Prima FRESH festival 2021 se vrací

Prima FRESH festival 2021 se vrací

Dva dny gastronomických zážitků, po oba dny na cooking stage Zdeněk Pohlreich, vybrané místní podniky i extrémní catering, delikatesy oceněné „Oskarem“, vinařství, pivovary, bary, a hlavně pohodová atmosféra. To je v kostce Prima FRESH festival 2021. Prostě festival je zpět a svoji tour začíná v Plzni 14. a 15. srpna.

Nevzdali jsme to a věříme, že nás v tom nenecháte. Těšíme se na vás,“ vzkazuje všem pravidelným návštěvníkům festivalu jeho pořadatel Petr Jirásek a dodává: „Situace není pro nikoho z nás jednoduchá, festival je ale naše vášeň a děláme, co můžeme, aby si to všichni užili, skvěle si pochutnali a dobře se bavili. Děkujeme těm, kteří nám zachovali přízeň, a díky kterým letos budeme moci otevřít festivalové brány.“ Tour začíná tradičně v Plzni, kde Prima FRESH festival otevře své brány v areálu za OC Plaza ve dnech 14. a 15. srpna.

Festivalová tour 2021

- Plzeň 14. – 15. 8. 2021, lokalita: Park za OC Plzeň Plaza

- Pardubice 28. – 29. 8. 2021, lokalita: Pardubické závodiště

- Liberec 10. – 11. 9. 2021, lokalita: park Budyšínská

Gastronomická cesta kolem světa

Rozmanité chutě a vůně exotiky, ale také voňavá pečená žebírka s BBQ omáčkou, šťavnaté kousky vepřového pastrami, kouřem ovoněné steaky přímo z grilu nebo křehké maso z mořských ryb a pochopitelně vyhlášené místní restaurace. To je jen malý výčet toho, co letos nabídne Prima Fresh festival. Můžete vyzkoušet třeba krátkou zastávku v Mexiku pod dohledem Mexické restaurace Pancho´s, která má v nabídce například burritos con pollo nebo tacos con cerdo. A co třeba sushi z druhé strany polokoule? Žádný problém, podnik Detail Sushi bude servírovat sushi rolky v designové řase nebo třeba poké wakame. Do Vietnamu se podíváte se Street food Vietnam díky jejich pouličním menu v podobě jarního závitku, smažených krevet nebo krevetových knedlíků. Diváky kuchařských show určitě nezklame menu od Chili Ta Thuy, které bude připravovat veganský podnik Jídlo baví a také nadšenci pro grilování Chick-Tricks. Tady se bude servírovat například trhané kuřecí maso s mrkví, pikantním nakládaným mangem, kedlubnou a koriandrem, kokosová slanina, bazalková majonéza, rýžový chips.

Pohlreich bude každý den

Tváří festivalu je několik let Zdeněk Pohlreich, jehož skvělá kuchyně, vtipné poznámky a zábavné kuchařské show budou součástí programu Prima Fresh festivalu i v roce 2021, a to po oba festivalové dny na nové grilovací Big Green Egg Cooking stage. Seznam známých tváří doplní kuchař Pavel Sapík, kapitán českého nároďáku Honza Horký, odborník na přípravu hmyzu Petr Ocknecht, specialista na kávu Roberto Trevisan nebo šéfredaktorka časopisu Prima Fresh Klára Michalová. Milovníci sladkého zajásají, protože pozvání přijala autorka kuchařek a uznávaná cukrářka Iveta Fabešová.

Prima FRESH

Stánek Prima FRESH bude jako už tradičně umístěn u hlavního podia (u hlavní cooking stage). Ve stanu si můžete po celý festival (na všech lokalitách) zakoupit kuchařku či knihu nebo hru spojenou se seriálem Slunečná. Dále vás zcela zdarma vyfotíme na památku ve spolupráci s Luxorem a budete si moci zakoupit roční předplatné gastronomického časopisu Prima FRESH za zvýhodněnou cenu, případně Slunečnou zástěru, Slunečný hrnek či Slunečnou kuchařku. A to vše za festivalové zvýhodněné ceny. Šéfredaktorka časopisu a webu Prima FRESH Klára Michalová bude vařit na hlavním podiu a můžete se od ní inspirovat kuchařskými tipy a novými gastro trendy. Každý účastník gurmánského festivalu navíc dostane časopis Prima FRESH s více než 75 recepty zcela zdarma.

