16. ročník Metropolitního léta hereckých osobností zahajuje předprodej

16. ročník Metropolitního léta hereckých osobností zahajuje předprodej

Divadlo Studio DVA zahájí 9. března předprodej vstupenek na neuvěřitelných 113 představení šestnáctého ročníku Metropolitního léta hereckých osobností. Tradiční přehlídku na Letní scéně Vyšehrad zahájí premiéra divadelní adaptace legendární filmové lovestory STARCI NA CHMELU. V hlavních rolích se představí Berenika Kohoutová, Ivan Lupták, Zlata Adamovská a mnoho dalších. Chybět samozřejmě nebudou ani osvědčené tituly z minulých let. Již podeváté jsou připravena i hudební setkání pod širým nebem. Hrát se bude také na domovské scéně na Václavském náměstí, kde se mimo jiné uskuteční šestý ročník Léta slovenských hvězd. Na loňský úspěch naváže i Letní scéna Tvrzi Divice nedaleko Loun a Letní scéna Vítězná u Dvora Králové nad Labem. Metropolitní léto potrvá od 7. června do 31. srpna.

Pouze na třicet dva večerů zavedou diváky na chmelovou brigádu protagonisté nadčasového příběhu o prvních láskách, rozechvění a také zklamání. Příběh plný nestárnoucích melodií není totiž určen k pozdějšímu přesunutí na kamennou scénu. Na Starce na chmelu se budou muset zájemci vypravit exkluzivně pouze na Letní scénu Vyšehrad a Letní scénu Tvrz Divice. Tančit a zpívat za doprovodu živé kapely a pod režijním vedením Adama Krause se chystají Berenika Kohoutová, Ivan Lupták, Zlata Adamovská, Oldřich Navrátil, Josef Carda, Linda Fikar Stránská a mnoho dalších.

Letní scéna nabídne kromě premiérového titulu také na 13 hitů z repertoáru divadla Studio DVA. Na Vyšehrad se z Václavského náměstí přesunou nejúspěšnější inscenace z nabídky. Chybět mezi nimi nebudou hry Patrika Hartla 4 sestry, Hovory o štěstí mezi čtyřma očima a nově také stálice na repertoáru Klára a Bára. Několika repríz se dočká italská komedie Carla Goldoniho Poprask na laguně, či loňský hit Brouk v hlavě a komedie o těžkém údělu mužů, Kutloch aneb I muži mají své dny. Svoji stand-up comedy Celebrity pod širým nebem uvede také Ondřej Sokol. Vyšehrad bude letos hostit též Karla Rodena a Janu Krausovou. Ti zde odehrají kultovní představení Otevřené manželství a oblíbenou komedii Sex pro pokročilé. Derniérou se tu po jedenácti letech Karel Roden rozloučí s rolí Argana v Moliérově Zdravém nemocném.

Diváci se v rámci přehlídky dočkají i 17 uvedení Líbánek na Jadranu, které jsou až na tři reprízy z kapacitních důvodů naplánovány do kamenného divadla. Jednou z výjimek je uvedení této stále vyprodané komedie na Letní scéně Vítězná, nedaleko Dvora Králové nad Labem. V historických kulisách nádvoří romantické Tvrze Divice, kde divadlo Studio DVA má svoji další letní scénu, jsou pak připraveny dva večery ve společnosti Evy Holubové a Boba Klepla a dalších protagonistů tohoto představení. „Zažít pravou atmosféru divadla pod širým nebem zde bude možné s našimi inscenacemi letos dokonce třináctkrát. Umístění tvrze přímo uprostřed chmelařské oblasti přímo vybízí k uvedení letošní novinky. Šest repríz hudební lovestory Starci na chmelu tedy proběhne v místech, kde skutečně česáči chmele pobývali,“ dodává producent Léta hereckých osobností Michal Hrubý.

Po deváté budou v rámci tzv. off programu Letní scény Vyšehrad uvedeny také koncerty vybraných interpretů. Letos sem zavítá, jako již tradičně, slovenská šansoniérka Szidi Tobias, Dan Bárta za doprovodu Robert Balzar Tria a také Monika Absolonová spolu s Boom! Bandem Jiřího Dvořáka. V programu letos nebude chybět ani Aneta Langerová a její koncertní program Pod širou oblohou.

Již šestým rokem bude kamenné divadlo patřit Létu slovenských hvězd. Přehlídka bratislavských divadelních souborů se uskuteční v druhé polovině srpna. Pro velký úspěch loňského nultého ročníku, je přichystán i první ročník Léta ochotnických divadel, který proběhne v červenci na Malé scéně divadla Studio DVA. Předprodej vstupenek na obě tyto akce bude zahájen později.

Více info na www.studiodva.cz.