Večer plný stínů

Přijďte si s námi užít Večer plný stínů v Kampusu Hybernská. Na programu bude představení Pocestníci, jehož režiséry, výtvarníky i herci jsou lidé bez domova z Kamino Centra. K tématu přistoupili kreativně, s nadhledem a nadsázkou. Těšte se na stínové divadlo, ve kterém se naši pocestníci střídavě noří do stínu a zase z něj vystupují. Reálně i obrazně…

„Kamino Centrum je evropský projekt Farní charity Praha 1, který nabízí bezpečný a tvůrčí prostor pro osoby bez domova. S klienty pracujeme jak individuálně, tak v rámci skupinových aktivit – Kruh, Divadlo, Vaření nebo Ateliér. Chystané představení je právě výstupem divadelních workshopů, které pravidelně pořádáme každé úterý odpoledne“, shrnuje činnost centra komunitní pracovnice Judita Cihelková.

Kamino v překladu znamená cesta. Všichni jsme na cestě životem, ať už je pro nás prostředkem nebo cílem. Jsme zkrátka poutníci. S lidmi bez domova tomu není jinak. A také oni na své životní pouti potkávají rozcestníky – nejrůznější situace či druhé lidi, kteří mají moc změnit směr dalšího putování. Pocestníci jsou o hledání správné cesty, o odvaze se rozhodnout nebo přijmout těžko změnitelné, o křehkosti (znovu)objevených jistot. A také o tom, nakolik je možné si v nepříznivé situaci zachovat svou tvář“, přibližuje představení Martina Mossóczy, lektorka divadla.

Před samotným představením se můžete těšit na worskshop výroby jednoduchých stínových loutek, kterým Vás provede výtvarnice a divadelní scénografka Erika Čičmanová. Seznámíte se jak s profesionálním divadlem, tak s možností zahrát si stínové divadlo v domácích podmínkách. Ve zjednodušené podobě ochutnáte i tradiční Indonéské stínové loutky s vykládanými barevnými kousky. Kromě pohyblivých loutek zakusíte i kouzelné možnosti meotaru a promítání kresby do písku či vodní hladiny. Nenechte si ujít příležitost vyzkoušet si stínové divadlo na vlastní kůži. A aby těch stínů nebylo přeci jen moc, na závěr nám vnese trochu toho světla Blackout Paradox se svojí light show.

Vstup zdarma.