reklama

PPF

Výpis příspěvků ke štítku „PPF“

Dával si cíle, které jiní měli za nemožné. Moc nám chybí, přiznala vdova po Kellnerovi

23. srpna 2021 13:04

Petr nám velmi chybí, ale PPF musí fungovat dál, uvedla vdova po zesnulém Petru Kellnerovi Renáta ve výroční zprávě skupiny. Výkonný ředitel Ladislav Bartoníček pak v úvodním slově ujistil, že PPF bude naplňovat Kellnerův odkaz a realizovat jeho plány. Skupina se po smrti svého vlastníka poprvé v historii propadla do celoroční ztráty.

Budeme naplňovat Kellnerův odkaz, slibuje PPF. Skupina poprvé propadla do celoroční ztráty

23. srpna 2021 09:43

Skupina PPF bude naplňovat odkaz a realizovat plány zesnulého většinového majitele skupiny Petra Kellnera. V úvodním slově výroční zprávy PPF za rok 2020 to napsal její výkonný ředitel Ladislav Bartoníček. Při boji s pandemií koronaviru podle něj dál ubývá svobody a zvyšuje se napětí mezi lidmi i státy, krize ale přinesla i schopnost semknout se. Bartoníček úvodní slovo napsal poprvé, předtím jej vždy psal Kellner, který zemřel koncem března při pádu vrtulníku na Aljašce.

Skupina PPF má nový byznys. Bude pronajímat plachetnice turistům

28. července 2021 23:04

Skupina PPF vytvoří společný podnik s francouzským výrobcem menších rekreačních plavidel a plachetnic Groupe Beneteau. Ve společném podniku zaměřeném na pronájem rekreačních lodí bude mít česká finanční skupina podíl 59 procent. Transakce by měla být vypořádaná do konce září po splnění obvyklých regulatorních a právních podmínek, uvedla ve středu PPF. Hodnotu transakce nezveřejnila.

Vzácné video s Kellnerem: Češi jsou závistiví, to se neprolomí, říkal miliardář

19. května 2021 19:32

Skupina PPF zveřejnila osmiminutové video, které se věnuje zakladateli Petru Kellnerovi. Učinila tak v souvislosti s jeho nedožitými 57. narozeninami, které by oslavil ve čtvrtek. Ve videu zesnulý miliardář například říká, že se považuje za pravicového člověka se silným sociálním cítěním, a přiznává, že si coby introvert nepotrpí na velkou společnost.

Obchod za desítky miliard: Moneta se spojí s Air Bank a Home Creditem

6. května 2021 21:50

Moneta Money Bank podepsala se společnostmi ze skupiny PPF rámcovou smlouvu ohledně akvizice Air Bank, českého a slovenského Home Creditu a společnosti Benxy. Akvizice je podmíněna souhlasem akcionářů banky na mimořádné valné hromadě, která se bude konat v červnu. Akvizicí získá Moneta od skupiny PPF sto procent akcií skupiny Air Bank za celkovou kupní cenu 25,90 miliardy Kč.

Kdo převezme PPF? Těžko říct, Kellner asi závěť neměl, myslí si jeho spolupracovník

17. dubna 2021 09:49

Petr Kellner nade vše miloval svou rodinu i Česko. Nechtěl být nejbohatší a byl by raději, kdyby jeho byznys v Číně podpořili politici typu Angely Merkelové. Letadlo, kterým PPF před lety dopravila prezidenta Zemana z Číny, poškodilo reputaci celé skupiny. Myslí si to dlouhodobý Kellnerův spolupracovník František Dostálek, spoluzakladatel české pobočky poradenské společnosti KPMG a nynější předseda dozorčí rady PPF Group. Promluvil rovněž o lidech, kteří by mohli Kellnera v čele PPF nahradit. A také řekl, jaký vztah k byznysu má Kellnerův syn z prvního manželství.

reklama