CNN Prima News Praha 3

Praha 3

Výpis příspěvků ke štítku „Praha 3“

Feri i zmocněnkyně obětí se odvolali proti rozsudku. Expolitik popsal stovky stran

Proti rozsudku Obvodního soudu pro Prahu 3 za znásilnění se odvolal nejen bývalý poslanec Dominik Feri, ale také zmocněnkyně obětí Adéla Hořejší. Zatímco někdejší politik nesouhlasí s celou obžalobou, oběti požadují vyšší finanční zadostiučinění, informoval v pondělí server iROZHLAS. Feri byl loni v listopadu nepravomocně odsouzen ke tříletému vězení za dvě znásilnění a pokus o znásilnění. O dalším vývoji nyní rozhodne Městský soud v Praze.

Strašný osud. Žena přežila útok Hepnarové a pak ji zabil vlastní syn, vzpomíná detektiv Štoček

Nešťastný příběh. Když v roce 1973 najela Olga Hepnarová vypůjčeným nákladním vozem do houfu lidí na tramvajové zastávce, zemřelo osm lidí. Několik dalších bylo zraněno. Mezi nimi byla i žena, která přišla o ledvinu, měla polámané nohy, porušenou lebku. Ale přežila. V roce 2004 ji však zabil vlastní syn. „Zabil mámu. To je smutnej případ,“ řekl bývalý kriminalista Jan Štoček v pořadu Fight Cast One.

MAPA: Seznam škol zapojených do stávky se plní. Podívejte se, jak to bude v pondělí u vás

Aktualizováno

Zapojení do výstražné stávky, kterou na 27. listopadu vyhlásily školské odbory, již potvrdilo více než 2 000 vzdělávacích institucí. Některá zařízení budou v pondělí uzavřená, jiná budou fungovat v omezeném režimu. V některých školách bude protest symbolický, například formou petice. Přehled škol zapojených do stávky po celé České republice můžete sledovat níže v článku na postupně doplňované mapě od profesního sdružení Učitelská platforma.

OBRAZEM: Nákladové nádraží Žižkov se změní k nepoznání. Vznikne nová čtvrť pro 15 tisíc lidí

V širším centru Prahy vzniká nová čtvrť, v níž by mělo brzy najít svůj domov více než 15 tisíc lidí. Očekávaná proměna Nákladového nádraží Žižkov zaznamenala další významný posun, když v pondělí podepsala Praha, Městská část Praha 3 a developerská společnost FINEP historicky první trojstrannou smlouvu o spolupráci. Další developeři již v okolí kulturní památky své projekty budují. Podívejte se, jak bude moderní čtvrť vypadat.

Policie na dálnici za použití síly zadržela dezinformátora Zítka. Jsem Čechoslovák, hájil se

Policisté v úterý na Lounsku zastavili auto kvůli vysoké rychlosti, pak ale zjistili, že v něm sedí dezinformátor Pavel Zítko, na kterého byl vydán zatykač. Nakonec mu nepomohlo ani to, že neustále tvrdil, že je Čechoslovák, a tak na něj neplatí zákony České republiky. Záběry ze zadržení se objevily na sociálních sítích, zákrok potvrdili mluvčí pražského městského státního zastupitelství Aleš Cimbala a mluvčí policie Ústeckého kraje Ilona Gazdošová.

Detaily rodinné tragédie v Praze: V bytě byly malé děti, muž po ubodání partnerky odešel pryč

K rodinné tragédii došlo ve čtvrtek odpoledne v panelového domu na Praze 3 v Táboritské ulici. Podle zjištění redakce Krimi zpráv zhruba třicetiletý agresor zaútočil na svou přibližně stejně starou partnerku, ta na místě zemřela. V kritickém stavu skončila s bodnými poraněními i 22letá kamarádka usmrcené. V bytě navíc během útoku byly malé děti. Případ si převzali kriminalisté, kteří zjišťují motiv a další okolnosti neštěstí.

Zbytečné výdaje a ztráta času. Lidé podnikající v Koněvově ulici se zlobí kvůli změně názvu

Většina podnikatelů, kteří mají své provozovny v pražské Koněvově ulici, nese chystanou změnu názvu ulice těžko. Podle jejich slov to znamená zbytečné výdaje a především ztrátu času na úřadech kvůli úpravám v dokumentech. Vedení městské části Praha 3, které změnu prosadilo, však namítá, že nejdůležitější úpravy úřady provedou automaticky. Koněvova ulice v Praze 3 se bude od 1. října jmenovat Hartigova, a to podle prvního starosty obce Žižkov.

Honička s opilým řidičem skončila překvapením policistů. Ukázal jim řidičák na loď

S agresivním řidičem měli v sobotu co do činění policisté v Praze 9. Muž za volantem bílého osobního auta nejdříve najížděl na chodníky. Proto ho chtěla hlídka zastavit. Muž však v tu chvíli sešlápl plyn. Během honičky ohrožoval na silnici ostatní řidiče, dokonce objel i policejní zátaras. Nakonec ho policisté ale přece jen zastavili a nestačili se divit.