CNN Prima News polský prezident

polský prezident

Výpis příspěvků ke štítku „polský prezident“

Zeman přeje Dudovi brzké uzdravení. Polský prezident se nakazil koronavirem

24. října 2020 09:03
Aktualizováno

Polský prezident Andrzej Duda se nakazil koronavirem. V sobotu to na Twitteru jeho mluvčí Blažej Spychalski a dodal, že hlava státu se cítí dobře. Dudovi popřál brzké uzdravení skrze twitterový účet svého mluvčího Jiřího Ovčáčka i český prezident Miloš Zeman. V Polsku od soboty začínají platit další restriktivní opatření, která mají zastavit současné rychlé šíření nákazy.

Polská opozice napadla prezidentské volby u nejvyššího soudu

16. července 2020 18:23

Nejsilnější polská opoziční strana Občanská platforma (PO) napadla dnes u nejvyššího soudu výsledek nedělních voleb hlavy státu. Ty podle oficiálních výsledků vyhrál dosavadní prezident Andrzej Duda, blízký spojenec vlády národně konzervativní strany Právo a spravedlnost (PiS), který poměrně těsně porazil varšavského primátora Rafala Trzaskowského z PO.

Státní volební komise potvrdila znovuzvolení Andrzeje Dudy polským prezidentem

12. července 2020 22:21
Aktualizováno

Polské prezidentské volby těsně vyhrál stávající šéf státu Andrzej Duda. Znovuzvoleného prezidenta podporovala vládnoucí strana Právo a spravedlnost (PiS). V nedělních volbách získal 51,03 procenta hlasů, jeho protikandidát Trzaskowski 48,97. Účast u voleb dosáhla přes 68 procent. Výsledky už potvrdila i Státní volební komise.