CNN Prima News předvolební průzkum preferencí

předvolební průzkum preferencí

Výpis příspěvků ke štítku „předvolební průzkum preferencí“

Souboj o Hrad jednoznačně ovládne Pavel, vyplývá z průzkumu. Babišovy šance klesají

21. ledna 2023 19:27

Tento týden by druhé kolo prezidentské volby vyhrál armádní generál ve výslužbě Petr Pavel. Určitě by ho volilo 46 procent lidí a spíše ano dalších sedm procent. Jeho soupeře a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše by zcela jistě podpořilo 29 procent občanů a spíš ano devět procent. Vyplývá to z průzkumu agentur Data Collect a Kantar CZ pro Českou televizi. Podle nich zhruba devět procent respondentů zatím neví, koho v boji o Hrad podpoří.

Nejnovější průzkum: Pavel by ovládl první kolo. Popularita Nerudové klesá

9. ledna 2023 15:30

První kolo prezidentských voleb by počátkem ledna podle agentury Median vyhrál generál Petr Pavel se ziskem 29,5 procenta hlasů před bývalým premiérem a předsedou ANO Andrejem Babišem, který by získal 26,5 procenta hlasů. Bývalá rektorka Mendelovy univerzity Danuše Nerudová by skončila třetí se ziskem 21 procent, v porovnání s prosincovým modelem si znatelně pohoršila. Výsledky průzkumu z 5. až 9. ledna v pondělí agentura zveřejnila na on-line tiskové konferenci. Čtvrtina voličů si podle Medianu stále není jistá, koho bude volit.

Bašta černým koněm voleb nebude. Babiš je v druhém kole outsider, říká šéf agentury STEM

8. ledna 2023 19:35

Prezidentský kandidát SPD Jaroslav Bašta sice co se týče preferencí roste, ale nebude žádným černým koněm voleb. Nemá šanci postoupit do druhého kola, míní ředitel agentury STEM Martin Buchtík. V pořadu Partie PLUS podotkl, že expremiér Andrej Babiš (ANO) bude ve finálním duelu o Pražský hrad spíše outsiderem, náskok generála Petra Pavla ani ekonomky Danuše Nerudové nejspíše nedožene. Vyplývá to i z průzkumu, který agentura STEM zpracovala exkluzivně pro CNN Prima NEWS.

Exkluzivní průzkum: První kolo by vyhrál Babiš. Pak by pohořel v duelu s Pavlem i Nerudovou

8. ledna 2023 11:11

V prvním kole prezidentských voleb by vyhráli expremiér Andrej Babiš (ANO) a Petr Pavel. Na třetím místě by podle lednového volebního modelu agentury STEM skončila ekonomka Danuše Nerudová. Exkluzivní průzkum pro CNN Prima NEWS ale ukazuje, že ve finálovém klání o Pražský hrad by šéf opozičního hnutí ANO nevyšel jako vítěz. Pohořel by v duelu jak s Pavlem, tak Nerudovou. Podívejte se, jak by Češi volili zkraje ledna.

Pavel v průzkumu dál poráží Babiše, polepšila si Nerudová. Čtvrtina Čechů není rozhodnuta

7. listopadu 2022 08:17

První kolo prezidentských voleb by v říjnu vyhrál generál Petr Pavel s 22,5 procenta hlasů, v modelu agentury Median si udržel mírný náskok před bývalým premiérem Andrejem Babišem (ANO) s 22 procenty. Podpora obou kandidátů proti zářijovému modelu Medianu klesla, rozdíl mezi nimi zůstal na úrovni statistické chyby. Na 15 procent si polepšila ekonomka Danuše Nerudová, v minulém modelu měla podporu deseti procent voličů. Median model zveřejnil na svém webu.

