CNN Prima News popálenina

popálenina

Výpis příspěvků ke štítku „popálenina“

Šéf vypáleného baru v Liberci ukázal škody. Žárem praskala dlažba, ještě mám husí kůži, říká

Provozovatele libereckého baru Black Panther, kam v pondělí neznámý pachatel hodil zapálený kanystr, celá situace velmi zasáhla. Bar navštěvují zejména štamgasti, uvedl pro CNN Prima NEWS Theodor Lenárt. Všech 15 zraněných lidí prý považuje za své kamarády, naopak útočník štamgastem nebyl. Na podnikání teď Lenárt nemá ani pomyšlení. Šéf baru ukázal, jak moc velké škody byly během požáru napáchány.

Bojoval o život, teď Zdeněk čelí následkům popálenin. Pomáhá nová láska, jizvy ale nezahojí

Tragická nehoda, při níž došlo letos v lednu k požáru automobilu, změnila trojnásobnému otci Zdeňkovi život. Málem zemřel, utrpěl vážné popáleniny na 27 procentech těla – zejména obličeje, rukou a nohou. Rekonvalescence je náročná jak po fyzické, tak psychické stránce. Dříve sportovně založený muž přišel o práci, opustila jej přítelkyně a musel se vzdát oblíbených koníčků. Ve svém boji za návrat do běžného života však neustává. Pomáhá mu rodina, nová láska i organizace Popálky. Budoucí plastické operace jsou však finančně nákladné, jeho nejbližší proto založili sbírku.

Jizvy od popálenin a zraková vada. Život se s Petrem nemazlil, přesto neztrácí optimismus

Petr Ilčík (35 let) z jižní Moravy trpí od dětského věku zrakovou vadou, kterou nelze vyléčit. Aby toho nebylo málo, v šesti letech měl vážnou nehodu u táboráku, při které si popálil obličej a obě ruce. Kvůli svému „dvojitému“ hendikepu musel čelit šikaně i neustálým narážkám na svůj vzhled a následně i problémům při hledání pracovního uplatnění. I přesto dnes působí velmi vyrovnaně a se svými jizvami se naučil žít.

Dokázali byste pomoci: První pomoc při popálení. Na máslo a sádlo zapomeňte

Nejméně jednou za život se opaří snad každý. První, co většina z nás udělá, je, že strčí prst nebo ruku pod ledovou vodu. A právě to je podle záchranářů jediná vhodná pomoc. Zapomeňte na všechny gely, masti nebo máslo a sádlo. A co pak, když opařené místo zchladíte? A co když jsou opařeniny a popáleniny tak vážné, že na ně sami nestačíte? Čtěte dál a budete to vědět.