CNN Prima News Policie ČR

Policie ČR

Výpis příspěvků ke štítku „Policie ČR“

Pštros nandu na Olomoucku. Policie shání majitele, město plánuje odchyt opeřence

1. června 2023 13:03
Aktualizováno

Policie pátrá po majiteli pštrosovitého ptáka, který už několik dnů pobíhá po louce v okolí Chomoutova u Olomouce a nikdo se k němu nehlásí. Nandu pampový se mezitím stal častým tématem debat místních obyvatel, z nichž někteří exotického opeřence za obcí spatřili. „Žádáme majitele, aby se přihlásil na linku 158,“ řekla ve čtvrtek policejní mluvčí Petra Vaňharová. Olomoucká radnice ve spolupráci s odborníky ze zoo chystá odchyt pštrosa.

Potyčka při soudu s Peterkovou? Na vině je covid, justiční stráž nepochybila, říká Blažek

30. května 2023 17:43

Chování davu v budově pražského městského soudu ukazuje, že covidové období má hlubší důsledky. Na sociálních sítích to uvedl ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS). Odvolací senát musel v úterý přerušit jednání v případu Jany Peterkové, která čelila obžalobě za šíření poplašné zprávy během koronavirové pandemie. Podporovatelé Peterkové vylomili dveře do soudní síně a zasahovat musela policie i justiční stráž. Té Blažek posléze za zvládnutí situace poděkoval. Peterkové soud nakonec uložil dvouletý podmíněný trest s tříletou zkušební dobou.

Na Rokycansku našli mrtvou ženu. Šlo zřejmě o vraždu, případ už vyšetřuje kriminálka

22. května 2023 23:57
Aktualizováno

Policisté se od pondělního odpoledne zabývají nálezem mrtvé ženy ve městě Radnice na Rokycansku, jejíž tělo se našlo v jednom z domů. Její případ šetří jako vraždu. Kriminalisté prověřují jednoho člověka, veřejnosti nehrozí žádné nebezpečí, uvedla v úterý odpoledne policejní mluvčí Michaela Raindlová.

Vrací se mi kůň, kterého ukradli Češi s Ukrajinci, tvrdí Kadyrov. Je to lež, reaguje policie

16. května 2023 11:34

V Česku ukradený kůň Zazou čečenského vůdce Ramzana Kadyrova je na cestě zpátky ke svému majiteli — Kadyrov to v pondělí uvedl na sociální síti Telegram. Ve svém příspěvku tvrdí, že jeho hřebce ze stáje na Roudnicku ukradli příslušníci ukrajinských tajných služeb, kteří mu ho zpátky prodali za 18 000 dolarů (391 000 korun) a kteří přitom spolupracovali s českými policisty. Ti tvrzení Kadyrova označili za lež.

Šokující záběry z Modřan: Dětský gang držel chlapci pistoli u hlavy. Nechyběl kopanec do zad

15. května 2023 18:11

Po internetu koluje velmi znepokojivé video, které má pocházet z pražských Modřan. Děti si prý mezi sebou vyřizují účty s plynovou pistolí nebo její atrapou. Z některých komentářů dokonce vyplývá, že v Modřanech zuří „válka dětských gangů“. Z informací Krimi zpráv vyplývá, že se obsahem zmíněného videa zabývají kriminalisté, kteří pátrají po hlavních aktérech.