CNN Prima News resuscitace

resuscitace

Výpis příspěvků ke štítku „resuscitace“

Kruté týrání na Trutnovsku: Rodiče měli chlapce mučit, po ledové sprše se mu zastavilo srdce

16. prosince 2022 10:45

Jako divá zvěř se chovali 20letá matka a její o pět let starší druh – oba uživatelé drog – k tříletému chlapečkovi na Trutnovsku. Dlouhé týdny ho bili a někdy ho nechávali ležet v jeho vlastních výkalech. Muž ho ledovou sprchou a bitím dokonce skoro zabil. Soud ho za to poslal do vězení na 11,5 roku. Žena si má odsedět tři roky.

Byl jsem 90 minut mrtvý: Muž přežil svoji smrt a popsal stav, kdy byl na „druhé straně“

13. října 2022 12:58

Blízké setkání se smrtí má za sebou 61letý Alistair Blake z australského státu Victoria. Poté, co utrpěl srdeční zástavu, byl zhruba 90 minut prakticky mrtvý. Záchranářům se ho ale povedlo přivést zpět k životu. Muž jako zázrakem přežil a netrpí ani žádnými závažnými následky. Se svojí pozoruhodnou zkušeností se nyní podělil s médii.

Dokázali byste pomoci: Jak reagovat, když najdete člověka v bezvědomí?

28. září 2022 15:24

Člověk ležící bezvládně na zemi, nereaguje na oslovení ani fyzický kontakt. Je v bezvědomí. Příčin, které k němu vedou, může být vícero. Takový stav ale bývá i život ohrožující. Jak v takovém případě dotyčnému správně pomoci? A je rozdíl mezi bezvědomím a mdlobou? V našem článku vám poradí ti nejpovolanější. A mimochodem, znáte způsoby, jak předcházet rizikovým situacím, které mohou bezvědomí způsobit? Pomoci s osvětou i prevencí vám může také zdravotní pojišťovna. Například Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR má pro takové případy zřízený Fond prevence. Čtěte dál a budete vědět vše, co potřebujete.

Nejděsivější den života. Hráči se na čtyři minuty zastavilo srdce, zachránil ho trenér

29. srpna 2022 17:13

Z loňského listopadového tréninku si pamatuje, jak jde směrem k trenérovi a chce mu říct, že asi zkolabuje. Slova mu už ani nevyšla z úst, brzy se skácel na zem. Na celé čtyři minuty mu srdce vypovědělo službu. Hororový zážitek fotbalisty anglického Wiganu Athletic Charlieho Wykea má šťastný konec. Vrátil se na trávník s přístrojem, který střeží zdraví jeho slavnějšího kolegy Christiana Eriksena.

Chtěl zachránit sestru, oba zemřeli. Rodinnou tragédii sledoval z pláže hrdinův syn

8. srpna 2022 09:19

K rodinné tragédii došlo ve čtvrtek na jedné z pláží v irském hrabství Kerry. Když se 62letá Muriel Erikssonová dostala při koupání nedaleko břehu do problémů, její o 12let mladší bratr Dessie Byrne se ji bez váhání vydal zachránit. Jenže nakonec se utopili oba sourozenci, nepomohla ani rychlá resuscitace a pomoc záchranářů. Vše navíc z pláže sledoval jeden z Byrneových synů.