Praha

Výpis příspěvků ke štítku „Praha“

Dokončení Pražského okruhu dopravu ve městě nespasí. Na magistrále se paradoxně zhorší

Dlouho očekávané dokončení Pražského okruhu (PO) na severu Prahy nebude automaticky znamenat zklidnění dopravy v metropoli, jak ukazuje nová studie vypracovaná pro Ředitelství silnic a dálnic. Prognóza například tvrdí, že se na některých částech magistrály doprava naopak zintenzivní, stejně tak třeba ve Strahovském tunelu či v Kbelské ulici. Dokončení okruhu mnozí politici dlouhodobě prosazují kvůli zklidňování dopravy v centru města.

Sadista z Prahy utýral prostitutku. Po napadení ji vláčel za autem, při bodání se uspokojoval

Pavel Soldát se stal jedním z nejbrutálnějších vrahů, se kterým se čeští vyšetřovatelé z pražské mordparty setkali. Byl postrachem pouličních prostitutek z Prahy. Sadistické sklony přitom nejprve používal sám na sobě. Až později obrátil své praktiky proti ženám, které se nabízely v centru hlavního města. První z nich jeho útok ještě přežila, druhá už takové štěstí neměla. Vrah ji bil, srazil autem, rdousil i bodal nožem. Redakce CNN Prima NEWS přináší děsivý příběh v seriálu Zvlášť závažné zločiny, který pojednává o největších kriminálních případech posledních desetiletí.

Kmotr Jonák: Policisté se báli jeho medvědů. Chlubil se rád miliony a kolty po kapsách

Výstřední mafián. Tak vzpomínají pamětníci na Ivana Jonáka, majitele Discolandu Sylvie, který byl odsouzen na dvanáct let za objednání vraždy manželky Ludviky. „Do smrti tvrdil, že je nevinej, že manželku nezabil,“ vzpomíná reportér Josef Klíma. Legendární vyšetřovatel Jan Štoček zase přiblížil, jak probíhalo zatýkání muže, jenž měl ve svém domě i medvědy.

Fotbalová Sparta válí, ve šlágru porazila Plzeň. Viktoria prohrála po 12 soutěžních výhrách

Fotbalisté pražské Sparty zdolali ve šlágru 10. kola první ligy Plzeň 2:1. Obhájce titulu zůstal v sezoně nejvyšší soutěže neporažen, z toho poosmé zvítězil. V neúplné tabulce si upevnil první místo před městským rivalem Slavií. Viktoria prohrála po rekordních 12 soutěžních výhrách, z toho po šesti v lize. Z třetí pozice ztrácí na vedoucí Spartu sedm bodů, k dobru má ale odložené utkání v Mladé Boleslavi.

Překonaly závislost, teď chtějí být lepšími matkami. Pomoci mohou i volnočasové aktivity

Někdy během svého života se staly závislými na návykových látkách, díky svému odhodlání vše překonaly. Řeč je o ženách, které do Doléčovacího centra pro matky s dětmi v zařízení SANANIM přichází po úspěšné léčbě. Účastí ve volnočasových aktivitách absolvují poslední článek v cestě k abstinenci. Centrum však musí pro tyto aktivity shánět finance samo, náklady běžné dotace nepokryjí. Proto se s prosbou o pomoc obrací na veřejnost prostřednictvím sbírky na Znesnáze21.

Stržená trolej ochromila provoz tramvají v centru Prahy. Oprava trvala tři hodiny

Aktualizováno

Kvůli stržené troleji v Křižovnické ulici v centru Prahy v sobotu ráno zhruba tři hodiny nejezdily tramvaje mezi zastávkami Národní divadlo a Malostranská, respektive Čechův most. Spoje na pěti tramvajových linkách jezdily po objízdné trase, uvedl na webu pražský dopravní podnik. Dopravce původně předpokládal, že běžný provoz obnoví kolem poledne, nakonec se tak stalo už zhruba v 9:50.

Turistika v Praze o level výš: Pražský hrad má poprvé informační centrum

Víte, jaká je nejnavštěvovanější památka v Praze? Malá nápověda: Od 9. století byl sídlem českých knížat a během své existence byl hned dvakrát hlavní rezidencí císaře Svaté říše římské. Kdo tipoval Pražský hrad, má pravdu. Do jednoho z největších hradních systémů na světě ročně zavítá téměř jeden a půl milionu turistů. Láká návštěvníky z tuzemska i ze zahraničí a nově má vůbec poprvé ve své historii turistické informační centrum, které spravuje společnost mající s turismem v hlavním městě bohaté zkušenosti – Prague City Tourism.