CNN Prima News Portugalsko

Portugalsko

Výpis příspěvků ke štítku „Portugalsko“

Průlomová stopa v případu zmizelé Maddie: Detektiv popsal telefonát klíčového svědka

U německého soudu ve městě Braunschweig vypovídal detektiv metropolitní policie Mark Draycott v procesu odsouzeného pedofila Christiana B., který je hlavním podezřelým v případu zmizelé Maddie McCannové. Hovořil o průlomovém telefonátu, který obdržel od klíčového svědka Helgeho Larse Buschinga. Telefonát tehdy kriminalisty navedl na stopu, která směřovala k tulákovi Christianovi B. Informuje o tom web The Sun.

Přelomový rozsudek? Postarší Švýcarky se bojí smrti vedrem a žalují vládu. Soud jim vyhověl

Aktualizováno

Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku dal v úterý za pravdu skupině starších švýcarských žen, které žalovaly švýcarskou vládu kvůli nedostatečnému úsilí v boji proti globálnímu oteplování. Je to poprvé, co štrasburský soud odsoudil nějaký stát kvůli nedostatečnému boji proti klimatické změně, uvedla agentura AFP. Další dvě podobné stížnosti soud zamítl, včetně té proti více než 30 zemím včetně Česka kvůli neplnění klimatických závazků.

Úspěch české házené. Reprezentantky otočily zápas s Portugalskem a postoupily na ME

České házenkářky v posledním šestém utkání kvalifikace mistrovství Evropy porazily po obratu Portugalsko 25:22 a postoupily na závěrečný turnaj, který se uskuteční na přelomu listopadu a prosince. Svěřenkyně norského trenéra Benta Dahla se v Plzni proti outsiderovi dlouho trápily, v prvním poločase prohrávaly o sedm branek, ale po přestávce skóre otočily.

OBRAZEM: Podívejte se na pláže s nejmodřejší vodou světa. Nejvíce jich najdete v Evropě

Kde letos strávit dovolenou? Někteří se rozhodují podle zkušeností, další dají na doporučení či cenu a jiní se nechají vést barvami. Tak to aspoň udělal tým společnosti CV Villas, který vybral 200 nejoblíbenějších pláží světa a hledal ty s nejmodřejší vodou. Výchozím bodem byl RGB kód nejmodřejšího odstínu světa, který oficiálně vyhlásila Oregonská státní univerzita. Možná překvapivě se mezi ty nejvýraznější dostaly pláže v Evropě.

O českých Oxfordech si můžeme nechat zdát, říkají experti. Navrhují školné a další reformy

České univerzity se vytrácí ze žebříčků nejlepších vysokých škol světa, zatímco srovnatelné státy jako Rakousko či Portugalsko jsou na tom výrazně lépe. O reformách se zatím pouze mluví. Národní ekonomická rada vlády (NERV) proto navrhuje řadu změn včetně zavedení školného či reformy struktur škol. Podle dalších expertů je potřeba, aby se zvýšila náročnost škol a učilo na nich podstatně více expertů.

Mrazivá výpověď u soudu v případu zmizelé Maddie: Podezřelý si natáčel znásilnění, řekl svědek

Hlavní podezřelý v případě zmizení Maddie McCannové, Němec Christian Brückner, měl údajně ve svém obydlí místnost, v níž natáčel znásilnění svých obětí. Jeho někdejší přítel Manfred Seyferth to vypověděl u soudu. Řekl, že viděl nahrávku, ve které Brückner znásilnil mladou dívku přivázanou ke sloupu v onom doupěti. Informovala o tom zpravodajská služba Sky News.