reklama

pouť

Výpis příspěvků ke štítku „pouť“

Druhá vlna koronaviru v Indii je jako tsunami. Dochází kyslík, přesto se koná obří pouť

21. dubna 2021 17:12

Indická zdravotní péče i další kritická infrastruktura je na hranici kolapsu. Nemocniční lůžka a kyslík docházejí zejména v Novém Dillí, k neštěstí došlo ve středu také ve státě Maháráštra, kde zemřelo 22 lidí poté, co jim došel kyslík kvůli úniku ze zásobníku. V zemi se přesto koná gigantická hinduistická pouť s miliony účastníků.

Zemřel František Reichel. Uznávanému vědci a bývalému politikovi bylo 82 let

21. listopadu 2020 18:06

Ve věku 82 let zemřel v pátek vědec a bývalý politik František Reichel, který byl také významným organizátorem církevního života. Řekl to jeho syn František Reichel. Jeho otec byl v roce 1989 jedním z hlavních organizátorů pouti na svatořečení Anežky České do Vatikánu, jíž se zúčastnilo na sklonku komunistického režimu na 10 000 věřících z Československa a krajanů žijících v exilu.

Rozestupy dodržují i poutníci v Mekce. Časosběrné video zachytilo závěrečný rituál

4. srpna 2020 21:35

Do Mekky se ročně vydají téměř tři miliony muslimů. Letošní rok je ale kvůli koronavirové pandemii jiný a na posvátné místo se tak dostalo jen pár tisíc lidí. Při závěrečném rituálu, který se křížil s významným Svátkem oběti, se v Mekce navíc mohli sejít jen obyvatelé Saúdské Arábie. Měli roušky a dodržovali bezpečné rozestupy.

reklama