Exkluzivní program veletrhu elektromobility e-SALON: premiéry slavných značek testovací jízdy a veškerá infrastruktura

Exkluzivní program veletrhu elektromobility e-SALON: premiéry slavných značek testovací jízdy a veškerá infrastruktura

Druhý ročník veletrhu e-SALON, který se koná ve dnech 14. až 17. listopadu, bude ještě exkluzivnější než jeho loňská premiéra. V prostorách letňanského výstaviště PVA EXPO PRAHA se představí nejen novinky, trendy a technologie čisté mobility, ale také se uskuteční české premiéry elektromobilů slavných značek.

První den konání veletrhu, čtvrtek 14. listopadu, bude určen odborné veřejnosti. Již po slavnostním zahájení druhého ročníku veletrhu e-SALON, které se koná od 9 hodin v Kongresovém sále Vstupní haly II, začne ve stejných prostorách konference Čistá mobilita v chytrých městech. Během dopoledních hodin také odstartuje série tiskových konferencí slavných značek, které Česku představí nejnovější modely svých elektromobilů.

Přesně v 10:00 bude v Hale 4 zahájena série tiskových konferencí světových automobilek, kterou odstartuje koncern Volkswagen. Ten uvede v české premiéře své, laiky i odborníky dlouho očekávané, vozidlo ID.3. Tento vůz nabízí dojezd až 550 km a majitel získá osmiletou záruku na baterii.

Od 10:30 bude pozornost upřena na tiskovou konferenci ŠKODA AUTO, která představí hned několik modelů: CITIGOe iV, SUPERB iV a VISION iV. Elektrické CITIGO představuje dokonalý vůz do města, kde jeho kompaktní rozměry a bezemisní provoz přinesou největší výhody. SUPERB iV je první plug-in hybrid ŠKODA kombinující spalovací motor s elektrickým pohonem, který nabízí i možnost jízdy v čistě elektrickém režimu. Škoda Auto se dostane ke slovu ještě ve 13 hodin, kdy ve venkovních prostorách PVA EXPO PRAHA před Vstupní halou I představí také vlastní dobíjecí technologii.

Automobilka KIA uvede na tiskové konferenci, která se bude konat od 11 hodin, dva čistě elektrické modely, oba s dojezdem přesahujícím 450 km v kombinovaném cyklu a 600 km v čistě městském provozu. Vůbec poprvé v Česku bude k vidění druhá generace modelu e-Soul a vystaven bude i první čistě elektrický crossover značky, model e-Niro.

Generálním partnerem veletrhu je Skupina ČEZ. Elektromobilita je pro energetiku logickým trhem, Skupina ČEZ se jí proto systematicky věnuje již 10 let. Provozuje největší síť veřejného dobíjení v ČR s více než 150 stanicemi. Rychlodobíjecí stanice vznikají i díky podpoře z evropského programu CEF (Connecting Europe Facility). Současně Skupina ČEZ nabízí širokou paletu souvisejících služeb a produktů pro jednotlivce, firmy, municipality a kraje.

Partnerem akce je hlavní město Praha. Expozice hlavního města Prahy návštěvníky provede pomyslnou pražskou ulicí 21. století, která kombinuje udržitelné dopravní prostředky poháněné elektřinou. Návštěvníci se zde mohou dozvědět, odkud pochází elektrický proud roztáčející kola metra, vlaků, tramvají, elektrobusů, elektromobilů, elektrických kol a e-koloběžek. A budou moci rovněž zjistit, jak si vede česká metropole ve srovnání s dalšími světovými městy. Do pražské expozice se kromě společnosti Operátor ICT zapojily také Pražské služby, Pražská plynárenská, Pražská energetika, Technologie hlavního města Prahy a projekt Čistou stopou.

Více info na e-salon.cz.