Muzikál Expres - 30 let

Muzikál Expres - 30 let

Jediný muzikálový magazín na českých rozhlasových vlnách oslavuje 30. výročí svého vzniku. Slavnostní koncert se bude konat v Hudebním divadle Karlín v úterý 20. října od 19. hodin. V průběhu večera zazní melodie z těch nejslavnějších muzikálů zahraničních i českých - Fantom opery, Bídníci, Kočky, Vlasy, Sunset Boulevard, Billy Elliot, Carmen, Dracula, Evita, Ples upírů, či Jesus Christ Superstar. Vystoupí přední muzikáloví zpěváci: Dasha, Michaela Gemrotová, Michaela Nosková, Martina Šnytová, Soňa Jungová, Václav Noid Bárta, Roman Tomeš, Jakub Hübner a Pavel Režný. Rozšířený Rozhlasový Big Band Gustava Broma řídí Vladimír Valovič, večerem provázejí Iva Pazderková a Lukáš Adam. V průběhu večera bude pokřtěno nové CD „Muzikál expres 30“. Pořadatelem Koncertu je Český rozhlas a Hudební divadlo Karlín.

Od roku 1990, tedy plných 30 let, se na vlnách Českého rozhlasu vysílá jediný muzikálový magazín v českém éteru. Jeho tvůrci, Michael Prostějovský a Pavel Bár, každý týden informují posluchače Dvojky o muzikálovém dění doma i ve světě. Od roku 2013 Muzikál expres také nahrává s předními pražskými i regionálními muzikálovými zpěváky nejslavnější melodie ze světoznámých muzikálů. Obvykle je doprovázejí dvě špičková rozhlasová tělesa, tedy Symfonický orchestr Českého rozhlasu a Rozhlasový Big band Gustava Broma.

V roce 30. výročí tedy vychází dvojCD s výběrem úspěšných interpretů i slavných muzikálových titulů z vlastní produkce Muzikál expresu. Představují se na něm Dasha, Monika Absolonová, Michaela Gemrotová, Natálie Grossová, Jitka Zelenková, Michaela Nosková, Katarína Hasprová, Jana Musilová, Martina Šnytová, Hana Fialová, Roman Tomeš, Jakub Hübner, Marian Vojtko, Tomáš Savka, Jan Smigmator, Lukáš Adam a Pavel Klimenda.

V jejich interpretaci uslyšíte melodie z muzikálů Fantom opery, Ples upírů, Jesus Christ Superstar, Největší showman, Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť, Sunset Boulevard, Děj se co děj, Kočky, Rebecca, Čarodějka – Wicked, Moulin Rouge, Evita, Porgy a Bess, Popelka a Fantom Londýna.