V Praze vede koalice Spolu pro Prahu, Ostravu ovládá ANO, uvádí předvolební průzkum

4. září 2022 20:57

Největší volební potenciál má před komunálními volbami v Praze koalice Spolu pro Prahu. Její volbu zvažuje 38,5 procenta voličů. V Brně má největší šanci koalice ODS a TOP 09, zatímco v Ostravě hnutí ANO. Vyplývá to z výsledků průzkumu zveřejněných v neděli, který pro Českou televizi provedly agentury DataCollect a Kantar CZ. Komunální volby se budou v Česku konat 23. a 24. září.

Spojila vás jen nenávist vůči Babišovi. To lidem účty nezaplatí, vyčetl Nacher vládě

31. července 2022 14:53

Koaliční vláda pěti stran nemá stejný ideologický základ. Proto se nyní projevuje nesoulad při hledání řešení, jak lidem pomoci s negativními dopady rekordního růstu cen energií, ale i dalšího zboží každodenní potřeby. Myslí si to opoziční poslanec Patrik Nacher (za ANO), podle něhož je to jeden z důvodů, proč vláda Petra Fialy (ODS) ztrácí přízeň voličů. S tím však nesouhlasí poslanec vládní ODS Jan Bureš. „Je to daň za vládnutí, musíte dělat opatření, která nebudou populární,“ řekl v Partii PLUS na CNN Prima NEWS.

Boj o Hrad očima prvovoličů: O Středulovi mluví babička, kandidáti o nás nemají zájem

18. července 2022 05:11

V lednu půjdou vybírat hlavu státu i statisíce prezidentskými volbami nepolíbených voličů. Zdá se, že zatím svého oblíbence nemají a některé osobnosti, které chtějí nahradit Miloše Zemana, ani neznají. Podle politologa Jana Kubáčka budou nakonec hledat člověka působícího sympaticky, energicky, důstojně a současně provokativně, ale ne vulgárně. Na mladé zatím cílí zejména Danuše Nerudová nebo Karel Janeček. Jaké šance u nich mají Andrej Babiš či Petr Pavel?

Maďarské volby v kostce: Orbánovo drtivé vítězství, sázka na mír i selhání průzkumů

4. dubna 2022 19:06

Předvolební průzkumy a odhady většiny expertů predikovaly mimořádně vyrovnaný souboj vládního uskupení Viktora Orbána a široké opoziční koalice. Stalo se ovšem něco zcela jiného. Orbán v nedělních volbách zvítězil počtvrté v řadě zcela drtivě, dokonce ještě posílil svou už tak v podstatě neomezenou pozici vládce Maďarska. Proč se tak stalo a co o situaci v Maďarsku víkendové volby ukázaly?

Babiš prezidentem? Pokládat věnce a pronášet projevy by ho asi nebavilo, míní politolog

30. listopadu 2021 23:49

Andrej Babiš (ANO) má největší šanci stát se prezidentem České republiky. Pokud by se volby uskutečnily teď, dosluhující premiér by v druhém kole o funkci hlavy státu stál proti generálovi Petru Pavlovi, tvrdí průzkum agentury Median pro deník MF Dnes. „Babiš by musel po zvolení hodně klást věnce a pronášet projevy, to by ho asi tolik nebavilo. Ale zase by mohl být dál ve vysoké politice,“ zpochybňoval kandidaturu šéfa ANO v pořadu 360° na CNN Prima NEWS politolog Lukáš Jelínek.

Rozhodujete se na poslední chvíli, koho a jak volit? Nabízíme rychlý návod, jak na to

8. října 2021 05:24

Už v pátek ve 14. hodin se otevřou volební místnosti a Česko začne volit 200 poslanců, z nichž poté vzejde budoucí vláda. Zatímco někteří už mají jasno a vědí přesně, koho a jak volit, mnoho lidí se rozhoduje na poslední chvíli. CNN Prima NEWS proto připravila rychlý návod, jak se ve změti volebních stran a hnutí vyznat, kolik tzv. kroužků můžete na lístku udělat nebo třeba i podle čeho se na poslední chvíli definitivně rozhodnout.