CNN Prima News předvolební průzkum preferencí

předvolební průzkum preferencí

Výpis příspěvků ke štítku „předvolební průzkum preferencí“

Feri mohl být ministr a TOP 09 mít 10 procent, míní Korecký. Připomněl jeho „kingovskou“ auru

Nebýt kauzy znásilnění mladých dívek, mohl být exposlanec Dominik Feri předsedou TOP 09 nebo působit jako ministr. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS to pronesl komentátor MF Dnes Miroslav Korecký. Zároveň konstatoval, že volební preference Feriho domovské strany mohly být daleko vyšší. Korecký ve vysílání zmínil také jeho „kingovskou“ auru. Feri půjde za znásilnění dvou dívek a pokus o znásilnění další na tři roky do vězení. Trest mu v pondělí potvrdil odvolací soud.

Valeš: Rozchod Babiše může ovlivnit preference v eurovolbách, šéf ANO bude minimalizovat škody

Česká veřejnost je k rozvodům a rozchodům politiků tolerantní, uvedl pro redakci CNN Prima NEWS politolog Lukáš Valeš v souvislosti s pátečním oznámením šéfa hnutí ANO Andreje Babiše, že se po třiceti letech rozchází se svou manželkou Monikou Babišovou. Expert připomněl, že zpráva o odloučení páru přišla „v časové blízkosti voleb do Evropského parlamentu“, tudíž může hnout s volebními preferencemi. Babiš teď podle Valeše bude muset „minimalizovat škody“, takže může i ustoupit do mediálního pozadí.

Češi jsou ze všech zemí unie k Evropskému parlamentu nejkritičtější, ukazuje průzkum

Účast v nadcházejících volbách do Evropského parlamentu bude v Česku vyšší než při hlasování v roce 2019. Vyplývá to z nejnovějšího průzkumu Eurobarometru. Zatímco v minulých volbách hlasovalo necelých 29 procent voličů, nyní prognostici odhadují zájem téměř 60 procent voličů, což by byla nejvyšší účast. Průzkum rovněž uvádí, že Češi jsou společně s Francouzi vůči evropskému zákonodárnému orgánu nejskeptičtější.

MAPA: Výsledky prezidentských voleb na Slovensku 2024. Jak vyhrál Peter Pellegrini

Aktualizováno

Prezidentské volby na Slovensku skončily. Po sečtení téměř všech hlasů vyhrál vládní kandidát Peter Pellegrini, který porazil Ivana Korčoka o více než šest procentních bodů. Prohlédněte si infografiku, která ukazuje celkové výsledky obou kol voleb, odhady a vývoj průzkumů preferencí. V článku najdete také mapu Slovenska podle okresů, kde uvidíte územní volební podporu.

Ideových cvičení Spolu se lidé nenají, řekl k průzkumu Kulidakis. Schmarcz vidí problém jinde

Žijeme v době rekordního propadu ekonomiky. Ideových cvičení současné vlády se nikdo nenají, řekl ve vysílání CNN Prima NEWS komentátor Thomas Kulidakis. Reagoval tím na předvolební průzkum agentury Kantar, ve kterém získalo hnutí ANO rekordních 38,5 procenta, zatímco strany vládní koalice se spíše propadly. Komentátor Martin Schmarcz si myslí, že voliči koalice Spolu potřebují více vidět pravicovou konzervativní politiku.

První poločas vládního období jsem prohrál, přiznal Jurečka. Opřel se i do hnutí STAN

První poločas vládního období jsem prohrál, přiznal v podcastu Chuť moci předseda KDU-ČSL a ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka poté, co volební průzkum agentury Median přisoudil lidovcům pouhá tři procenta hlasů. Prý ale věří, že v druhém „poločase“ je schopen nepříznivá čísla zvrátit. Jurečka kritizoval také některé marketingové kroky hnutí STAN, které by podle něj mohly vést až k pádu vlády.

ANO by mohlo převzít vládu už zítra, tvrdí Schillerová. Argumentuje známou hláškou hnutí

Hnutí ANO chce drtivě vyhrát volby do Poslanecké sněmovny, aby bez něj nešlo sestavit budoucí vládu. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS to prohlásila místopředsedkyně hnutí ANO Alena Schillerová. Volební průzkumy podle ní reflektují postoj občanů, kteří si uvědomují rozdíl mezi současným a minulým kabinetem. ANO je podle jejích slov připraveno převzít vládu již zítra. Ostrou kritiku premiéra Petra Fialy (ODS) ohledně „extremistické rétoriky hnutí“ prý poslankyně vnímá jako hloupé výkřiky.

Schmarcz: ANO je nervózní, stagnuje. Po volbách si stejně bude vybírat, namítá Kulidakis

Výsledky průzkumu STEM pro CNN Prima NEWS ukazují, proč je hnutí ANO nervózní a proč se radikalizuje. V pořadu Zprávy Plus to řekl komentátor CNN Prima NEWS Martin Schmarcz. Současný nejsilnější politický subjekt podle něj stagnuje, zatímco vládní ODS posiluje. S tím nesouhlasil komentátor CNN Prima NEWS Thomas Kulidakis. Podle něj hnutí ANO sílí i nadále.

EXKLUZIVNĚ: ANO boduje u seniorů, pětikoalice u vzdělaných. Až čtvrtina lidí volit nepůjde

Hnutí ANO dominuje předvolebnímu modelu. Největší podporu nachází u seniorů a lidí s nižším vzděláním, vládní strany naopak dokážou oslovit vysokoškolsky vzdělané i mladé. Vyplývá to z exkluzivního průzkumu agentury STEM pro CNN Prima NEWS. V české společnosti ale panuje nejistota a nerozhodnost – třetina voličů si není jistá, zda půjde nakonec k urnám odevzdat svůj hlas. Pětina až čtvrtina Čechů by pak aktuálně možnost volit nevyužila.

ODS si nesmí zvyknout na nízké preference, řekl Skopeček. Představil plán, jak atakovat ANO

Trápí mě, aby si ODS „mentálně nezvykla“ na nízká procenta volebních preferencí, řekl místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Skopeček (ODS) v pořadu K věci na CNN Prima NEWS. Podle něj by občanští demokrati měli mít ambice atakovat hnutí ANO. Toho chce Skopeček dosáhnout například tím, že bude strana dělat pravicovou politiku, která napraví věci, které se dlouhodobě neřešily.