CNN Prima News přestup

přestup

Výpis příspěvků ke štítku „přestup“

Stávka železničářů v Německu skončila předčasně. Spoje s Českem dál provázejí komplikace

Stávka na německé železnici v noci na pondělí předčasně skončila, vlaky až na výjimky jezdí podle běžného jízdního řádu, uvedl mluvčí železničního koncernu Deutsche Bahn (DB) Achim Stauss. Obnoveno je i spojení s Českem, kde ale cestující musí počítat s výlukami a přestupy. Stávka za vyšší mzdy měla původně trvat do pondělního večera, zástupci DB a odborů strojvedoucích GDL se dohodli na jejím předčasném ukončení.

Nepříjemné změny na českých železnicích: Zdraží jízdné, ruší se spoje, lidé nestihnou přestupy

V železniční dopravě čeká na cestující řada nepříjemných změn. Kvůli dezolátnímu stavu mostu na pražské Výtoni bude na pražské hlavní nádraží z Berouna jezdit jen polovina vlaků, ostatní skončí na Smíchově. Komplikace se dotknou i trati na Kolínsku, kde lidé nově vedle spoje na Ústí nad Labem nestihnou přestup ani na vlak mířící do Prahy. Neochota kraje pak zkomplikuje dopravu v obcích kolem Benešova. České dráhy navíc zvýší cenu jízdného.

KVÍZ: Jak znáte Josefa Bicana? Uhodněte, jaký měl plat a kolik mu za přestup nabízel Juventus

Josef Bican patří k nejslavnějším českým fotbalistům všech dob. Góly střílel jak na běžícím pásu, nebyl pro něj problém za jeden zápas soupeři zasadit i sedm branek. Pyšnil se vynikající kopací technikou, skvělou orientací ve vápně a přesně mířenou střelou. Nejlepší fotbalové roky mu však vzala druhá světová válka. Od jeho narození 25. září uplynulo 110 let. Vyzkoušejte si v našem kvízu, jak fotbalovou legendu znáte.

Křetínského posila West Hamu? Podívejte se, jak Maguire umí zavařit vlastním spoluhráčům

Fotbalový West Ham posílí 30letý Harry Maguire z Manchesteru United. Svého času nejdražší obránce historie a bývalý kapitán „Rudých ďáblů“, kterému se fanoušci po celém světě často smějí za jeho nepochopitelné kiksy, si tak zřejmě zahraje vedle Tomáše Součka či Vladimíra Coufala. Maguireovo odstupné bylo stanoveno na 30 milionů liber (asi 845 milionů korun). Klub, jehož spoluvlastníkem je i Daniel Křetínský, přestup zatím nepotvrdil. Informaci přinesla stanice BBC.