CNN Prima News popálenina

popálenina

Výpis příspěvků ke štítku „popálenina“

Dokázali byste pomoci: První pomoc při popálení. Na máslo a sádlo zapomeňte

1. prosince 2022 15:19

Nejméně jednou za život se opaří snad každý. První, co většina z nás udělá, je, že strčí prst nebo ruku pod ledovou vodu. A právě to je podle záchranářů jediná vhodná pomoc. Zapomeňte na všechny gely, masti nebo máslo a sádlo. A co pak, když opařené místo zchladíte? A co když jsou opařeniny a popáleniny tak vážné, že na ně sami nestačíte? Čtěte dál a budete to vědět.

Jiří po hrůzném pracovním úrazu přišel o ruce, nohu i sluch. Nyní mu svítá naděje

16. října 2022 08:25

Jeden den v práci změnil Jiřímu život. Když opravoval transformátor větrné elektrárny v Hranicích u Aše, těžce ho zranil elektrický výboj. V důsledků popálenin na 40 procentech těla a dalších zranění mu lékaři postupně amputovali nohu a obě ruce. Komplikaci představovaly i záněty organismu. Poslední ranou osudu bylo, že Jiří ztratil sluch. Svůj boj však nevzdává, stejně jako jeho rodina. Nevlastní dcera proto nyní prosí veřejnost o pomoc.

Po autonehodě utrpěl Matěj popáleniny téměř na celém těle. Přežil jen zázrakem

14. srpna 2022 20:17

Matějovi Kudláčkovi bylo 21 let, když se mu život otočil vzhůru nohama. Po vážné nehodě v autě před dvěma lety utrpěl popáleniny na devadesáti procentech těla. Přežil jen zázrakem a v průběhu několika let podstoupil desítky operací. Dnes třiadvacetiletý mladý muž ze Znojemska popisuje svůj život s popáleninami, které změnily nejen jeho život, ale i vzhled. Jak je na tom Matěj dnes po psychické i fyzické stránce?

Neštěstí v polském dole. Kvůli výbuchu metanu zemřelo pět lidí, někteří jsou pohřešováni

20. dubna 2022 09:15
Aktualizováno

Při neštěstí v černouhelném dole Pniówek na jihu Polska zahynulo nejméně pět lidí. Dalších sedm lidí je pohřešováno a stav některých zraněných se jeví jako kritický. Příčinou byl pravděpodobně výbuch metanu, oznámila na Twitteru společnost JSW, která důl v Pawlovicích ve Slezském vojvodství vlastní. V nemocnicích jsou dvě desítky pracovníků dolu, několik horníků má vážné popáleniny.

Nedokážeme to zcela pochopit: Odtajněná zpráva Pentagonu o UFO zmiňuje i poranění svědků

11. dubna 2022 12:14

Lidé, kteří tvrdí, že se setkali s mimozemšťany, prý utrpěli zdravotní následky. Objevují se u nich popáleniny radiací, ochrnutí či poškození mozku a očí. Vyplývá to z nově zveřejněné zprávy amerického Pentagonu. Ta tvoří součást dokumentů dnes již neexistujícího programu pro pokročilou identifikaci leteckých hrozeb, který zkoumal také UFO. Existenci programu odhalil jeho bývalý vedoucí v roce 2017. Informoval o tom deník Daily Mail.

Děsivé záběry exploze domu v Liberci: Bouchlo to a přišli jsme o všechno, vylíčil svědek

27. ledna 2022 11:17

Čtvrteční výbuch v libereckém domě, během kterého utrpělo zranění 10 lidí a jedna žena skončila s popáleninami ve vinohradské nemocnici, nejspíše zavinila propanbutanová láhev. Podle jednoho z obyvatel domu mělo k explozi dojít v bytě jisté problémové rodiny. „Měli problémy s alkoholem a sociální správa jim dokonce měla v minulosti odebrat děti,“ řekl reportérovi CNN Prima NEWS svědek. Ranní exploze poničila byt i jemu.

Při explozi domu v Liberci se zranilo 10 lidí včetně dětí. Někteří mají popáleniny

27. ledna 2022 08:45
Aktualizováno

Zranění po čtvrtečním ranním výbuchu v bytovém domě na okraji Liberce s následným požárem utrpělo deset lidí, mezi nimi i děti. Zranění jedné ženy je vážné, s popáleninami ji vrtulník přepravil do vinohradské nemocnice v Praze. V třípatrovém domě v Kateřinské ulici bylo v době výbuchu 15 lidí. Případem se zabývají liberečtí kriminalisté s podezřením na obecné ohrožení z nedbalosti, uvedl policejní mluvčí Vojtěch Robovský. Příčina se zjišťuje. Požár hasiči likvidovali zhruba čtyři hodiny, do večera na místě preventivně zůstanou.

Zpověď matky muže, který měl týrat kojence: Dítěti by neublížil, přiznal se kvůli ostudě

16. ledna 2022 06:01

Redakce Krimi zpráv zjistila nové informace k hrůznému případu týrání teprve měsíčního miminka. Kojenec skončil v brněnské nemocnici s několikrát zlomenou nohou a s popáleninami v obličeji. Podle policistů dítěti brutálně ublížil partner jeho matky. S tím ale zásadně nesouhlasí jeho příbuzní. Tvrdí, že žena na svého přítele vše nahrála.