CNN Prima News přestřelka

přestřelka

Výpis příspěvků ke štítku „přestřelka“

Záběry surové přestřelky. Ukrajinci bojovali s okupanty na život a na smrt ve zničené vesnici

Součástí ruské invaze jsou bezprostřední boje na zničených ukrajinských sídlištích. Obzvláště ve městech a vesnicích v blízkosti frontové linie se odehrávají brutální přestřelky, během nichž se ukrajinští obránci kryjí v polorozpadlých budovách a pomocí útočných pušek, granátometů či raketometů soupeří s okupanty na život a na smrt. Své o tom ví například ukrajinská 3. útočná brigáda. Ta se utkala s nepřítelem ve vesnici Orlivka, která leží západně od doněcké Avdijivky. Bližší okolnosti zveřejněných záběrů je v průběhu ruské agrese složité nezávisle ověřit.

Svištění kulek a evakuace raněných. Ukrajinci ukázali záběry surové přestřelky u Avdijivky

Ukrajinská 3. útočná brigáda zveřejnila záběry divoké přestřelky se členy ruských vojsk, k níž mělo dojít v blízkosti okupované Avdijivky. Vojáci po sobě pálili z pěchotních zbraní, zapojilo se i dělostřelectvo. Ukrajinci se nakonec dali na ústup, povedlo se jim evakuovat minimálně jednoho zraněného bratra ve zbrani. Bližší okolnosti brutálních záběrů je v průběhu ruské agrese složité nezávisle ověřit.

Krvavá přestřelka očima vojáka. Ukrajinec schytal kulku do prsou, přesto pokračoval v palbě

Ukrajinská 3. útočná brigáda absolvovala další krvavý střet s ruskými okupanty u doněckého Bachmutu. Drsnou přestřelku u lesní cesty natočil jeden z ukrajinských vojáků na kameru GoPro. Během bojů byl postřelen do oblasti hrudníku. Přesto obránce nadále pálil na nepřátelské pozice z kulometu. Bližší okolnosti zveřejněných záběrů je v době ruské agrese složité nezávisle ověřit.

Chladnokrevná likvidace tří teroristů z Hamásu. Izrael ukázal fungování obávané jednotky

Velký podíl na odražení brutálního útoku palestinského hnutí Hamás ze 7. října na izraelská obydlí měla speciální jednotka Sajeret Šaldag. Její členové zlikvidovali několik teroristů, kteří se snažili dostat do kibucu Beeri. Dokládá to video, které zveřejnilo Izraelské vojenské letectvo. Na záběrech, jejichž bližší okolnosti je složité nezávisle ověřit, je vidět zásah proti třem ozbrojencům cestujícím v osobním autě.

Záběry totální zkázy. Z osvobozené Andrijivky nezbylo nic, okolí Bachmutu je spálené na kost

Ruská invaze již vymazala z povrchu zemského mnoho ukrajinských měst či vesnic. Nejvíce utrpěly regiony u frontové linie. Boje ukrajinské a ruské armády za poslední týdny výrazně odnesla například nově osvobozená doněcká obec Andrijivka, která leží jen pár kilometrů jižně od Bachmutu. Ukrajinské vedení zveřejnilo letecké snímky, které zkázu zdevastované vesnice dokumentují, i záběry krvavých bojů, jež ukrajinskému dobytí vesnice předcházely.

Brutální záběry: Ukrajinci zaskočili okupanty. Rozstříleli je z bezprostřední blízkosti

Ukrajinská 30. mechanizovaná brigáda v posledních dnech vyvíjí značnou aktivitu na centrálním Donbase. Například ve směru na Ruskem okupovaný Bachmut provedla rozsáhlý kombinovaný útok, do něhož se kromě pěchoty zapojily i tanky, bojová vozidla, dělostřelectvo a bezpilotní letouny. Bližší okolnosti velmi brutálních záběrů je v době ruské agrese složité nezávisle ověřit.

Záběry brutálního střetu u Bachmutu. Ukrajinský voják se nevzdal ani se zakrvácenou rukou

Ukrajinská 3. útočná brigáda provedla další úspěšný úder na ruské okupanty u doněckého Bachmutu. Drsnou přestřelku v pásu stromů natočil jeden z ukrajinských vojáků na kameru GoPro. Během bojů utrpěl ošklivé poranění na pravé ruce, i nadále si však počínal velmi odvážně. Bližší okolnosti zveřejněných záběrů je v době ruské agrese složité nezávisle ověřit.