PPF

Výpis příspěvků ke štítku „PPF“

PPF v Rusku definitivně končí. Dokončila prodej místního Home Creditu

7. září 2022 13:10

Investiční skupina PPF a její společnost Home Credit dokončily prodej svého zbývajícího podílu 49,5 procenta v ruské Home Credit & Finance Bank (HCFB) včetně některých dceřiných společností. Znamená to odchod PPF a Skupiny Home Credit z ruského bankovního trhu. Plnou vlastnickou kontrolu nad HCFB převzala skupina individuálních investorů. PPF to oznámila v tiskové zprávě.

Šmejc popsal, v čem vede PPF jinak než Kellner. Promluvil i o dalším rozvoji Air Bank

29. června 2022 11:06

Jiří Šmejc, který se stal v polovině června ředitelem skupiny PPF, je ochotnější se při obchodních příležitostech spojit s partnery, než býval její zakladatel Petr Kellner. Vize směřování skupiny se nyní zásadně neliší od té Kellnerovy. Ten by také nyní preferoval investice v evropském regionu. Šmejc to řekl na setkání s novináři. Uvedl také, že PPF chce po zrušení spojení Moneta Money Bank s bankovní částí finanční skupiny PPF dále rozvíjet Air Bank. Věří totiž v její růstový potenciál.

Nejvlivnější ženou Česka je Jourová. Minulá vítězka Schillerová se propadla do druhé stovky

1. června 2022 08:00

Nejvlivnější ženou Česka je podle časopisu Forbes místopředsedkyně Evropské komise Věra Jourová. Na druhém místě letošního žebříčku se umístila pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová a třetí skončila vdova po zesnulém většinovém majiteli skupiny PPF Petru Kellnerovi Renáta Kellnerová. Naopak loňská a předloňská vítězka, tehdejší vicepremiérka a ministryně financí Alena Schillerová nyní jako šéfka poslaneckého klubu opozičního hnutí ANO figuruje až ve druhé stovce žebříčku.

Moneta a Air Bank se nespojí. Obchod za 26 miliard krachnul kvůli vývoji ekonomiky

30. května 2022 18:40

Skupina PPF a Moneta Money Bank dnes uzavřely na návrh PPF dohodu, která ukončí proces spojení Moneta Money Bank a skupiny Air Bank. Důvodem je negativní vývoj ekonomiky, který mění parametry původně zamýšleného sloučení, nebo nedávné změny požadavků České národní banky (ČNB) na kapitálovou vybavenost bank v ČR. V tiskové zprávě o tom v pondělí informovaly PPF i Moneta Money Bank.

Válka byznysu nesvědčí. McDonald's či PPF mizí z Ruska, kdo všechno v zemi končí?

18. května 2022 07:20

Rusko začíná naplno pociťovat ekonomické důsledky své invaze na Ukrajinu. Země se od zahájení války dostává pod čím dál větší tlak kvůli zahraničním sankcím. Řada nadnárodních společností v Rusku navíc minimálně na čas přerušila svoji činnost, zatímco jiné se už dokonce odhodlaly k prodeji svých aktiv v zemi, což značí jejich odchod z ruského trhu.

PPF a Home Credit odcházejí z ruského trhu. Prodají bankovní aktiva domácím investorům

17. května 2022 09:12

Skupiny PPF a Home Credit podepsaly dohodu se skupinou individuálních investorů v čele s Ivanem Tyryškinem o prodeji svých bankovních aktiv v Rusku, včetně dceřiných společností. Znamená to odchod skupiny Home Credit z ruského trhu. PPF a Home Credit to v úterý oznámily v tiskové zprávě. Cenu transakce nezveřejnily. PPF se tak zbavila významné většiny aktiv v Rusku. Zbyly jí tam životní pojišťovna PPF Life Insurance a komerční nemovitosti.

Zemětřesení v PPF. Kellnerovu finanční skupinu nově povede Jiří Šmejc

4. května 2022 16:00

Novým generálním ředitelem investiční skupiny PPF se od 15. června stane Jiří Šmejc. Ten byl v minulosti obchodním partnerem zesnulého Petra Kellnera, který stál v čele společnosti řadu let. Šmejc zároveň získává opci na odkup až desetiprocentního podílu ve skupině. Vystřídá tak Ladislava Bartoníčka, který bude v poradním výboru rodiny. PPF to ve středu oznámila v tiskové zprávě.

Podnikatel Kellner nehodu vrtulníku na Aljašce přežil. Zemřel při čekání na záchranu

4. dubna 2022 08:17

Tragickou nehodu na Aljašce český podnikatel Petr Kellner i lyžařský průvodce Gregory Harms přežili, odhalily další důkazy ve vyšetřování, které zveřejnil web Anchorage Daily News. Dlouhé čekání na záchranu se jim však stalo osudným. Jediným přeživším z celé posádky je český snowboardista David Horváth. K nehodě došlo před rokem v březnu.