Plzeň – program na hlavním podium na sobotu 14. 8. 2021

10.45 – 11.00 křest knihy Slunečná kuchařka a Slunečné zástěry herečkami (Eva Burešová, Lucie Benešová a Iva Hüttnerová) z oblíbeného seriálu Slunečná

13.00 – 13.45 budou vařit Klára Michalová – šéfredaktorka časopisu Prima FRESH a herečka Lucie Benešová ze seriálu Slunečná

14.00 – 17.00 Slunečné léto s Asombroso by Osmany Laffita Ve speciálním Slunečném autobuse dorazí herci z oblíbeného seriálu. Čekají vás rozhovory s herci, hudební vystoupení (Petr Kotvald), soutěže a kvízy, autogramiáda (Lucie Benešová, Dana Batulková, Eva Burešová, Iva Hüttnerová a další). Odpolednem plným zábavy provede Eva Decastelo a účastnit se bude módní návrhář Osmany Laffita. Užijete si aktivity v partnerských zónách – skákací hrad, soutěž v malování o „nejhezčí dětský pokoj na světě“ a fotbálek od Raiffeisen STAVEBNÍ SPOŘITELNY. Nedílnou součástí bude beauty Asombroso by Osmany Laffita zóna s možností zakoupení vybraných produktů za zvýhodněné ceny.

Pardubice – program na hlavním podium na neděli 29. 8. 2021

14.00 – 14.45 budou vařit Klára Michalová – šéfredaktorka časopisu Prima FRESH a herečka Denisa Nesvačilová ze seriálu Slunečná

14.00 – 17.00 Slunečné léto s Asombroso by Osmany Laffita Ve speciálním Slunečném autobuse dorazí herci z oblíbeného seriálu. Čekají vás rozhovory s herci, hudební vystoupení (Leona Machálková), soutěže a kvízy, autogramiáda (Lucie Benešová, Bára Jánová, Denisa Nesvačilová a další). Odpolednem plným zábavy provede Eva Decastelo a účastnit se bude módní návrhář Osmany Laffita. Užijete si aktivity v partnerských zónách – skákací hrad, soutěž v malování o „nejhezčí dětský pokoj na světě“ a fotbálek od Raiffeisen STAVEBNÍ SPOŘITELNY. Nedílnou součástí bude beauty Asombroso by Osmany Laffita zóna s možností zakoupení vybraných produktů za zvýhodněné ceny.

Liberec – program na hlavním podium na sobotu 11. 9. 2021

16.00 – 16.45 Klára Michalová – šéfredaktorka časopisu Prima FRESH a moderátorka CNN Prima NEWS Soňa Porupková

Primáček

Ve Primáčkovském stanu najdete aktivity pro nejmenší: omalovánky, vystřihovánky, pexeso, kvízy, spojovačky – to vše v rámci dětských kreativních workshopů. Navíc se děti mohou těšit také na hru ve spojení se seriálem Slunečná.

Prima KRIMI

Oblíbený detektivní kanál nabídne ve svém stánku několik aktivit pro návštěvníky festivalu. Budou si moci zatočit na kole štěstí a vytočit si zaslouženou odměnu nebo dárek. Na místě se budou moci vyfotit s Davidem Boreanazem ze seriálu Sběratele kostí v životní velikosti nebo si vyrobit svou kartu podezřelého či vyluštit KRIMI Kvíz a získat originální balíček kanálu Prima KRIMI.

Vstupné na dva dny za 150

Vstupenky v předprodeji lze zakoupit na webu festivalu. Cena vstupného v předprodeji na oba festivalové dny je 150 korun. ZTP a děti do 140 cm mají vstup na festival zdarma. Nově je letos možné ke vstupence za symbolickou cenu získat festivalovou skleničku na víno od Crystalexu. Za 179 korun je v ceně dvoudenní vstup včetně skleničky.