reklama
CNN Prima News resuscitace

resuscitace

Výpis příspěvků ke štítku „resuscitace“

Při požáru bytu Michal přišel o maminku, dcera Míša je v kómatu. Nyní prosí o pomoc

25. prosince 2021 23:33

Jen pár dní před Štědrým dnem se rodině Kabátových změnil život. Z dosud nezjištěných důvodů začal 20. prosince hořet jejich byt v Jičíně, uvnitř byla 81letá babička a 14letá Míša. Ani jedné se nepodařilo z bytu dostat, ven je vynesli až záchranáři. Babičce již bohužel nebylo pomoci, Míša byla po resuscitaci ve velmi vážném stavu převezena do nemocnice. Rodina nyní prosí o pomoc.

Sestřička Eliška zachránila život muži po nehodě. Za zlomená žebra se omlouvám, vzkázala

8. prosince 2021 16:47

Doslova hrdinský čin má za sebou zdravotní sestra Eliška z Krajské nemocnice Liberec. Ta totiž resuscitovala staršího muže, který zkolaboval za volantem a nedopatřením způsobil autonehodu. Její záchranná mise naštěstí skončila úspěšně, nyní se řidič nachází v péči lékářů. Za jeho záchranu poděkoval sestřice jeho syn, mluvčí fotbalového klubu Jablonec Martin Bergman. K incidentu se na sociálních sítích později vyjádřila i Eliška a poděkovala všem, kteří jí byli po ruce.

Laryngitida nebo vdechnutý bonbon, opatrnost musí jít stranou. Jak dětem zachránit život?

9. listopadu 2021 21:11

Jak poskytnout první pomoc, by měl vědět každý. Větší stres je to ale při záchraně dětí. Podle mluvčí pražské záchranné služby Jany Poštové je nejdůležitější zůstat v klidu a zavolat na linku 155, kde poradí zkušený operátor. V pořadu Nový den na CNN Prima NEWS Poštová popsala, jak postupovat při záchraně života nejmenších dětí.

reklama