CNN Prima News resuscitace

resuscitace

Výpis příspěvků ke štítku „resuscitace“

Hrůza v polské Poznani: Senior ubodal pětileté dítě, agresora přemohla policistka mimo službu

Pětiletý chlapec nepřežil řádění 71letého seniora v polském městě Poznaň. Útočník měl ve středu podle prvotních informací nejdříve napadnout jiného staršího muže, následně vyhrožovat prodavačkám v obchodě a nadávat skupině dětí z mateřské školy. Nakonec jednoho z předškoláků pobodal a utekl. Nebezpečného důchodce se nakonec podařilo zpacifikovat policistce mimo službu nedaleko místa činu, a to za pomoci dalších kolemjdoucích. O případu informoval web Onet Poznaň.

Neštěstí v Ostravě. Záchranáři oživovali tonoucí 19leté dívky, jsou v kritickém stavu

Dramatické chvíle prožili záchranáři vpodvečer v pondělí 21. srpna v areálu koupaliště v Ostravě-Porubě. Na místě se topily dvě osoby, devatenáctileté dívky. Do příjezdu zdravotníků na místo se přítomným již podařilo obě dívky vytáhnout na břeh, nejevily však známky života. Díky snaze záchranářů se během deseti minut podařilo obě resuscitovat, jejich stav byl však kritický.

Policistka pohotovým zásahem zabránila smrti seniora. Hlasujte pro ni a darujte jí Srdce

Policistka Marijana Trkuljová byla během jedné z rutinních služeb přivolána spolu s kolegy k případu seniora, který náhle zkolaboval v bytě v Praze. Po příchodu dovnitř začali strážci zákona pohotově provádět masáž srdce, a to až do doby, kdy na místo dorazili záchranáři. Pro hrdinský čin Trkuljové a jejích kolegů můžete hlasovat v anketě Srdce pro hrdinu, která odmění ta nejodvážnější činy vedoucí k záchraně života.