PPF

Výpis příspěvků ke štítku „PPF“

Nejbohatším Čechem zůstává Kellnerová. Babiš propadl, skokanem roku se stal zbrojař Strnad

Aktualizováno

Mezi dolarové miliardáře se letos opět dostalo 11 Čechů, z nichž nejbohatší je nadále dědička investiční skupiny PPF Renáta Kellnerová s majetkem 18 miliard dolarů (asi 421 miliard korun). Skokanem roku se stal zbrojař Michal Strnad, který se ve světovém žebříčku meziročně posunul nahoru o stovky příček a s majetkem 4,4 miliardy dolarů (103 miliard korun) je mezi Čechy na šestém místě. Naopak Andrej Babiš o stovky příček klesl, uvedl v úterý časopis Forbes, který mezinárodní žebříček sestavuje. Nejbohatším člověkem na světě zůstal i letos majitel podniku LVMH Bernard Arnault.

Žebříčku nejbohatších Čechů vládne Kellnerová. O další příčky se vede boj, Babiš je nyní pátý

Magazín Forbes sestavil žebříček nejmajetnějších lidí Česka. Stejně jako loni mu vévodí Renáta Kellnerová, která ovládá skupinu PPF v hodnotě 378 miliard korun. Na druhé příčce už ale oproti loňsku nastala změna, když na něj ze čtvrtého místa poskočil miliardář Daniel Křetínský, vlastník EPH. Mezi desítkou nejbohatších Čechů jsou i dva nováčci. Jmění stovky nejbohatších Čechů přitom dosahuje astronomické částky 2 467 miliard.

V PPF se změnily majetkové podíly. Renáta Kellnerová s rodinou nově vlastní celou skupinu

Renáta Kellnerová s rodinou nově vlastní celou investiční skupinu PPF. Odkoupili zhruba půlprocentní podíly Ladislava Bartoníčka a Jeana-Pascala Duvieusarta. Na svém webu to dnes uvedla PPF, finanční okolnosti transakce nezveřejnila. Vdova po zakladateli skupiny PPF Petru Kellnerovi Renáta a Kellnerovy čtyři děti se staly majoritními vlastníky PPF po předloňské smrti nejbohatšího Čecha Petra Kellnera.

Skupina PPF za odchod z Ruska tvrdě zaplatila. Ztráty dosáhly stovek milionů eur, uvedl Šmejc

Náklady skupiny PPF související s odchodem z Ruska po invazi na Ukrajinu dosáhly stovek milionů eur. Nebýt toho, skupina by loni měla vyšší zisk než před pandemií COVID-19, řekl novinářům ředitel PPF Jiří Šmejc, který stojí v čele skupiny jeden rok. PPF vykázala za loňský rok čistý zisk 140 milionů eur (asi 3,36 miliardy Kč), o 49 procent méně než o rok dříve. Aktiva skupiny loni klesla o 5,5 procenta na 39,9 miliardy eur (960 miliard Kč).

Řidičák bude přežitkem, říkají experti. Udržitelnosti dosáhneme skrze veřejnou dopravu

Experti z České republiky i ze světa se ve středu sešli v Praze na konferenci Sustainable future 2023, kterou uspořádala globální platforma pro inovátory Startup Disrupt, aby diskutovali o udržitelné budoucnosti. Shodli se na tom, že největší rezervy má v tomto směru doprava, a naznačili, co se musí udát, aby se to změnilo. Hovořili například také o nutnosti proměnit textilní průmysl.

Další podivnosti kolem tragické smrti Kellnera: Trosky vrtulníku vytáhli až po roce

Aktualizováno

Vyšetřování nehody vrtulníku, při níž v roce 2021 na Aljašce zemřel i český miliardář Petr Kellner, se protáhlo, protože více než rok trvalo, než se z horské oblasti podařilo vyzvednout důležité součásti stroje. Sdělil to americký Národní úřad pro bezpečnost v dopravě, který má vyšetřování na starosti. To se nyní blíží ke konci. Závěrečnou zprávu by měl úřad dokončit a zveřejnit v létě.