Dominik Feri

Nejnovější příspěvky k tématu

Další posun v kauze Dominika Feriho. Už zná termín soudu kvůli obžalobě ze znásilnění
Soudy

Další posun v kauze Dominika Feriho. Už zná termín soudu kvůli obžalobě ze znásilnění

Obvodní soud pro Prahu 3 nařídil hlavní líčení v případu bývalého poslance Dominika Feriho (dříve TOP 09), který je obžalován ze dvou znásilnění a jednoho pokusu o znásilnění. Kauzu začne soud projednávat 14. února, jednání je nařízené i na 16. února. Na informaci z justiční databáze upozornila Česká televize. Exposlanec v minulosti uvedl, že je připraven prokázat svou nevinu.

Feri půjde před soud. Čelí obžalobě ze dvou znásilnění a jednoho pokusu, hrozí mu 10 let
Dominik Feri

Feri půjde před soud. Čelí obžalobě ze dvou znásilnění a jednoho pokusu, hrozí mu 10 let

Státní zástupkyně v pondělí obžalovala bývalého poslance TOP 09 Dominika Feriho ze dvou znásilnění a jednoho pokusu o znásilnění. Informaci webu Seznam Zprávy potvrdil mluvčí pražského městského státního zastupitelství Aleš Cimbala. Ferimu podle dřívějších informací hrozí až deset let vězení, protože je stíhán i pro trestný čin znásilnění spáchaný na dítěti, šlo o sedmnáctiletou dívku. Bývalý poslanec už v minulosti uvedl, že je připravený prokázat svou nevinu. Případem se bude zabývat Obvodní soud pro Prahu 3.

Zlom v kauze Feri: Stížnost pěti žen žalobce zamítl. Politikovi ale stále hrozí vězení

6. září 2022 10:41

V kauze kolem bývalého poslance TOP 09 Dominika Feriho došlo k zásadnímu zlomu. Podle dozorové státní zástupkyně se Feri vůči pěti potenciálním obětem nedopustil trestného činu, informoval web Aktuálně.cz. Exposlanec je však nadále stíhán ve třech případech možného znásilnění a pokusu o něj. Pokud bude uznán vinným, hrozí mu až 10 let vězení.

Bodné rány v břiše? Jak rituální sebevražda, říká expert. Ferimu nepomohl ani rozchod

1. června 2022 10:39

Zatímco se bývalý poslanec TOP 09 Dominik Feri zotavuje ze sobotního pokusu o sebevraždu, experti se snaží přijít na to, co přesně ho mohlo k tomuto činu vést. Bodné rány do břicha jsou totiž při pokusu vzít si život podle psychologů spíše netypické. Web Expres také upozorňuje, že k duševní pohodě Feriho nepřispěl ani rozchod s přítelkyní a následné stěhování.

Čtvrt roku od kauzy Feri: Důkazem může být deník oběti či zprávy v aplikaci, říká expert

27. srpna 2021 14:41

Čas letí jako bláznivý. Od vypuknutí skandálu bývalého poslance TOP 09 Dominika Feriho, který čelí několika obviněním ze sexuálního násilí, uplynuly už tři měsíce. Je v kauze něco nového? Jak se v případech, z nichž některé se udály i před několika lety, postupuje? Co hrozí podezřelému, když se jeho čin prokáže, a co naopak údajným obětem, když vyjde najevo, že se věci udály jinak, nebo se nestaly vůbec?

Sledujte 360° s šéfkou TOP 09 Pekarovou: Jak zpětně hodnotí kauzu Dominika Feriho?

27. července 2021 12:21

Jak vypadá soukromí českých vrcholných politiků? Co si o jejich působení myslí rodina či blízké okolí? A v čem sami politici spatřují své přednosti a slabiny? To vše poodhaluje speciální letní seriál 360° Pavlíny Wolfové. Dalším hostem rozhovorového speciálu bude předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. Pořad můžete sledovat od 21:20 na CNN Prima NEWS nebo zde v článku.

Dominik Feri je bývalý český politik ze strany TOP 09. Je vystudovaný právník, známý byl jako influencer na Instagramu, kde působí pod přezdívkou Choco_afro a dokázal oslovit mladou generací. Sám se stal v roce 2017 nejmladším poslancem České republiky v historii. Jeho politickou kariéru zastavilo v roce 2021 podezření ze znásilnění a sexuálního obtěžování, za což byl také později obžalován.