Novinky ve světě bydlení přicházejí

Novinky ve světě bydlení přicházejí

Již páté letošní vydání časopisu Bydlení mezi panely se objevilo na novinových stáncích. Dozvíte se, například, jak zrekonstruovat byt, v časopise vás informujeme o správném výběru bytových vchodových dveří. Poradíme také, jak uvařit polévku jako od babičky. V časopise nechybějí ani informace pro bytová družstva a SVJ a další pravidelné rubriky. A tentokrát na stránkách našeho magazínu najdete velkou finanční přílohu s cennými informacemi pro jednotlivce i drustva a společenství vlastníků.

Když se architekt pustí do rekonstrukce vlastního bydlení, obvykle to stojí za to. Výměrou nevelký byt se pod rukama Jiřího Vincence z ateliéru OK PLAN proměnil v perfektně provedené bydlení pro mladou rodinu. „Byt se nachází v revitalizovaném skeletovém domě ze sedmdesátých let. Původně byla jednotka řešena jako 3+1, ale toto rozložení neodpovídalo současným potřebám,“ začíná prohlídku bytu Jiří Vincenc. Další podrobnosti najdete v reportáži s názvem Otevřený byt mladé rodiny.

Hansgrohe CS s.r.o., dceřinná společnost předního německého výrobce koupelnových baterií a sprch, slaví v letošním roce čtvrt století na českém a slovenském trhu a může být s výsledky opravdu spokojena. Bohatou nabídku výrobků využívá široké portfolio zákazníků v oblasti stavebnictví. Za dobu své existence si firma vybudovala díky kvalitním výrobkům a servisu dobré jméno a stabilní postavení na obou trzích. Další podrobnosti v článku Hansgrohe slaví 25 let na trhu.

Rekonstrukce bytu může být zaměřena především na zlepšení jeho technického stavu a výměnu již dosluhujících prvků za nové, moderní. U řady dispozic panelákových bytů ale můžeme současně uplatnit i mnoho velmi zajímavých nových řešení a dát prostoru zcela jinou tvář. Představujeme vám kompletní rekonstrukci panelového bytu pro mladou dámu. Zásadní změna se odehrála v koupelně, kde je na malém prostoru umístěna vana i sprchový kout. A jak rekonstrukce dopadla? To se dozvíte v článku s titulkem Rekonstrukce panelového bytu pro mladou dámu.

Co třeba bramboračku, zelňačku, gulášovku, česnečku, kyselo nebo kulajdu. Poctivé polévky, které jsme si dávno oblíbili a v rodinách si je uchováváme po generace. S geniálním pomocníkem značky Tefal s výřečným názvem Cook4Me+ (CY851130), neboli uvař mi, to bude hračka. Tento digitální multifunkční hrnec vám pomůže uvařit snadno, a hlavně rychle nejen každodenní rodinné večeře, ale právě i dobré tradiční polévky. Další informace najdete v článku Polévka jako od babičky.

Bývalý vejminek, tedy malé obydlí v těsné blízkosti „hlavního“ rodinného domku, designérka Andrea Kiliánová proměnila na funkční single bydlení pro muže v nejlepších letech a jeho psí kamarádku. Celé stavení v minulosti sloužilo jako skladiště nepotřebných věcí a zázemí při vesnických zabijačkách. Nyní z něj vytvořili 2+kk s verandou. A jak se to povedlo? To můžete posoudit, když se začtete do článku s titulkem Single bydlení z bývalého vejminku.

"Jako firma specializující se na bezpečnostní a protipožární dveře jsou pro nás panelové byty každodenní náplní. Naši montéři zvládnou za jeden den i dvoje dveře v panelovém domě," poznamenává Jiřího Vyklického, jednatele společnosti HT dveře.v rozhovoru v rozhovoru s titulkem Úspěšná instalace dveří.

Maminka Vlaďka by ráda splnila sen pro svoji holčičku Aničku. Je ale na všechno sama, a tak je to pro ni v tuto chvíli nereálné. Aničce je 12 let, i když bojovala s těžkou nemocí, neztrácela optimismus do života. Miluje tanec, věnuje se hasičství a skautingu. Moc by si přála pokojíček, kde by měla velké zrcadlo, před kterým by mohla tancovat. Proto byli zavoláni designéři z pořadu Jak se staví sen! A jak se jim rekonstrukce povedla se dozvíte v reportáži nazvané Pokoj pro malou tanečnici.

Majitelka bytu v panelovém domě chtěla poradit s úpravou dispozice tak, aby získala spojený prostor obývacího pokoje a kuchyně. Z obou místností vedou okna na velký balkon a z předsíně by vedly namísto dvou dveří jedny společné. Navíc by vznikla jedna velká místnost otevřená směrem na balkon. A jak si se zadáním poradila designérka Kateřina Mlejnková se dozvíte v článku s titulkem Obývací pokoj s kuchyňským a jídelním koutem.

Také letos uspořádal Pražský klub skalničkářů, navzdory coronaviru, v areálu vedle Faustova domu na Karlově náměstí v Praze tradiční podzimní výstavu. Stejně jako se postupně střídají jednotlivá roční období, nastolují svou vládu různé druhy rostlin. Kralování skončilo letničkám, v nenávratnu jsou květy v létě kvetoucích trvalek, Pro někoho symbolizuje podzimní čas melancholické loučení s životem na zahradě, jiný v něm vidí symbol hojnosti. Více v článku s titulkem Kapky rosy na ocúnech.

Když byl Ivan Král naposledy hostem v naší galerii, hovořil o hrách protisvětla, díky nimž město i příroda získávají nádherné monochromatické kouzlo. Fotil tehdy hlavně celky, panoramata. Obrovské přiblížení, jaké nabízí jeho aparát, mu dnes umožňuje nacházet v přírodě i detaily připomínající abstraktní obrazy. O tom se dočtete v článku nazvaném Magie celku i detailu.

A to opravdu není všechno. Součástí tohoto vydání jsou také tipy a trendy, řada soutěží, křížovka a v neposlední řadě také velká finanční příloha s řadou cenných informací, například o převodu úvěru z družstva na společenství.