Je tu nové číslo časopisu Primáček a s ním i to nejdůležitější ze světa dopravních značek

Právě vychází zimní číslo časopisu Primáček, kde na všechny zvídavé děti čeká Primáčkova parta a staří známí kamarádi Bolek a Lolek. Děti se naučí důležité druhy dopravních značek, doplní si slovní zásobu anglických slovíček a postaví si vlastního papírového sněhuláka.

V aktuálním čísle jsou pro všechny malé chodce a cyklisty připraveny zajímavosti ze světa dopravních značek. Děti se naučí ty nejdůležitější druhy – od zákazových až po ty informativní. Přehled značek je doplněn o bezpečnostní desatero, které připomíná správné chování v provozu. Informace doplní i další díl Markétiny dopravní výchovy, kde si děti připomenou, proč je tak důležité být v autě stále připoutaný.

Nebude chybět ani další lekce angličtiny, která se v tomto čísle věnuje cestování. Ať už po světě nebo jen na cestu do vedlejšího města, děti se naučí zorientování na mapě a správné popsání směru cesty. Připravena je i slovní zásoba zaměřená na nezbytné cestovní pomůcky.

Čekání na první jarní sníh si děti mohou zkrátit výrobou vlastní vystřihovánky ve tvaru sněhuláka, včetně jeho oblečení od čepice až po mrkev. Dále na ně čeká hra „Bylo nebylo“, rozřazovačka s příběhem, bludiště, sudoku, luštěnka, počítánky, puzzle a rébus „Najdi 10 rozdílů“. Na závěr si společně s Bolkem a Lolkem vyrobí originální rohovou záložku do knížky.

Prima čtení pro kluky i holky, navíc se dvěma dárky, vychází 13. 11. 2020 za pouhých 59,90 Kč. Čekat na vás bude v novinových stáncích nebo pravidelně přistane ve vaší schránce jako předplatné zde.