CNN Prima News přírůstek

přírůstek

Výpis příspěvků ke štítku „přírůstek“

Ve Dvoře Králové se narodilo vzácné miminko. Je to už druhý případ za půl roku

5. března 2021 16:04

V zoologické zahradě Safari Park Dvůr Králové nad Labem zaznamenali další vzácný přírůstek za pouhých šest měsíců. 25. února se zde narodil hroší „chlapeček“, jeho mámou je šestiletá samice hrošíka liberijského Malaya. Druhá chovná samice Tanquey porodila už loni v říjnu. Zoologická zahrada to uvedla na svých webových stránkách.

Přibylo 4308 nakažených. Mrtví narůstají po desítkách, hospitalizovaní po stovkách

17. října 2020 18:29

V sobotu zatím v Česku přibylo 4308 potvrzených případů nákazy koronavirem, o 1360 méně než ve stejnou dobu v rekordní pátek. O víkendu se ale obvykle méně testuje. Vedle denního nárůstu nakažených dál stoupá i počet hospitalizovaných a zemřelých s COVID-19. Počet úmrtí se od ranních údajů zvýšil o 55 na celkových 1338 zemřelých.

Zoo Dvůr Králové hlásí přírůstek: Narodila se vzácná chocholatka červená

10. srpna 2020 15:00

V Zoo Dvůr Králové nad Labem se narodilo mládě chocholatky červené. Zoologové na odchov této neobvyklé lesní antilopky čekali přes deset let. Mládě, narozené 11. července, je prvním přírůstkem tohoto druhu v Česku a na Slovensku a jedno z 11 odchovaných mláďat na světě za poslední rok. V pondělí to sdělili zástupci Safari parku Dvůr Králové. Tento týden se obě zvířata, samice Kenya a její mládě, začnou vydávat ven.