.

Dále je možné pro zvířata s průkazem původu nebo speciálním výcvikem sjednat Pojištění úhynu nebo utracení. I když bolest při ztrátě milého zvířecího společníka si musíte vytrpět sami, toto pojištění vám bude kompenzovat alespoň finanční ztrátu - pojišťovna vám hradí částku do výše sjednaného limitu.

Majitelé živějších zvířat ocení Pojištění odpovědnosti za škodu. Příklad: váš soused úzkostlivě pečuje o svůj anglický trávník a záhon s růžemi. A co čert nechce, vaše zahrada zrovna musí sousedit s tou jeho. Váš pejsek pak jednoho dne nabyde dojmu, že za plotem je tráva zelenější, plot podhrabe a sousedovi udělá ze zahrady terénně upravenou opičí dráhu. Pokud máte pojištění, budete na to asi vzpomínat s úsměvem. Pokud ne, možná budete zvažovat stěhování… Není lepší mít na duši klid a nechat vyřešení této nepříjemnosti na pojišťovně, která poškozenému sousedovi vzniklou škodu uhradí?

Pojištění ocení především majitelé živějších psů.
Pojištění ocení především majitelé živějších psů.

Co se týče pojištění zvířátek, jednoznačně platí pravidlo: čím dřív, tím líp. Výše pojistného se totiž odvíjí od věku a váhy vašeho pejska. Pokud patří do váhové kategorie do 40 kilogramů, můžete ho pojistit až do osmi let jeho věku! U větších plemen (tedy váhové kategorie nad 40 kilo) je to trošku přísnější. Tam můžete sjednat pojištění jen do jejich čtyř let.

Podmínkou pro sjednání pojištění vašeho domácího mazlíčka je označení čipem nebo tetováním.

Potřebujete více informací a důkazů o tom, jak je účelné toto pojištění využít? Čtěte v našem článku Když pejsci stonají aneb 5 důkazů, že vás pojištění vytáhne z bryndy.

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Psycholog: Lidé se covidu přestali bát. Nechtějí přijmout, že sám od sebe neodejde

Psycholog: Lidé se covidu přestali bát. Nechtějí přijmout, že sám od sebe neodejde

Sjezdovky na českých horách zaplněné turisty nebo lidé scházející se v potají otevřených restauracích. Jiní se zase před týdnem tísnili bez roušek a rozestupů na demonstraci. Oproti jaru, kdy celý národ z domovů spořádaně a vyděšeně sledoval nastupující covidovou hrůzu, je to velikánský rozdíl. Proč se teď chováme jinak? Pro CNN Prima NEWS o tom v rozhovoru mluví Jiří Brančík, primář oddělení klinické psychologie Vojenské nemocnice Brno.

Noste roušky i doma. Ochráníte tím rodiče, vyzývají zdravotníky úřady v Los Angeles
Velkostatkář Gates? Miliardář se stal největším vlastníkem zemědělské půdy v USA
Do práce jen s negativním výsledkem. Slovensko čeká další plošné testování
Česká trampka rýžovala zlato na Klondiku. Medvědy grizzly zaháněla husitskými chorály
Rekordní mráz z roku 1929: Minus 42 a čtyři metry sněhu. Policajtům u nás praskaly obušky
reklama
reklama
Jsme v pandemické válce. Začněte pracovat a přestaňte kritizovat, tepe Havlíček opozici

Partie

Domácí zpravodajství

Kolik vakcín přijde příští týden, Babiš neví. Očkování druhé dávky chce odložit
Další články
reklama
reklama