CNN Prima News přírodní katastrofy

přírodní katastrofy

Výpis příspěvků ke štítku „přírodní katastrofy“

Chorvatsko zasáhlo zemětřesení: Poničené budovy, lidé v panice vybíhali na ulice

28. prosince 2020 08:10
Aktualizováno

Zemětřesení o síle kolem 5,1 stupně zasáhlo v pondělí ráno oblast města Sisak ve střední části Chorvatska. Způsobilo materiální škody, žádní zranění lidé nejsou hlášeni. Informoval o tom na svém webu deník Večernji list. Zemětřesení s intenzitou 5,3 stupně letos v březnu způsobilo velké škody v metropoli Záhřebu, o život tehdy přišel jeden člověk.

Australské požáry na přelomu roku připravily o život až tři miliardy zvířat

29. července 2020 10:39

Během australských požárů na přelomu roku 2019 a 2020 přišly o život asi tři miliardy zvířat, ukázala první hloubková analýza této události, o které informoval deník The Guardian. Ředitel australské pobočky Světového fondu na ochranu přírody (WWF) Dermot O'Gorman ji zařadil mezi nejhorší přírodní katastrofy v moderních dějinách.

Rozsáhlý australský požár je tragédií pro vymírající koaly

14. listopadu 2019 00:00

Téměř tři tisíce hektarů stěžejního habitatu koal lehly popelem během devastujícím požáru na pobřeží australského státu New South Wales. Požár byl založen úderem blesku do vyprahlé země. Ochránci zvířat se domnívají, že při něm zahynulo až 350 koal. Po přeživších pátrají speciální jednotky. Zatím se jich sedm podařilo dostat do koalí nemocnice v Port Macquarie.