Eva Holubová poprvé režírovala divadelní hru. Klepl jí zpočátku vůbec nevěřil

Eva Holubová se ujala dramaturgie, úpravy textu a režie Gogolova Revizora. Ukočírovat třináct herců v čele s osobnostmi typu Zuzany Krónerové, Kryštofa Hádka nebo Boba Klepla, a to všechno v době, kdy se všem postavila do cesty koronavirová krize.

Na středeční premiéře představení si Eva Holubová s divadelní hrou Revizor odbyla svůj režijní start a podle reakce diváků těžký úkol zvládla na jedničku.Zdaleka to není jenom můj úspěch, a to je možná na tom to cenný, že jsme se dali dohromady a dokázali jsme se přes všechny rozpory, názory a tak sjednotit a dnes už nikdo pomalu neví, čí je který nápad,“ řekla Holubová.

Pod režijním vedením Evy Holubové se podle herce Kryštofa Hádka pracuje krásně. „Troufám si říct, že jsme přátelé a známe se už z jiných projektů, kde jsme spolu i hráli. Eva je v první řadě pořád výsostná herečka a je zajímavý, když uchopí tu režijní židli. Jsem rád, že jsem u toho mohl být,“ dodal Hádek.

Já jsem jí trošku ze začátku nevěřil...

Bohumil Klepl se toho ale zpočátku bál. „To je jako s manželkou, je to těžký. Ale musím ji pochválit, protože mě vedla správným směrem. Já jsem jí trošku ze začátku nevěřil, ale teď ve výsledku vím, že měla Evička pravdu,“ přiznal její dlouholetý kolega Klepl.

Od září se bude hrát Revizor v kamenném divadle Studio DVA na Václavském náměstí, ale teď si bude ještě užívat romantické letní scény Vyšehrad. Na premiéře se tady sešla celá plejáda známých osobností, kolegů i přátel, mezi kterými nechyběla například těhotná Vendula Pizingerová v doprovodu Moniky Absolonové.

„Já jsem to s Evou probírala, když jsme byly v únoru v Londýně, když to bylo vlastně v její hlavě, v představách. A myslím, že to zhmotnění se jí velice podařilo. Já jsem to neviděla 30 let, tak je to premiéra se vším všudy a je to fantastický,“ řekla Pizingerová.

Herecká kolegyne Evy Holubuvové Monika Absolonová s humorem popsala, jak probíhala jejich debata, když se spolu potkávaly v divadle. „Já jsem se Evy ptala, jestli už něco režírovala a ona, že ne,“ vzpomíná s úsměvem Absolonová. „Tak na to, že nic nerežírovala, tak klobouk dolů, protože ta hra vypadá, že jí dělal ostřílený režisér. Já jsem nadšená,“ dodala.

Tagy: