CNN Prima News požáry

požáry

Výpis příspěvků ke štítku „požáry“

Muž obviněný ze zapálení Českého Švýcarska se doznal k malým požárům. Hlavní vinu ale odmítá

Aktualizováno

Obžalovaný Jiří Lobotka prohlásil ve čtvrtek u Krajského soudu v Ústí nad Labem vinu v případě menších požárů v Českém Švýcarsku a na dalších místech Děčínska. To, že by úmyslně způsobil největší požár v České republice, odmítl. Protože obžalovaný působil chaoticky a zmateně, soudce nařídil před částečným prohlášením viny přestávku. Podle státního zástupce lze jeho prohlášení přijmout.

Jako dálnice do pekla. Texas hlásí stav katastrofy, zavřel zařízení na montáž jaderných zbraní

Texas bojuje s ohnivým živlem, který proměnil krajinu v oranžové peklo. Kvůli rychle se šířícím lesním požárům na jihu Spojených států muselo být v noci na čtvrtek dokonce uzavřeno hlavní americké zařízení pro montáž a demontáž jaderných zbraní. Informovala o tom agentura AP. Místní hasiči zveřejnili několik videí a fotografií, které ukazují, jakou spoušť po sobě plameny zanechávají.

Dron zachytil sériového žháře během činu. Muž po stroji házel kameny, pak ujel na motorce

Italské úřady v Kalábrii zveřejnily záběry, na kterých se pohybuje muž rozdělávající oheň v lese, přičemž se následně snaží ujet z místa činu na motorce. Tamní policie věří, že jde o sériového žháře, který stojí za řadou dalších ničivých požárů v oblasti. Hasiči se kvůli nim prakticky od začátku července nezastavili. K dopadení údajného pachatele pomohla armáda dronů čítající třicet kusů.

PŘEHLEDNĚ: Co dělat během evakuace a uváznutí na Rhodu? A co když jste tam právě měli letět?

Požáry na Rhodu přeškrtaly prázdninové plány tisícovkám turistů, platí to i o spoustě Čechů. Plameny zachvátily v noci na pondělí také ostrovy Korfu či Evia. Řečtí hasiči se v souvislosti s nekontrolovatelným živlem obávají rovněž o ostrov Peloponés. Jak se zachovat, pokud jste se do míst ohrožených ohněm právě chystali? A co dělat, jestliže jste na zasažených řeckých ostrovech uvázli nebo se tam nachází někdo z vašich blízkých? CNN Prima NEWS připravila přehledné shrnutí.

Ničivý požár v Trhovkách: Oblíbená restaurace lehla popelem. Několik lidí skončilo v nemocnici

Aktualizováno

V restauraci v kempu Trhovky, který se nachází na březích Orlického jezera a leží jen kousek od Orlické přehrady, vypukl rozsáhlý požár. Kromě restaurace požár poškodil i chatku a dva karavany. Dva lidé skončili v nemocnici poté, co se nadýchali kouře. Škodu hasiči odhadují na přibližně milion korun. Trhovky jsou největším kempem, který provozuje obec Milešov v okrese Příbram. Shořelý objekt býval oblíbenou restaurací, kterou se noví majitelé podle místních chystali zrekonstruovat.