V neděli 12. ledna se uskuteční jedinečná komentovaná prohlídka výstavy Ve vlnách umělce Michaela Rittsteina

Český malíř a emeritní profesor pražské Akademie výtvarných umění, Michael Rittstein, oslavil v září loňského roku 70. narozeniny. A právě v jejich duchu se od listopadu nese i výstava „Ve vlnách“ v Jízdárně Pražského hradu, kde je možné zhlédnout přes 70 obrazů v rozsáhlé expozici napříč jednotlivými obdobími autorovy tvorby.

Vzhledem ke skvělému ohlasu ze strany veřejnosti byla výstava prodloužena, a to do 19. ledna. Návštěvníci mají navíc také jedinečnou možnost zúčastnit se komentované prohlídky pro veřejnost, která se bude konat v neděli 12. ledna od 16.30, přímo od samotného autora obrazů.

Retrospektivní výstava Michaela Rittsteina, která probíhá u příležitosti jeho 70. narozenin ve velkolepých prostorách Jízdárny Pražského hradu, představuje průřez jeho malířskou a kreslířskou tvorbou od roku 1974 až do současnosti. „V osmdesátých letech jsem zpracovával téma 'lokální historky', dá se říci, že to bylo pro mé tehdejší obrazy typické. Samozřejmě jsem se ale nechtěl tímto tématem zabývat donekonečna. Oblastí mého zájmu se tedy staly také krajina, zvířata a v poslední době se zabývám tematikou z cest do exotických zemí. A právě všechny tyto vlny mé tvorby budou na výstavě představeny.“ Návštěvníci zde najdou zhruba třetinu nových děl, práce na posledním obrazu zabrala umělci celé léto. „Jedná se o dílo o velikosti 5 x 8 metrů, které vznikalo v myčce traktorů v Brnířově, jelikož byl můj ateliér pro takový obraz příliš malý,“ doplňuje Michael Rittstein.

Výstava Ve vlnách je organizátory prodloužena až do 19. ledna a navštívit ji můžete v době od 10.00 do 18.00 v Jízdárně Pražského hradu. Navíc máte jedinečnou možnost zúčastnit se komentované prohlídky pro veřejnost, kterou vás provede samotný autor obrazů, a to v neděli 12. ledna v 16.30.

Rozhodně si nenechte tuto jedinečnou výstavu významného českého umělce ujít.