reklama

Podrobnosti, které byste měli vědět o pojištění domácích mazlíčků

Díky pojištění můžete být všichni v klidu.
Zdroj: Zdroj: pexels.com

reklama

Přemýšleli jste o pojištění pro svého pejska nebo kočičku? Z mnoha důvodů je to určitě dobrý nápad. Jak ale vybrat to správné? A jaké jsou podmínky pro sjednání takového pojištění? Abychom vám pomohli najít odpověď na tyto a další otázky, představíme vám pojištění mazlíčků od České pojišťovny.

Možná vás napadne: Proti čemu a zda vůbec mazlíčka pojistit, když je zdravý? Ale je to velmi podobné jako při sjednávání životního pojištění osob. Pojišťujete si své zdraví podle rizik, které vám může život postavit do cesty. Česká pojišťovna nabízí možnost sjednání celkem tří typů pojištění. První, a majiteli pejsků nejžádanější, je Pojištění léčení úrazu nebo nemoci. To zajistí, že pojišťovna uhradí náklady, které jste zaplatili za veterinární ošetření úrazu nebo za léčení nemocí, a to do výše sjednaného limitu. Toto pojištění velmi oceníte, když si například váš pejsek zlomí nohu, nebo ho fatálně potrhá jiný pes. Pak totiž částky za ošetření dosahují i několika desítek tisíc korun.

Dále je možné pro zvířata s průkazem původu nebo speciálním výcvikem sjednat Pojištění úhynu nebo utracení. I když bolest při ztrátě milého zvířecího společníka si musíte vytrpět sami, toto pojištění vám bude kompenzovat alespoň finanční ztrátu - pojišťovna vám hradí částku do výše sjednaného limitu.

Majitelé živějších zvířat ocení Pojištění odpovědnosti za škodu. Příklad: váš soused úzkostlivě pečuje o svůj anglický trávník a záhon s růžemi. A co čert nechce, vaše zahrada zrovna musí sousedit s tou jeho. Váš pejsek pak jednoho dne nabyde dojmu, že za plotem je tráva zelenější, plot podhrabe a sousedovi udělá ze zahrady terénně upravenou opičí dráhu. Pokud máte pojištění, budete na to asi vzpomínat s úsměvem. Pokud ne, možná budete zvažovat stěhování… Není lepší mít na duši klid a nechat vyřešení této nepříjemnosti na pojišťovně, která poškozenému sousedovi vzniklou škodu uhradí?

Pojištění ocení především majitelé živějších psů.
Pojištění ocení především majitelé živějších psů.
Zdroj: Zdroj: pexels.com

Co se týče pojištění zvířátek, jednoznačně platí pravidlo: čím dřív, tím líp. Výše pojistného se totiž odvíjí od věku a váhy vašeho pejska. Pokud patří do váhové kategorie do 40 kilogramů, můžete ho pojistit až do osmi let jeho věku! U větších plemen (tedy váhové kategorie nad 40 kilo) je to trošku přísnější. Tam můžete sjednat pojištění jen do jejich čtyř let.

Podmínkou pro sjednání pojištění vašeho domácího mazlíčka je označení čipem nebo tetováním.

Potřebujete více informací a důkazů o tom, jak je účelné toto pojištění využít? Čtěte v našem článku Když pejsci stonají aneb 5 důkazů, že vás pojištění vytáhne z bryndy.

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Domácí

PŘEHLEDNĚ: Nouzový stav končí, jaká opatření vlastně platí a co se otevírá?

PŘEHLEDNĚ: Nouzový stav končí, jaká opatření vlastně platí a co se otevírá?

Od pondělí v celém Česku přestává platit nouzový stav a země se bude řídit pandemickým zákonem. Podle něj zůstane zatím téměř vše uzavřené, výjimky vláda schválila pouze pro školy, obchody s dětským zbožím, papírnictví, autoškoly atd. Naopak v platnosti zřejmě zůstane omezení shromažďování, lidé se tak nadále budou smět scházet pouze ve dvou. Připravili jsme pro vás přehled opatření, která od pondělí ještě platí.

Donald Trump

Jednu trumpcínu, prosím. Exprezident USA navrhuje přejmenovat očkování proti covidu

Jednu trumpcínu, prosím. Exprezident USA navrhuje přejmenovat očkování proti covidu

Americký exprezident Donald Trump se po čase opět zjevil na veřejnosti a tradičně při tom létaly vzduchem „verbální šrapnely“. Při jeho projevu ke sponzorům Republikánské strany na Floridě Trump například vulgárně zkritizoval senátora Mitche McConnella a připsal si rovněž zásluhy za vývoj koronavirového očkování. Vakcína by se proto podle něj měla jmenovat spíše „trumpcína“.

Vláda

Sport venku ve skupinách je stále ve hře, tvrdí Hnilička. Přesvědčuje Babiše i Arenbergera

Sport venku ve skupinách je stále ve hře, tvrdí Hnilička. Přesvědčuje Babiše i Arenbergera

  • Aktualizováno

Dohady kolem setkávání lidí neutichají. Vláda schválila deset osob vevnitř a dvacet venku. Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO), ale v sobotu řekl, že navrhne, aby platilo dosavadní omezení –⁠ setkávání jen ve dvou. Jasno bude po pondělním jednání vlády. Premiér Andrej Babiš (ANO) se už ale se sportovci sešel v neděli odpoledne a podle šéfa Národní sportovní agentury Milana Hniličky (ANO) je stále ve hře návrat dětí na venkovní sportoviště

Petříček ve vládě definitivně končí. Potvrdil mi to Hamáček, uvedl ministr zahraničí
Reportáž ze sčítání: Bůh? To jsou blbosti, zní ze Sudet. Víru zachraňuje moravský venkov
Slavia porazila v derby Spartu a výrazně se přiblížila obhajobě titulu
Czernin: Rusko používá Sputnik ke kolonizaci. Zemanova úřednická vláda by jej zavedla
reklama
reklama
Potřebujete vyprázdnit sklady nekvalitních testů, vmetl Stanjura Havlíčkovi kvůli dětem

Partie

Domácí zpravodajství

Skupina pana Smejkala dává doporučení pozdě, stěžuje si Babiš. Opět upravil maturity
Rychetský postupoval protiprávně, zdůrazňuje Zeman. Volební zákon ale vetovat nebude
Další články
reklama
reklama