reklama

Podrobnosti, které byste měli vědět o pojištění domácích mazlíčků

  • 26. srpna 2019 01:00

reklama

Přemýšleli jste o pojištění pro svého pejska nebo kočičku? Z mnoha důvodů je to určitě dobrý nápad. Jak ale vybrat to správné? A jaké jsou podmínky pro sjednání takového pojištění? Abychom vám pomohli najít odpověď na tyto a další otázky, představíme vám pojištění mazlíčků od České pojišťovny.

Možná vás napadne: Proti čemu a zda vůbec mazlíčka pojistit, když je zdravý? Ale je to velmi podobné jako při sjednávání životního pojištění osob. Pojišťujete si své zdraví podle rizik, které vám může život postavit do cesty. Česká pojišťovna nabízí možnost sjednání celkem tří typů pojištění. První, a majiteli pejsků nejžádanější, je Pojištění léčení úrazu nebo nemoci. To zajistí, že pojišťovna uhradí náklady, které jste zaplatili za veterinární ošetření úrazu nebo za léčení nemocí, a to do výše sjednaného limitu. Toto pojištění velmi oceníte, když si například váš pejsek zlomí nohu, nebo ho fatálně potrhá jiný pes. Pak totiž částky za ošetření dosahují i několika desítek tisíc korun.

Dále je možné pro zvířata s průkazem původu nebo speciálním výcvikem sjednat Pojištění úhynu nebo utracení. I když bolest při ztrátě milého zvířecího společníka si musíte vytrpět sami, toto pojištění vám bude kompenzovat alespoň finanční ztrátu - pojišťovna vám hradí částku do výše sjednaného limitu.

Majitelé živějších zvířat ocení Pojištění odpovědnosti za škodu. Příklad: váš soused úzkostlivě pečuje o svůj anglický trávník a záhon s růžemi. A co čert nechce, vaše zahrada zrovna musí sousedit s tou jeho. Váš pejsek pak jednoho dne nabyde dojmu, že za plotem je tráva zelenější, plot podhrabe a sousedovi udělá ze zahrady terénně upravenou opičí dráhu. Pokud máte pojištění, budete na to asi vzpomínat s úsměvem. Pokud ne, možná budete zvažovat stěhování… Není lepší mít na duši klid a nechat vyřešení této nepříjemnosti na pojišťovně, která poškozenému sousedovi vzniklou škodu uhradí?

Co se týče pojištění zvířátek, jednoznačně platí pravidlo: čím dřív, tím líp. Výše pojistného se totiž odvíjí od věku a váhy vašeho pejska. Pokud patří do váhové kategorie do 40 kilogramů, můžete ho pojistit až do osmi let jeho věku! U větších plemen (tedy váhové kategorie nad 40 kilo) je to trošku přísnější. Tam můžete sjednat pojištění jen do jejich čtyř let.

Podmínkou pro sjednání pojištění vašeho domácího mazlíčka je označení čipem nebo tetováním.

Potřebujete více informací a důkazů o tom, jak je účelné toto pojištění využít? Čtěte v našem článku Když pejsci stonají aneb 5 důkazů, že vás pojištění vytáhne z bryndy.

ON-LINE: Třetí den olympiády. Basketbalisté i Plíšková hlásí první vítězství
OH 2021

Živě
ON-LINE: Třetí den olympiády. Basketbalisté i Plíšková hlásí první vítězství

Nedělní soutěže už znají své první vítěze. Vstup do turnaje slaví čeští basketbalisté výhrou nad Íránem, ač ne tak výrazným, jak se v první polovině zápasu zdálo. Karolína Plíšková přesvědčivě porazila svou francouzskou soupeřku Alizé Cornetovou. Později do boje nastoupí i Petra Kvitová či debl Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková, ve dvouhře pak znovu Kvitová a Tomáš Macháč.

Rakovina kůže je také daň za časté opalování bez ochrany. Kdo je nejvíce ohrožený?

Rakovina kůže patří mezi časté onkologické onemocnění. Lidí s tímto typem karcinomu stále přibývá. Přitom prevence v podobě dostatečné ochrany před sluncem a pravidelných prohlídek kožních znamének je v tomto případě stěžejní. CNN Prima NEWS oslovila onkologa Radka Lakomého, který popsal, jak poznat rizikové znaménko a jaké jsou možnosti léčby v případě zhoubného melanomu.

Měli je utlouct čepicemi. V krvavé řeži u Hradce Králové ale Rakušané ztratili vše

Byla to největší a nejkrvavější bitva, k níž v českých zemích kdy došlo. V rozhodujícím boji prusko-rakouské války v červenci 1866 proti sobě stálo přes 430 tisíc mužů. Na území kolem 70 kilometrů čtverečních mezi Hradcem Králové a Hořicemi krvavou řež dodnes připomíná na 400 památníků, pomníčků, křížů nebo hrobů. A také muzeum války, které stojí za návštěvu.

První den olympiády: Kdo z Čechů postupuje dál a kdo se s Tokiem loučí?

První den soutěží na olympijských hrách v Tokiu dopadl dobře pro české tenistky. Barbora Krejčíková a Markéta Vondroušová se mohou těšit na druhé kolo. První zápas pingpongového turnaje zvládl Lubomír Jančařík, na veslařské regatě slavily postup tři ze čtyř českých posádek. Cyklista Michael Kukrle zanechal ve svém závodě na 230 kilometrů velmi výraznou stopu, třebaže nakonec nedosáhl na medaili.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama