Dominik Feri

Nejnovější příspěvky k tématu

Politika

Zpochybňování justice kvůli kamarádovi? Schwarzenberg čelí kritice za výrok o Ferim

Exministr zahraničí Karel Schwarzenberg (TOP 09) čelí kritice na sociálních sítích kvůli čtvrtečnímu vyjádření pro CNN Prima NEWS, v němž hodnotil vyústění kauzy bývalého spolustraníka Dominika Feriho. „Je mi ho líto. Žádná justice není podle mé zkušenosti zcela nezávislá,“ řekl spoluzakladatel TOP 09. Obvodní soud pro Prahu 3 potrestal Feriho za dvě znásilnění a jeden pokus o něj tříletým vězením. Rozhodnutí není pravomocné, exposlanec se proti němu ihned odvolal.

Komentátor o paradoxu kauzy Feri: Do boomerské TOP 09 měl přilákat sympatizanty Me Too

Dominik Feri měl do „boomerské kalouskovské konzervativní“ TOP 09 přilákat ty, kteří se k ženám chovají hezky a kteří podporují Me Too. Ve vysílání CNN Prima NEWS to řekl komentátor Martin Schmarcz. Středeční rozsudek podle něj ukazuje selhání politiky morálního kýče. Obvodní soud pro Prahu 3 potrestal exposlance z TOP 09 za dvě znásilnění a jeden pokus o něj tříletým vězením. Rozhodnutí není pravomocné, Feri se proti němu ihned odvolal.

Ferimu hrozí vězení s ostrahou. Co by ho čekalo za mřížemi, pokud neuspěje s odvoláním?

Co znamená být odsouzen do vězení s ostrahou? Takovou otázku si jistě klade exposlanec Dominik Feri, kterého soud ve čtvrtek zatím nepravomocně odsoudil na tři roky odnětí svobody v kauze znásilnění. Někdejší hvězda TOP 09 by byla odsouzena poprvé, takže by se pravděpodobně nemusela obávat sdílení cel s opakovaně trestanými recidivisty. Nabízí se několik věznic, v nichž by teoreticky mohl skončit.

Feriho usvědčily i zprávy. Výpovědi poškozených soud přesvědčily, co exposlanci přitížilo?

Jedna z poškozených se měla při výpovědi třást a měla zrychlený dech, popsal dění v soudní síni před vynesením rozsudku nad bývalým zákonodárcem Dominikem Ferim reportér CNN Prima NEWS Šimon Pilek. Věrohodně před soudním senátem prý působila i výpověď stážistky, kterou měl exposlanec obtěžovat v kuchyňce. Závažnost činu potvrzovala i elektronická komunikace mezi Ferim a poškozenou. Pohoršující okolností mělo být podle soudu i to, že se sexuálního nátlaku dopustil v době, kdy působil jako vrcholný politik. Bývalý poslanec za TOP 09 se ihned proti verdiktu odvolal, ten je tak zatím nepravomocný.

Schwarzenberg k Feriho rozsudku: Je mi ho líto. Žádná justice není zcela nezávislá, dodal

Je mi ho líto. Těmito slovy reagoval exkluzivně pro CNN Prima NEWS zakladatel strany TOP 09 a bývalý ministr zahraničí Karel Schwarzenberg. Diplomat také glosoval, že žádná justice nemůže být zcela nezávislá. Zda má Feri šanci uspět s odvoláním, nedokáže posoudit. Schwarzenberg v době, kdy aféra odstartovala, pobouřil veřejnost prohlášením, že nejmladší poslanec v historii Česka neudělal nic nenormálního.

Feri vinen ve všech bodech obžaloby. Soud ho poslal na tři roky do vězení s ostrahou

Za dvě znásilnění a jeden pokus o něj Obvodní soud pro Prahu 3 potrestal exposlance Dominika Feriho tříletým vězením s ostrahou. Uznal ho vinným ve všech bodech obžaloby. Rozhodnutí není pravomocné, Feri se proti němu ihned odvolal k pražskému městskému soudu. Po vynesení rozsudku uvedl, že se jedná o tvrzení proti tvrzení a že je z výsledku jednání zklamaný. Bývalý politik svou vinu opakovaně odmítl.

