Hudební divadlo Karlín zahájilo prodej vstupenek na Muzikálové léto 2021

Hudební divadlo Karlín zahájilo prodej vstupenek na Muzikálové léto 2021

Již na konci října ohlásilo Hudební divadlo Karlín změnu strategie prodejů a výměn vstupenek související s nevyzpytatelnou situací okolo pandemie koronaviru a stále se měnících vládních nařízení, které nedovolují v kamenném divadle přivítat diváky. Divadlo je již (až na pár termínů v září) více než 10 měsíců prázdné, nemohli např. oslavit 10. výročí znovuuvedení muzikálu Jesus Christ Superstar, 25. výročí uvedení Draculy, ani se důstojně rozloučit derniérou s muzikálem Carmen. A tak je situace okolo Covid-19 donutila začít přemýšlet jinak a nečekat se založenýma rukama.

Proto již nyní přichází s Muzikálovým létem 2021. Na začátku června otevře Letní scénu Hudebního divadla Karlín v areálu PVA Expo Praha v Letňanech.

Viděno optikou roku 2020 se nám letní měsíce jeví jako nejperspektivnější možnost, jak se můžeme v roce 2021 vzájemně potkat tak, abyste si vy mohli naplno užít naše představení a my vaši přítomnost. K jasným přednostem Letní scény, tedy scény pod širým nebem, bezesporu patří kromě atmosféry i vysoká epidemická bezpečnost, tedy velmi nízké riziko nákazy. Areál PVA v Letňanech je navíc tak prostorný, že i kdyby se PES změnil (což nelze v současném chaosu vládních opatření vyloučit), zvětšíme prostě rozestupy. Prostě dokážeme být hodně flexibilní.“ píše v osobním dopisu divákům Egon Kulhánek, ředitel Hudebního divadla Karlín.

Na co se mohou diváci těšit? Na premiéru muzikálu Rebelové, který celé léto zkoušeli a jejíž původní neuskutečněný termín byl 3. prosinec 2020, na kasovní trhák Sestra v akci s Lucií Bílou v hlavní roli, ale také na koncertní verzi rockové opery Jesus Christ Superstar či muzikálu Carmen, nejúspěšnějšího muzikálu v novodobé historii divadla. Derniéra Carmen byla plánována na 11. 11. 2020, teď se s ní rozloučíme dvěma koncerty pod širým nebem. Zajímavostí je i to, že lze divadlo sledovat také z automobilů, pro něž je v hledišti vymezeno několik míst.

Vstupenky na Muzikálové léto, které proběhne od června do srpna 2021 v areálu PVA Expo Praha v Letňanech jsou již v prodeji, lze je tedy nejen kupovat, ale na tyto termíny i vyměňovat vstupenky z neuskutečněných představení. Vstupenky na Muzikálové léto jsou nejlepším vánočním dárkem a podporou divadla.

K tomu v závěru dopisu divákům dodává Egon Kulhánek: „Co nejsrdečněji vás zvu, přijďte za námi do Letňan, přijďte si to užít a zároveň tím podpořit naše kolegy interprety, kteří v té době už budou více než rok bez práce, kterou milují.“

Celý program Muzikálového léta i prodej vstupenek najdete na www.hdk.cz/program/.