reklama
CNN Prima News popálenina

popálenina

Výpis příspěvků ke štítku „popálenina“

Utrpěla popáleniny na polovině těla. Natálka na fotografiích ukazuje svou statečnost

8. listopadu 2020 05:42

Loni 23. srpna se sedmileté Natálce a dvěma dalším dětem obrátil život naruby. Při nevydařeném chemickém pokusu na příměstském táboře v Rokycanech málem přišly o život. Natálka utrpěla největší zranění, popáleniny druhého a třetího stupně na 43 procentech povrchu těla, život ohrožující popáleniny třetího stupně zasáhly 20 procent jejího těla. Ačkoliv si následky ponese po zbytek života, podle rodiny se zotavuje statečně.

Batole bojovalo o život, opařil ho šálek horké kávy. Znáte první pomoc popáleným?

8. října 2020 07:12

8. říjen patří Mezinárodnímu dni boje proti popáleninám. Popáleninové úrazy patří bezpochyby k těm nejhorším a nejbolestnějším. Nejčastější příčinou bývá vařící voda. Ročně se s popáleninami různého stupně léčí více než deset a půl tisíce pacientů, z toho 40 procent jsou děti. Své o tom ví maminka dnes už devítileté Vendulky, která na sebe jako batole strhla vařící kávu. Následky jí zůstanou na celý život.

Muž chtěl zabít mouchu, jeho snaha skončila explozí plynu

7. září 2020 09:48

Zdemolovanou kuchyní a poškozenou střechou skončila o víkendu snaha jistého francouzského seniora zabít mouchu poletující v jeho domě. Muž se ji pokoušel zneškodnit elektrickou plácačkou, ta ale spustila explozi plynu, informoval zpravodajský web BBC. Majitel domu ve vesničce Parcoul-Chenaud nedaleko Bordeaux vyvázl jen s lehkým zraněním na ruce.

reklama