CNN Prima News Portugalsko

Portugalsko

Výpis příspěvků ke štítku „Portugalsko“

Nový krok v případu zmizelé tříleté Madeleine: Německý soud vydal zatykač na podezřelého

28. listopadu 2022 20:13

Německý soud vydal nový zatykač na muže, který je podezřelý, že před 15 lety stál za velmi sledovaným případem zmizení tříleté Madeleine McCannové na rodinné dovolené v Portugalsku. Pětačtyřicetiletý Christian Brückner je teď sice ve vězení, ale úřady se podle agentury AP obávají, aby se nedostal na svobodu, než bude moci být souzen v dalších obdobných případech.

Nahradí Babiše Stropnický? Má větší šanci uspět ve volbách než Schillerová, vysvětluje expert

29. října 2022 16:21

Poslední den možnosti odevzdat kandidátní listiny se blíží, hnutí ANO v pondělí oznámí svého kandidáta do prezidentských voleb. Podle marketingového experta Jakuba Horáka by ANO udělalo lépe, kdyby v případě, že se Andrej Babiš rozhodne nekandidovat, do volebního klání vyslalo spíše Martina Stropnického než Alenu Schillerovou.

Zvrat v případu zmizení tříleté Madeleine. Německá prokuratura ukázala na podezřelého

11. října 2022 18:31

Státní zastupitelství v německém Braunschweigu obžalovalo 45letého Němce z několika sexuálních deliktů, které podle nich spáchal v Portugalsku mezi lety 2000 a 2017, napsala v úterý agentura Reuters. Muž je také podezřelým v případu zmizení tříleté britské dívky Madeleine McCannové, která byla unesena z pokoje prázdninové vilky v portugalském přímořském letovisku Algarve v roce 2007.

Ronaldo a Schick skončili v krvi. Fotbalisté prohráli s Portugalskem 0:4 a jsou poslední

24. září 2022 23:10

Sobotní zápas české fotbalové reprezentace s Portugalskem v Lize národů si vyžádal krvavé zranění v obličeji portugalského hvězdného útočníka Cristiana Ronalda. Krev se o pár minut později objevila také u českého útočníka Patrika Schicka, jemuž přišlápl ruku portugalský obránce. Češi nakonec podlehli Portugalsku vysoko 0:4.

Rodiče zmizelé Maddie odškodné nedostanou. Ve Štrasburku se bránili proti pomluvě

20. září 2022 22:43

Rodiče Madeleine McCannové prohráli spor u Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku. Holčička jako tříletá zmizela v roce 2007 na společné dovolené v Portugalsku. McCannovi si stěžovali na rozhodnutí portugalského nejvyššího soudu, který zamítl odškodné za pomluvu kvůli výrokům portugalského vyšetřovatele. Podle něj dívka zemřela nešťastnou náhodou, rodiče to utajili a tvrdili, že byla unesena. Informoval o tom web The Guardian.