Vychází nové CD k 30. letům pořadu Muzikál Expres

Vychází nové CD k 30. letům pořadu Muzikál Expres

Od roku 1990, tedy plných 30 let, se na vlnách Českého rozhlasu vysílá jediný muzikálový magazín v českém éteru. Jeho tvůrci, Michael Prostějovský a Pavel Bár, každý týden informují posluchače Dvojky o muzikálovém dění doma i ve světě. Od roku 2013 Muzikál expres také nahrává s předními pražskými i regionálními muzikálovými zpěváky nejslavnější melodie ze světoznámých muzikálů. Obvykle je doprovázejí dvě špičková rozhlasová tělesa, tedy Symfonický orchestr Českého rozhlasu a Rozhlasový Big band Gustava Broma.

V roce 30. výročí tedy vychází dvojCD s výběrem úspěšných interpretů i slavných muzikálových titulů z vlastní produkce Muzikál expresu. Představují se na něm Dasha, Monika Absolonová, Michaela Gemrotová, Natálie Grossová, Jitka Zelenková, Michaela Nosková, Katarína Hasprová, Jana Musilová, Martina Šnytová, Hana Fialová, Roman Tomeš, Jakub Hübner, Marian Vojtko, Tomáš Savka, Jan Smigmator, Lukáš Adam, Lukáš Randák a Pavel Klimenda.

V jejich interpretaci uslyšíte melodie z muzikálů Fantom opery, Ples upírů, Jesus Christ Superstar, Největší showman, Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť, Sunset Boulevard, Děj se co děj, Kočky, Rebecca, Čarodějka – Wicked, Moulin Rouge, Evita, Porgy a Bess, Popelka a Fantom Londýna.

Michael Prostějovský, který je producentem CD k tomu říká: „Již v 60. letech minulého století jsem byl zvyklý objevovat a zvát do rozhlasových studií nové talenty. Později jsem se věnoval produkci nahrávek popu pod křídly Supraphonu. A tak moje současné nahrávání a vydávání muzikálových melodií s předními interprety hudebního divadla jsou vlastně logickým vývojem a nedílnou součástí mých muzikálových aktivit.“

CD MUZIKÁL EXPRES 30 je v současné době k dispozici ve fyzické podobě s bohatým bookletem i v elektronické podobě na Supraphonline. Dále jej nabízí hudební služby Spotyfy, iTunes, či Apple Music. V kamenných prodejnách pak bude ke koupi po uvolnění koronavirových opatřeních. Rovněž říjnový slavnostní koncert, který se měl konat v Hudebním divadle Karlín a kde mělo být pokřtěno toto CD se odsouvá na příští rok.