Barva roku: mátově šedá

Barva roku: mátově šedá

Právě v těchto dnech se na stáncích objevilo první číslo časopisu BYDLENÍ MEZI PANELY. Dočtete se v něm, jaké jsou aktuální novinky a trendy v oblasti bydlení. Dozvíte se, jak je možné proměnit standardní panelákový byt v luxusní prostor k žití. Chystáte-li se na celkovou rekonstrukci panelákového bytu nebo jen na dílčí úpravy, kterými se budete snažit oživit vaše bydlení, tak četba tohoto časopisu je opravdu to pravé čtení pro vás. Přesvědčete se sami.

V panelovém bytě, kde žije čtyřčlenná rodina, tedy rodiče a jejich děti - dospělá dcera a syn končící základní školu se podařilo vykouzlit jednu místnost navíc. Jak se to stalo? O tom bude ještě řeč. Majitelka bytu se rozhodla, že zpříjemní bydlení celé rodině a pustila se do náročné rekonstrukce celého bytu. Jednalo se o kompletní rekonstrukci, kdy nezůstal tak zvaně "kámen na kameni." Další podrobnosti v reportáži Zrekonstruovaný byt získal novou tvář.

Také s láskou vzpomínáte na prázdniny strávené s babičkou na chatě? Preferujete přírodní materiály, ale zároveň se nechcete vzdát luxusu moderní kuchyně? Pak je rustikální neboli venkovský styl to pravé ořechové. Z takových kuchyní přímo dýchá útulnost a pohoda a k představě horkého čaje a babiččiných makových buchet už chybí jen malý kousek. Další informace najdete v článku s titulkem Rustikální kuchyně mají své kouzlo.

Umyvadlo je srdcem koupelny. Odehrává se u něj většina aktivit, proto musí vyhovovat vysokým nárokům na pohodlí a kvalitu. Navíc plní estetickou úlohu a dodává koupelně atmosféru. Přinášíme rady a tipy, na co se při výběru umyvadla zaměřit, aby dodalo vaší koupelně jedinečný vzhled a současně vyhovovalo potřebám všech členů vaší rodiny. Odpověď najdete v článku s titulem Vyberte umyvadlo na míru potřebám.

Každý rok v Mezinárodním estetickém centru značky Dulux zkoumají přední designéři, architekti a návrháři z celého světa globální trendy designu i životního stylu. Na jejich základě poté navrhnou barevnou paletu, která nejvíce odpovídá aktuálním potřebám a náladě ve společnosti. Ústřední barvou se pro rok 2020 stala mátově šedá (J5.03.71). Další informace najdete v článku Barva roku 2020 mátově šedá.

Odpovědí na dramaticky rostoucí ceny bytů nejen v Praze, může být prostorový koncept bytu 2+kk, se kterým přišli architekti Ondřej Fuchs a Adam Látal z ateliéru Noscale architects. Pražský byt o celkové výměře 60 m2 svou dispozicí na první pohled neumožňoval příliš mnoho prostorových experimentů. Přesto se autorům podařilo do omezeného prostoru dostat funkce, které by jinak potřebovaly výrazně větší prostor. Další zajímavé informace v reportáži uveřejňované Malý byt s velkými možnostmi.