CNN Prima News režie

režie

Výpis příspěvků ke štítku „režie“

Netflixový snímek Síla psa má nejvíce oscarových nominací. Překonal i chválenou Dunu

8. února 2022 15:57

Film Síla psa od produkční a streamovací společnosti Netflix vede v počtu nominací na Oscary, má šanci na zisk až 12 zlatých sošek včetně nejlepšího filmu a režie. Sci-fi snímek Duna získal deset nominací, ačkoliv mu kromě bojů o nejlepší film chybí želízka v ohni v dalších nejsledovanějších kategoriích. Český film Zátopek se již v prosinci nedostal do užšího výběru na nominace v kategorii nejlepší zahraniční film.

Letošní Oscaři se zaměří na téma pandemie. Co bude kvůli koronaviru jinak?

25. dubna 2021 16:25

V noci z neděle na pondělí začne v Los Angeles 93. ročník udílení cen americké Akademie filmového umění. Kvůli pandemii covidu se letošní ceremoniál koná téměř o dva měsíce později, než bylo původně plánováno. Koronavirus rovněž poznamenal samotné slavnostní udílení, které bude poprvé na dvou místech zároveň. Letošní ročník je podle médií význačný rovněž různorodostí nominovaných filmařů.

Nejvíce oscarových nominací získal Mank, o cenu za nejlepší režii poprvé bojují ženy

15. března 2021 14:27
Aktualizováno

S největším počtem nominací jde do letošního boje o ceny americké Akademie filmového umění a věd snímek o Hollywoodu 30. let minulého století. Životopisné drama Mank z dílny režiséra Davida Finchera se bude o Oscara ucházet v deseti kategoriích včetně té pro nejlepší film a nejlepší režii. Mezi pětici režisérů nominovaných na ocenění se poprvé dostaly dvě ženy, informuje agentura AP.