reklama
CNN Prima News pojištění

pojištění

Výpis příspěvků ke štítku „pojištění“

Pomůže tornádo Babišovi vyhrát volby? Chce vytěžit další katastrofu, míní novinář

Premiér Andrej Babiš (ANO) a jeho ministři zkoušejí, jak by mohli využít další katastrofu. Takto komentoval situaci po řádění tornáda na jižní Moravě redaktor Seznam Zpráv Petr Holub ve speciálním vysílání CNN Prima NEWS. Situaci přirovnal k začátku pandemie koronaviru. Novináři Barbora Zpěváčková ze CNN Prima NEWS a Petr Kolář z MF DNES se ovšem shodli, že by byla chyba, kdyby politici na místo poničené živelnou katastrofou nejeli.

Havlíček: Nepojištění po tornádu dostanou dva miliony, další peníze si mohou půjčit

V posledních dnech se v souvislosti s řáděním tornáda řeší otázka, zda by lidé, kteří nebyli pojištění, měli dostat finanční náhradu v hodnotě dvou milionů korun. Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) vysvětluje, že hlavně musí každý dotyčný dostat zaplaceno za to, co utrpěl. Nastavený systém hájí s tím, že pokud nepojištění mají na svých domech škodu vyšší než dva miliony, stejně od státu vyšší částku nedostanou. Pouze s možností úvěru.

POLEMIKA: Tornádo jim vzalo střechu nad hlavou. Má stát hradit škodu i nepojištěným?

Přírodní katastrofa, která se přehnala několika obcemi na jihu Moravy, vyvolala obrovskou vlnu solidarity. Během několika hodin se na kontech všelijakých sbírek sešly stovky milionů korun, a to jak od běžných občanů, tak od malých i velkých firem, včetně 150 milionů od jednoho z nejbohatších Čechů Karla Komárka. Další věnovali stavební materiál a spoustu dalších věcí, které lidé zasažení živlem bezprostředně potřebují.

Schillerová: Dotace pro lidi po tornádu budou dva miliony. Dostanou je i nepojištění

Aktualizováno

Dotace na majetkové škody po čtvrtečním tornádu na jižní Moravě dostanou všichni postižení občané, a to bez ohledu na to, zda byli pojištění. Lidem s pojištěním se kompenzace ve výši dvou milionů korun sníží podle úhrady, kterou dostanou od svých pojišťoven. V pořadu České televize Otázky Václava Moravce to v neděli řekla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Stát také připravuje dotace pro podnikatele ze zasažených obcí, dostat by mohli až 80 procent z hodnoty zničeného majetku.

Tanec tornáda s fabií. Moje auto letělo vzduchem sto metrů, teď je z něho plechovka

Žije v Hodoníně, ve čtvrtek ale musel na odpolední směnu do firmy Groz-Beckert v Lužicích. Do jedné ze čtyř obcí, které zdevastovalo ničivé tornádo. Do fabriky dojíždí patnáct let, z Hodonína to má jen čtyři kilometry. „To se ani nevyplatilo havarijní pojištění, tak jsem si ho nezařizoval. Auta přece nelítají vzduchem,“ říká s lehkou ironií u zničené fabie, která teď připomíná pomačkanou plechovku od sardinek.

Vláda schválila navýšení platby za státní pojištěnce. Proč je potřeba a kam peníze půjdou?

Aktualizováno

Ministři zdravotnictví a financí Adam Vojtěch a Alena Schillerová (oba za ANO) se shodli na navýšení platby za státní pojištěnce v příštím roce o 200 korun měsíčně z dosavadních 1 767 Kč. Náklady se tak navýší o 14 až 15 miliard. Ministři to v pondělí řekli novinářům na tiskové konferenci. Letos jsou na veřejné zdravotní pojištění náklady zhruba 399 miliard korun. Nařízení čekalo na schválení vlády.

Cykloasistence potěší nové i stávající klienty Kooperativy

„Kromě navýšení většiny limitů plnění jsme řadou inovací podstatně posílili kvalitu pojistné ochrany a navíc jsme rozšířili asistenční služby o novou cykloasistenci,“ upozorňuje na hlavní novinky v pojištění domácností a nemovitostí Tomáš Reitermann, vedoucí Odboru pojištění občanů v Kooperativě.

reklama