reklama
CNN Prima News předvolební průzkum

předvolební průzkum

Výpis příspěvků ke štítku „předvolební průzkum“

Babiš prezidentem? Pokládat věnce a pronášet projevy by ho asi nebavilo, míní politolog

30. listopadu 2021 23:49

Andrej Babiš (ANO) má největší šanci stát se prezidentem České republiky. Pokud by se volby uskutečnily teď, dosluhující premiér by v druhém kole o funkci hlavy státu stál proti generálovi Petru Pavlovi, tvrdí průzkum agentury Median pro deník MF Dnes. „Babiš by musel po zvolení hodně klást věnce a pronášet projevy, to by ho asi tolik nebavilo. Ale zase by mohl být dál ve vysoké politice,“ zpochybňoval kandidaturu šéfa ANO v pořadu 360° na CNN Prima NEWS politolog Lukáš Jelínek.

Rozhodujete se na poslední chvíli, koho a jak volit? Nabízíme rychlý návod, jak na to

8. října 2021 05:24

Už v pátek ve 14. hodin se otevřou volební místnosti a Česko začne volit 200 poslanců, z nichž poté vzejde budoucí vláda. Zatímco někteří už mají jasno a vědí přesně, koho a jak volit, mnoho lidí se rozhoduje na poslední chvíli. CNN Prima NEWS proto připravila rychlý návod, jak se ve změti volebních stran a hnutí vyznat, kolik tzv. kroužků můžete na lístku udělat nebo třeba i podle čeho se na poslední chvíli definitivně rozhodnout.

Mocnosti jsou bohaté nevěsty. Nelezme jim pod sukni, vyzýval ve speciálu 360° Šlachta

29. září 2021 20:12

Jak ukázal exkluzivní průzkum agentury STEM pro CNN Prima NEWS, většina Čechů uprchlíky spíše odmítá. Nechtějí je především voliči Volného bloku, Přísahy, SPD, KSČM, ale i vládního hnutí ANO. Ve speciálu 360°: Hlas lidu diskutovali na téma bezpečnosti a migrace Jana Černochová (Spolu), Jan Lipavský (PirSTAN), Robert Šlachta (Přísaha) a Libor Vondráček (Trikolora Svobodní Soukromníci).

Komentátor: Piráti poslední dobou utíkají jen sami před sebou. Popírají vlastní myšlenky

26. září 2021 13:50

Kampaně míří do finále a podle komentátora webu Info.cz Petra Holce si nejlépe vede hnutí ANO. „Měli nejlepší začátek a publikované video Andreje Babiše má skvělé načasování,“ podotkl v pořadu Partie Terezie Tománkové. Právě Babišovy útoky na koalici PirSTAN podle něj zapříčinily, že Piráti utíkají sami před sebou. „Dokud v červnu Babiš neřekl, že jsou vítači migrantů, tak byli v ofenzivě. Nyní se jen brání a popírají vlastní myšlenky,“ dodal ve vysílání CNN Prima NEWS.

Za premiéra by Češi brali Babiše, pak Schillerovou a Maláčovou, ukázal průzkum

15. září 2021 15:34

Andrej Babiš (ANO) je pro voliče nejpřijatelnějším premiérem, vyplývá z průzkumu agentury Median pro Český rozhlas. Na druhém místě za současným předsedou vlády se umístila ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Za ní pak ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD). Jako největší hrozbu v premiérském křesle naopak dotázání vnímají šéfa komunistů Vojtěcha Filipa a předsedu hnutí SPD Tomia Okamuru.

Průzkum: ANO stále první. Opoziční koalice by ale měly ve Sněmovně většinu

13. září 2021 09:24

Volby do Poslanecké sněmovny by na přelomu srpna a září vyhrálo hnutí ANO s 25 procenty hlasů. Vyplývá to z průzkumu, který vypracovala agentura Data Collect pro ČT. Na druhém místě by skončila koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) s 22 procenty a hned za ní by se umístili Piráti se Starosty. Dvě opoziční koalice by daly dohromady většinu. Do Sněmovny by se ještě probojovalo hnutí SPD a komunisté.

reklama