reklama

Eva Holubová poprvé režírovala divadelní hru. Klepl jí zpočátku vůbec nevěřil

Eva Holubová se ujala dramaturgie, úpravy textu a režie Gogolova Revizora. Ukočírovat třináct herců v čele s osobnostmi typu Zuzany Krónerové, Kryštofa Hádka nebo Boba Klepla, a to všechno v době, kdy se všem postavila do cesty koronavirová krize.

reklama

Na středeční premiéře představení si Eva Holubová s divadelní hrou Revizor odbyla svůj režijní start a podle reakce diváků těžký úkol zvládla na jedničku.Zdaleka to není jenom můj úspěch, a to je možná na tom to cenný, že jsme se dali dohromady a dokázali jsme se přes všechny rozpory, názory a tak sjednotit a dnes už nikdo pomalu neví, čí je který nápad,“ řekla Holubová.

Pod režijním vedením Evy Holubové se podle herce Kryštofa Hádka pracuje krásně. „Troufám si říct, že jsme přátelé a známe se už z jiných projektů, kde jsme spolu i hráli. Eva je v první řadě pořád výsostná herečka a je zajímavý, když uchopí tu režijní židli. Jsem rád, že jsem u toho mohl být,“ dodal Hádek.

Já jsem jí trošku ze začátku nevěřil...

Bohumil Klepl se toho ale zpočátku bál. „To je jako s manželkou, je to těžký. Ale musím ji pochválit, protože mě vedla správným směrem. Já jsem jí trošku ze začátku nevěřil, ale teď ve výsledku vím, že měla Evička pravdu,“ přiznal její dlouholetý kolega Klepl.

Od září se bude hrát Revizor v kamenném divadle Studio DVA na Václavském náměstí, ale teď si bude ještě užívat romantické letní scény Vyšehrad. Na premiéře se tady sešla celá plejáda známých osobností, kolegů i přátel, mezi kterými nechyběla například těhotná Vendula Pizingerová v doprovodu Moniky Absolonové.

„Já jsem to s Evou probírala, když jsme byly v únoru v Londýně, když to bylo vlastně v její hlavě, v představách. A myslím, že to zhmotnění se jí velice podařilo. Já jsem to neviděla 30 let, tak je to premiéra se vším všudy a je to fantastický,“ řekla Pizingerová.

Herecká kolegyne Evy Holubuvové Monika Absolonová s humorem popsala, jak probíhala jejich debata, když se spolu potkávaly v divadle. „Já jsem se Evy ptala, jestli už něco režírovala a ona, že ne,“ vzpomíná s úsměvem Absolonová. „Tak na to, že nic nerežírovala, tak klobouk dolů, protože ta hra vypadá, že jí dělal ostřílený režisér. Já jsem nadšená,“ dodala.

Tagy:

Hlavní zprávy

V Česku se začíná šířit zmutovanější potomek omikronu. Odkud se nová varianta vzala?

Koronavirová varianta omikron v Česku bleskurychle vytlačila předchozí deltu, zhruba 95 procent všech pozitivních testů v zemi připadá právě na variantu, která se v listopadu rozšířila z Jihoafrické republiky. Jenže ve stejný měsíc se objevila i nová varianta BA.2, se kterou se trápí zejména v Dánsku a Británii a na kterou už narazili i experti v Česku.

Máte omikron? 20 příznaků, které určí nákazu. Jeden přijde ještě před pozitivním testem

Koronavirová varianta omikron se čím dál více šíří českou populací. Experti vesměs uvádí, že oproti předešlým mutacím sice tolik nezpůsobuje vážná onemocnění, ale je mnohem infekčnější. Jak poznáte, že ho máte? Existuje celá řada příznaků, experti jich zmiňují rovných dvacet. Mezi nimi i ty, které se objeví už zkraje nákazy, dokonce ještě před tím, než vám nákazu potvrdí test.

Philipp: Rozvolňovat můžeme za tři až čtyři týdny. Možná dojde i na čtvrtou dávku

Téma rozvolňování opatření v těchto dnech není na stole kvůli šíření omikronu. Můžeme se o něm začít bavit za zhruba tři až čtyři týdny. Ve vysílání CNN Prima NEWS to řekl lékař a poslanec Tom Philipp (KDU-ČSL). Kromě toho zmínil, že časem dojde i na debatu nutnosti čtvrté očkovací dávky proti covidu. Poslankyně SPD Karla Maříková současná vládní opatření kritizovala.

Nejezděte na Ukrajinu, apeluje Lipavský na Čechy. Uznal, že se napětí nedaří hasit

Česko zatím nevydává pokyn k evakuaci personálu zastupitelských úřadů na Ukrajině kvůli hrozící ruské invazi. Po úterním jednání krizového štábu resortu zahraničí to novinářům řekl ministr Jan Lipavský (Piráti). Apeloval na české občany, aby necestovali do příhraničních oblastí na východě a severu Ukrajiny. Ti, kteří se v zemi nacházejí, by se podle ministra měli registrovat v systému Drozd, který slouží k informování českých turistů o mimořádných událostech.

reklama

Domácí zpravodajství

K Landovi se na demonstraci přidá Pirát Dostál i část senátorů. Nespojujeme se, tvrdí

V neděli odpoledne se na Václavském náměstí v Praze uskuteční demonstrace za svobodu a občanská práva, které by se měli zúčastnit zástupci SPD, hnutí Chcípl PES nebo zpěvák Daniel Landa. Podle informací CNN Prima NEWS tam promluví ale i Pirát Ondřej Dostál či senátorka Alena Dernerová. Ta upozornila, že se s ostatními řečníky ale nespojují. Že má jít o apolitickou akci zdůraznil i svolavatel demonstrace a šéf Svobodných Libor Vondráček.

reklama