Praha

Výpis příspěvků ke štítku „Praha“

Děláš si p*del, Markéto? Novotný se ostře pustil do Pekarové a zastal se Pospíšila

5. července 2022 08:03

Kauza Dozimetr vyvolává spory mezi politiky uvnitř pětikoalice. Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová nepřímo vyzvala svého spolustraníka a pražského zastupitele Jiřího Pospíšila, aby v nadcházejících komunálních volbách už nekandidoval. Pavel Dovhomilja – jeden z obviněných – totiž uvedl, že europoslanec navazoval kontakt s podnikatelem Michalem Redlem. Pospíšila, který jakákoliv obvinění odmítá, se zastal řeporyjský starosta Pavel Novotný (ODS). Ten se do současné šéfky Sněmovny ostře pustil na sociálních sítích.

Pospíšil se diví kritice od Pekarové za Dozimetr. Myslel jsem, že hledáme řešení

4. července 2022 22:23

Kvůli kauze Dozimetr se otřásá židle i pod pražským zastupitelem Jiřím Pospíšilem (TOP 09). Předsedkyně strany Markéta Pekarová Adamová ho nepřímo vyzvala, aby v nadcházejících komunálních volbách nekandidoval. Koaliční Praha sobě i Piráti dokonce žádají Pospíšilovu rezignaci. Někdejší šéf TOP 09 a europoslanec však jakoukoliv vinu popírá. V kauze bude vypovídat jako svědek.

Hill: Gandalfa jsem odmítl kvůli divadlu. S Jacksonem i Cameronem jsem se spřátelil

3. července 2022 14:37

Hostem letošního ročníku pražského Comic-Conu byl britský herec Bernard Hill. Na festival sci-fi a fantasy dorazil s velkou pompou, neboť se fanouškům nesmazatelně zapsal do paměti jako rohanský král Théoden z trilogie Pána prstenů. Málokdo ovšem ví, že měl šanci zahrát si důležitější roli – čaroděje Gandalfa. Zákulisí filmu popsal v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Od jeho zatčení jsem na práškách, líčí matka Michala Redla. Na čem rodina zbohatla?

2. července 2022 13:46

Přestože má podnikatel a hlavní aktér korupční kauzy kolem pražského dopravního podniku Michal Redl soudně omezenou svéprávnost, až do svého zatčení si užíval nemalých majetků. Převážně na Zlínsku. Redlova matka Ilona však neví, jak k nim přišel. „Nevím, co dělal. Neříkal mi to stejně jako jeho otec,“ řekla reportérům MF DNES.

Graubner se oficiálně stal pražským arcibiskupem. Mše se zúčastnili Fiala nebo Klaus

2. července 2022 10:57

Dosavadní olomoucký arcibiskup Jan Graubner po přečtení papežské buly při sobotní mši v katedrále sv. Víta na Pražském hradě usedl do křesla symbolizujícího arcibiskupský stolec a stal se tak pražským arcibiskupem. Do úřadu nastoupil po Dominiku Dukovi. Apoštolský nuncius Jude Thaddeus Okolo předal Graubnerovi pallium jakožto symbol arcibiskupa metropolity.

Dominika Gottová o dědictví po otci: Jsem z toho špatná. Ivana mě chtěla vyšachovat

1. července 2022 17:11

Dědictví po zesnulém Karlu Gottovi je již rozděleno. S výsledkem ovšem není spokojena nejstarší Mistrova dcera Dominika. Právě její jméno totiž na seznamu dědiců chybí. Podle Dominiky udělala vdova po Gottovi vše pro to, aby po smrti otce nedostala jedinou korunu. „Ivana mě potřebovala ze všeho vyšachovat ještě za tátova života. A to se jí povedlo,“ řekla v rozhovoru pro deník Blesk.

Chaos, zmatek a ignorantství. Chovali se k nám jako k bezdomovcům, zuří Češi na letištích

1. července 2022 08:06

Zrušené lety, nepříliš sdílný personál aerolinek a desítky hodin promarněného času. Evropská letiště se zmítají v chaosu, který se nevyhýbá ani českým cestujícím. Řada z nich uvízla v zahraničí na celé dny, aniž by se dočkali asistence ze strany dopravců. „Chovali se k nám jako k otravným bezdomovcům. Byli jsme už unavení a naštvaní, chtěli jsme domů,“ popsala redakci CNN Prima NEWS jedna z oslovených Češek zoufalou situaci z konce června.