CNN Prima News Policie ČR

Policie ČR

Výpis příspěvků ke štítku „Policie ČR“

GLOSA: Fotbaloví fanoušci, měli jste šanci, zazdili jste ji

Fotbalisté pražské Sparty slaví double. Po oslavě ligového titulu o pár dnů později přidali triumf v MOL Cupu. Radost letenských však není jediným aspektem, který spojuje sobotní zápas s Mladou Boleslaví a středeční finále s Plzní. Dalším společným jmenovatelem je absolutní chaos po závěrečném hvizdu rozhodčího, nejrůznější šarvátky a zásah policie. Co tedy vzkázat fanouškům Plzně a Sparty, kteří se rvali přímo na hřišti nebo házeli židle po novinářích? To samé, co jednou řekl Pepik Hnátek Jardovi Kuželovi: Měl jsi šanci, prosr*ls ji!

Policejní zásah proti fotbalovým fanouškům? Fatální selhání pořadatelů, kritizuje Rakušan

Policisté by na fotbalových stadionech podle ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) vůbec neměli zasahovat. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS zároveň konstatoval, že jde o věc pořadatelské služby, která podle jeho názoru o víkendu fatálně selhala. Rakušan tak reagoval na sobotní zásah těžkooděnců proti fanouškům Sparty, kteří chtěli na hřišti Mladé Boleslavi oslavit obhajobu ligového titulu. Velké kontroverze vyvolalo použití slzného spreje, což očividně odnesly i některé děti.

Český Ken skončil v krvi po zákroku policie, všemu přihlížel jeho malý syn. Zásah šetří GIBS

Modela a majitele kliniky plastické chirurgie Roberta Paulata, který si vysloužil pro svůj zjev přezdívku český Ken, údajně bezdůvodně napadl policista před jeho vlastním domem v obci Hlubočinka a všemu přihlížel jeho tříletý syn. Po nedorozumění skončil v poutech na zemi, přičemž utrpěl krvavá zranění v obličeji. Policie v pátek dopoledne uvedla, že případ si přebírá Generální inspekce bezpečnostních sborů. Na případ upozornil server Prima Ženy.

Podnikavec koupil od překupníka lístky na MS za půl milionu korun, všechny byly falešné

Policie vypátrala muže, který podle ní padělal vstupenky na mistrovství světa v hokeji. Čtyřiatřicetiletý muž z Pelhřimovska pěti poškozeným prodal padělky za 600 tisíc korun, z toho jednomu podnikavci udal dokonce lístky za téměř půl milionu. V tiskové zprávě to sdělila mluvčí policie Dana Čírtková. Podle detektivů bude podvedených lidí mnohem více, někteří lidé, kteří mají doma falešné vstupenky, o tom ještě nemusí vědět, protože zápasy, na které si je zakoupili, se budou teprve hrát, uvedli kriminalisté.

Z pražské psychiatrie uprchl nebezpečný muž, varuje policie. Je podezřelý z loupeže

Pražští policisté pátrají po muži, který je podezřelý ze spáchání loupežného přepadení. Michal Danč po zadržení předstíral epileptický záchvat, pak se začal sebepoškozovat. Utekl krátce poté, co skončil na pražské psychiatrii. Kriminalisté žádají veřejnost o pomoc. Zároveň však české občany varují, aby se dotyčného muže nepokoušeli zadržet. Mohl by být totiž nebezpečný.

Pozor na nový trik podvodníků, zneužívají vaše známé, varuje česká banka. Jak se ubránit?

Čechy trápí nový zákeřný trik internetových podvodníků. Z falešných či ukradených účtů na sociálních sítích se vydávají za známé svých vytipovaných cílů a snaží se z nich vylákat přihlašovací údaje či data k platebním kartám. Spoléhají na to, že oběti při kontaktu se svými přáteli či příbuznými poleví v ostražitosti. „Je třeba nepodlehnout iluzi, že když je zpráva od známého, je to v pořádku. Není!“ apeluje na veřejnost Petr Vosála, manažer bezpečnosti z ČSOB. Jak se nenachytat a odhalit podvodníky včas?

Pavla Zítka hledá policie, nepřišel k soudu. Chtěl na Hrad a myslí si, že je Čechoslovák

Policie pátrá po osmapadesátiletém Pavlu Zítkovi, který čelí obžalobě z trestného činu šíření poplašné zprávy a měl se před několika dny dostavit k okresnímu soudu v Chomutově. To však neučinil. Policie uvedla, že není ozbrojen ani netrpí nakažlivou nemocí. V minulosti Zítko kandidoval na prezidentský post, nepředložil ale dostatečný počet podpisů, třebaže sám tvrdil, že „zázrakem získal 50 tisíc hlasů za pouhých několik dní“. Vystupoval také proti koronavirovým opatřením, označuje se za „občana Československa“ a snažil se prodávat fény se zázračnými účinky.

Napadení v autoservisu v pražských Řepích: I přes resuscitaci zemřel jeden člověk

Policie aktuálně zasahuje v pražských Řepích, kde došlo k napadení v autoservisu. Podle informací policie byl zadržen jeden muž. Ke druhému muži byli přivoláni pražští záchranáři. I přes poskytnutou resuscitaci ale na místě zemřel, řekl pro CNN Prima NEWS tiskový mluvčí záchranné služby Karel Kirs. V autoservisu jsou přítomni také kriminalisté z oddělení vražd.

Smutný konec týraného pejska: Luckyho museli uspat. I přes zubožený stav nezanevřel na lidi

Europoslanec Jiří Pospíšil prostřednictvím sociální sítě informoval, že případ týraného pejska Luckyho, který byl odebrán majiteli v Praze ve zcela zuboženém stavu, má bohužel špatný konec. „Náš bojovník Lucky dnes přešel přes duhový most,“ napsal Pospíšil s tím, že pejsek musel být uspán. Přes veškerou snahu a ohromné úsilí útulku AniDef se zvíře nepodařilo zachránit.

REPORTÁŽ: Žádné vzkříšení. Mladík skočil z okna policejní služebny, ochrnul a do roka zemřel

Tohle je velikonoční příběh bez šťastného konce. Žádné zmrtvýchvstání jako v biblickém příběhu se nekoná. Když ovšem 25letý Milan Kroščen vyskočil během výslechu ze třetího poschodí policejní služebny v Karviné, vlastě se zázrak stal. Před smrtelnými následky po nárazu na beton a asfalt ho zachránila střecha policejního transportéru. Jenže ochrnul, a smrt ho stejně dostihla. Do roka zemřel, v bolestech a rezignovaný. „Z jeho smrti viním policii, vyšetřovatelům přece nemůže někdo jen tak vyskočit z okna,“ kroutí hlavou otec oběti. Případ už prošetřila Generální inspekce bezpečnostních sborů, podle které se policisté nedopustili trestného činu.