Jednání skončilo. Obžaloba je v troskách, zastavte mediální šílenství, vzkázal Feri

Soud s Dominikem Ferim jde do finále. V úterý přišel čas na závěrečné řeči. Státní zástupkyně navrhla pro Feriho tříletý trest vězení. Podle zmocněnkyně poškozených je návrh příliš mírný, sama pro Feriho navrhuje šest let. Feriho obhajoba pro něj žádá zproštění obžaloby v plném rozsahu všech projednávaných skutků. Zmocněnkyně poškozených nerespektuje Feriho právo na obhajobu, domnívá se exposlanec. Když se vymezila proti zveřejnění jeho obhajoby na sociálních sítích, je to prý, jako kdyby mu měl být dva roky devastován život, aniž by se mohl bránit. Obvinění ze dvou znásilnění a jednoho pokusu o něj nadále odmítá. Rozsudek by soud mohl vynést už ve čtvrtek. Ať rozhodne jakkoliv, jedna ze stran nejspíše podá odvolání, což může přinést zvrat, uvedl pro CNN Prima NEWS advokát Miroslav Krutina.

Účast na stáži podmíněna sexem? Absurdní, bránil se Feri. Soud bude pokračovat v úterý

Obvodní soud pro Prahu 3 ve čtvrtek pokračoval v projednávání případu bývalého poslance Dominika Feriho, který čelí obžalobě ze dvou znásilnění a pokusu o znásilnění. Feri nadále tvrdí, že je nevinen, zároveň pro CNN Prima NEWS dodal, že se na nejnovější slyšení cítí být připraven. V úterý by měly v pokračování hlavního líčení zaznít závěrečné řeči, rozhodnutí by mohl soud vynést příští čtvrtek.

Verdikt ve Feriho kauze může brzy zaznít. Co stálo za pádem nejmladšího poslance?

Nejdříve nadějná hvězda české politiky, nyní muž obviněný ze dvou znásilnění a jednoho pokusu o něj. Takový je příběh Dominika Feriho, který ve čtvrtek opět stane před soudem. Zářnou kariéru nejmladšího poslance v historii Sněmovny přerušila aféra sexuálního násilí. V době, kdy Feriho sledovalo na sociálních sítích přes milion sledujících a byl výrazným hlasem politiky zvláště mezi mladou generací, se ozvaly ženy, s nimiž měl mít pohlavní styk proti jejich vůli. Po obvinění policií se Feri pokusil o sebevraždu. Verdikt může zaznít již 2. listopadu. Co soudnímu přelíčení předcházelo?

Feriho kauza po měsících ticha ožívá. Exposlanci hrozí deset let, soud může rozhodnout brzy

Rozhodnutí v případu bývalého poslance Dominika Feriho, který čelí obžalobě ze dvou znásilnění a pokusu o znásilnění, by mohl Obvodní soud pro Prahu 3 vynést již příští týden, uvedla mluvčí soudu Darina Maříková. Hlavní líčení bude pokračovat tento čtvrtek, jednání je dále nařízené na 31. října a 2. listopadu. Soud se případem naposledy zabýval na konci dubna, v mezidobí znalci vyhotovovali znalecké posudky. Feri obžalobu od počátku odmítá.

Feri znovu popřel obžalobu ze znásilnění. Dívka špatně popisuje rozložení kuchyňky, hájí se

Aktualizováno

Bývalý poslanec Dominik Feri ve čtvrtek u Obvodního soudu pro Prahu 3 znovu popřel obžalobu, která ho viní ze dvou znásilnění a pokusu o znásilnění. V doplnění své výpovědi velmi podrobně rozebíral údajné rozpory ve výpovědích dívek a svědků, které podle něj dokazují, že tvrzení žalobkyně nejsou pravdivá. Bývalý poslanec už v únoru odmítl tvrzení, že se dopustil sexuálního násilí či zneužil něčí bezbrannosti. K intimnostem podle něj došlo se souhlasem dívek.

Dominik Feri je bývalý český politik ze strany TOP 09. Je vystudovaný právník, známý byl jako influencer na Instagramu, kde působí pod přezdívkou Choco_afro a dokázal oslovit mladou generací. Sám se stal v roce 2017 nejmladším poslancem České republiky v historii. Jeho politickou kariéru zastavilo v roce 2021 podezření ze znásilnění a sexuálního obtěžování, za což byl také později obžalován.