CNN Prima News pojištění

pojištění

Výpis příspěvků ke štítku „pojištění“

Povinné ručení zaplatíte i za elektrické koloběžky či golfová vozítka. Elektrokola mají výjimku

Povinnosti uhradit takzvané povinné ručení se rozšíří na více druhů vozidel než dosud. Vztahovat se bude například na některé elektrické koloběžky, segwaye, sněžné skútry či motorová golfová vozítka. S rozšířením počítá nový zákon o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, který podepsal prezident Petr Pavel. Informoval o tom odbor komunikace Hradu. Podepsaný zákon také ruší povinnost mít takzvanou zelenou kartu o zaplacení pojistného při cestách v Česku.

Účinná zbraň proti zbytečné smrti. Hrazené očkování může nově využít více náctiletých

Dětský očkovací kalendář se mění. Od 1. ledna je vakcinace proti lidskému papilomaviru (HPV) plně hrazena z veřejného zdravotního pojištění mnohem větší skupině „náctiletých“. Doposud proplácely zdravotní pojišťovny vakcíny jenom 13letým, nově je uhradí všem dívkám a chlapcům ve věku od 11 až do dovršení 15 let. HPV je jednou z nejčastějších sexuálně přenosných infekcí – v průběhu života se s ní setká osm z deseti osob. Pokud se tělo s infekcí nevypořádá, může vypuknout rakovina. Jak experti zdůrazňují, důsledným očkováním proti HPV lze vymýtit rakovinu děložního hrdla, na kterou nyní v Česku zemře každých 29 hodin jedna pacientka.

Změny v povinném ručení: Bude ho muset mít vše, co má motor, s výjimkou elektrokol

Rok 2024 přinese změny v povinném ručení. Poslanci v prosinci odsouhlasili nový zákon, který ukládá povinnost sjednat povinné ručení také v případě dopravních prostředků, u kterých zatím nebylo třeba. Jedná se o elektrokoloběžky, elektrická vozítka nebo zahradní traktory. Normu ještě musí schválit Senát. Platit by měla začít v únoru nebo v březnu. Zákon počítá s jedinou výjimkou, tou jsou elektrokola.

Alkohol na sjezdovce či sněžné řetězy. Experti radí, na co dát v zahraničí pozor na horách

Vyrážíte-li na hory do zahraničí, je dobré si před cestou nastudovat tamní předpisy. Ty se totiž mohou od těch našich lišit a vy se díky tomu vyhnete potenciálním komplikacím. Ještě před cestou je vhodné zřídit si pojištění a zkontrolovat technickou přípravu vozidla. Na co vše si dát pozor, poradili v pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS motoristický novinář Petr Slováček a mluvčí pojišťovny Kooperativa Milan Kaňa.

Oheň je připravil o střechu nad hlavou, přátelé se snaží pomoci. Rodina navíc čeká miminko

O záchranu rodinného domu na Jablonecku, v němž do letošního září žilo šest lidí, se snažilo na šestnáct jednotek hasičů. Navzdory jejich snaze však objekt do značné míry lehl popelem. Dům byl sice pojištěn, veškeré vzniklé škody však nezvládne vypočtená suma pokrýt. Přátelé se proto obrací s žádostí o pomoc na veřejnost. Brzy se totiž rodina rozroste o dalšího člena.

Zaříznutí dohodářů se odkládá. Po varování expertů chce vláda narovnat paskvil i u benefitů

Vládní konsolidační balíček míří k prezidentově podpisu i s několika procesními chybami. Na ty už od poloviny roku upozorňují daňoví poradci, podle kterých je největší potíž ve změnách u dohod o pracovní činnosti a u benefitů. Poslanci ani senátoři pro změny většinově nehlasovali, horní komora však přijala usnesení, v nichž vyzývá k nápravě chyb.

Kvůli zvyšování cen materiálů a práce je nutné aktualizovat pojistné smlouvy, radí experti

Doporučuji každé dva roky aktualizovat pojistnou smlouvu, v období inflace i častěji, řekl výkonný ředitel České asociace pojišťoven Jan Matoušek v pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS. Pokud dochází k významnému růstu cen materiálů či stavebních prací, měli byste si kontrolovat kontrakty každoročně, dodal k tomu regionální ředitel společnosti OVB Martin Otto. Experti připomněli, že k tomu můžete využít i speciální kalkulačku na internetu.

Hyenismus, úplné dno a mimořádný hnus. Schillerová se s pětikoalicí pohádala o Martínkovi

Šéfka poslaneckého klubu ANO Alena Schillerová se ostře pustila do ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09). Podle ní neměl dopustit, aby se na záchranu života dvouletého Martínka musela skládat veřejnost. Peníze prý měly přijít ze zdravotního pojištění. Válka se zastalo hned několik zástupců pětikoalice. Ti Schillerovou obvinili ze zneužití lidské tragédie, dělání kampaně i z hyenismu.