reklama

Podrobnosti, které byste měli vědět o pojištění domácích mazlíčků

Díky pojištění můžete být všichni v klidu.
Foto: Zdroj: pexels.com

reklama

Přemýšleli jste o pojištění pro svého pejska nebo kočičku? Z mnoha důvodů je to určitě dobrý nápad. Jak ale vybrat to správné? A jaké jsou podmínky pro sjednání takového pojištění? Abychom vám pomohli najít odpověď na tyto a další otázky, představíme vám pojištění mazlíčků od České pojišťovny.

Možná vás napadne: Proti čemu a zda vůbec mazlíčka pojistit, když je zdravý? Ale je to velmi podobné jako při sjednávání životního pojištění osob. Pojišťujete si své zdraví podle rizik, které vám může život postavit do cesty. Česká pojišťovna nabízí možnost sjednání celkem tří typů pojištění. První, a majiteli pejsků nejžádanější, je Pojištění léčení úrazu nebo nemoci. To zajistí, že pojišťovna uhradí náklady, které jste zaplatili za veterinární ošetření úrazu nebo za léčení nemocí, a to do výše sjednaného limitu. Toto pojištění velmi oceníte, když si například váš pejsek zlomí nohu, nebo ho fatálně potrhá jiný pes. Pak totiž částky za ošetření dosahují i několika desítek tisíc korun.

Dále je možné pro zvířata s průkazem původu nebo speciálním výcvikem sjednat Pojištění úhynu nebo utracení. I když bolest při ztrátě milého zvířecího společníka si musíte vytrpět sami, toto pojištění vám bude kompenzovat alespoň finanční ztrátu - pojišťovna vám hradí částku do výše sjednaného limitu.

Majitelé živějších zvířat ocení Pojištění odpovědnosti za škodu. Příklad: váš soused úzkostlivě pečuje o svůj anglický trávník a záhon s růžemi. A co čert nechce, vaše zahrada zrovna musí sousedit s tou jeho. Váš pejsek pak jednoho dne nabyde dojmu, že za plotem je tráva zelenější, plot podhrabe a sousedovi udělá ze zahrady terénně upravenou opičí dráhu. Pokud máte pojištění, budete na to asi vzpomínat s úsměvem. Pokud ne, možná budete zvažovat stěhování… Není lepší mít na duši klid a nechat vyřešení této nepříjemnosti na pojišťovně, která poškozenému sousedovi vzniklou škodu uhradí?

Co se týče pojištění zvířátek, jednoznačně platí pravidlo: čím dřív, tím líp. Výše pojistného se totiž odvíjí od věku a váhy vašeho pejska. Pokud patří do váhové kategorie do 40 kilogramů, můžete ho pojistit až do osmi let jeho věku! U větších plemen (tedy váhové kategorie nad 40 kilo) je to trošku přísnější. Tam můžete sjednat pojištění jen do jejich čtyř let.

Podmínkou pro sjednání pojištění vašeho domácího mazlíčka je označení čipem nebo tetováním.

Potřebujete více informací a důkazů o tom, jak je účelné toto pojištění využít? Čtěte v našem článku Když pejsci stonají aneb 5 důkazů, že vás pojištění vytáhne z bryndy.

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Prezidentské volby v USA 2020

Obama ostře kritizoval Trumpa: Neochrání nás, vždyť ani nedokáže ochránit sám sebe

Obama ostře kritizoval Trumpa: Neochrání nás, vždyť ani nedokáže ochránit sám sebe

Že do rozhodujícího dne amerických prezidentských voleb zbývá už jen týden a půl, připomněla i politicky rušná sobota, v níž o sobě dali vědět současný prezident Donald Trump i bývalý prezident Barack Obama. Oba tak učinili ve státě, který tradičně hraje ve volebním klání naprosto zásadní roli – na Floridě. Zatímco současný šéf Bílého domu v předčasném termínu odvolil (a pochlubil se tím, že zvolil sám sebe), ten bývalý se proti němu silně vymezil. Emocemi nabitá předvolební kampaň v nebývale rozdělených Spojených státech se blíží do svého dramatického finále. A my pro vás situaci sledujeme přímo na místě.

Koronavirus

Většina Čechů se koronaviru bojí. Skoro polovina obyvatel se už s nemocí setkala

Většina Čechů se koronaviru bojí. Skoro polovina obyvatel se už s nemocí setkala

Mezi Čechy roste strach z pandemie koronaviru. Uvádí to společný projekt výzkumných agentur s názvem National Pandemic Alarm. Vyplývá z něj, že nadpoloviční většina Čechů se na vývoj pandemie dívá pesimisticky. Češi se navíc nepříliš kladně vyjadřují směrem k očkování proti nemoci COVID-19. Do výzkumu se kromě Čechů zapojili i Slováci, Poláci, Maďaři a Bulhaři.

reklama
Týden dovolené nebo masité jídlo. Co je pro Slováky nejméně dostupný luxus?
Ozbrojenci v Kamerunu zaútočili na školu, zabili nejméně osm dětí
reklama
reklama
Babiš: Jak nám teď lidé mohou věřit? Prymula pochybil, Zeman ho možná neodvolá

Vláda

Domácí zpravodajství

Je to komické. K porušení nařízení nedošlo, hájí ombudsman Křeček Prymulu
Pražané vzali náplavku útokem. Navzdory vládním opatřením jich stovky vyrazily na trhy
ODS, lidovci a TOP 09 se dohodli na koalici proti Babišovi. V úterý podepíší memorandum
Superpřenašeči a superimunita. Proč se nemusíte nakazit od rodiny, ale v tramvaji ano?
Další články
reklama
reklama