reklama

Eva Holubová poprvé režírovala divadelní hru. Klepl jí zpočátku vůbec nevěřil

Eva Holubová se ujala dramaturgie, úpravy textu a režie Gogolova Revizora. Ukočírovat třináct herců v čele s osobnostmi typu Zuzany Krónerové, Kryštofa Hádka nebo Boba Klepla, a to všechno v době, kdy se všem postavila do cesty koronavirová krize.

reklama

Na středeční premiéře představení si Eva Holubová s divadelní hrou Revizor odbyla svůj režijní start a podle reakce diváků těžký úkol zvládla na jedničku.Zdaleka to není jenom můj úspěch, a to je možná na tom to cenný, že jsme se dali dohromady a dokázali jsme se přes všechny rozpory, názory a tak sjednotit a dnes už nikdo pomalu neví, čí je který nápad,“ řekla Holubová.

Pod režijním vedením Evy Holubové se podle herce Kryštofa Hádka pracuje krásně. „Troufám si říct, že jsme přátelé a známe se už z jiných projektů, kde jsme spolu i hráli. Eva je v první řadě pořád výsostná herečka a je zajímavý, když uchopí tu režijní židli. Jsem rád, že jsem u toho mohl být,“ dodal Hádek.

Já jsem jí trošku ze začátku nevěřil...

Bohumil Klepl se toho ale zpočátku bál. „To je jako s manželkou, je to těžký. Ale musím ji pochválit, protože mě vedla správným směrem. Já jsem jí trošku ze začátku nevěřil, ale teď ve výsledku vím, že měla Evička pravdu,“ přiznal její dlouholetý kolega Klepl.

K tématu

Od září se bude hrát Revizor v kamenném divadle Studio DVA na Václavském náměstí, ale teď si bude ještě užívat romantické letní scény Vyšehrad. Na premiéře se tady sešla celá plejáda známých osobností, kolegů i přátel, mezi kterými nechyběla například těhotná Vendula Pizingerová v doprovodu Moniky Absolonové.

„Já jsem to s Evou probírala, když jsme byly v únoru v Londýně, když to bylo vlastně v její hlavě, v představách. A myslím, že to zhmotnění se jí velice podařilo. Já jsem to neviděla 30 let, tak je to premiéra se vším všudy a je to fantastický,“ řekla Pizingerová.

Herecká kolegyne Evy Holubuvové Monika Absolonová s humorem popsala, jak probíhala jejich debata, když se spolu potkávaly v divadle. „Já jsem se Evy ptala, jestli už něco režírovala a ona, že ne,“ vzpomíná s úsměvem Absolonová. „Tak na to, že nic nerežírovala, tak klobouk dolů, protože ta hra vypadá, že jí dělal ostřílený režisér. Já jsem nadšená,“ dodala.

Další hlavní zprávy

Domácí

Hooligans: Odmítáme rozpoutání násilí po demonstraci. Střety vyprovokovala policie, tvrdí

Hooligans: Odmítáme rozpoutání násilí po demonstraci. Střety vyprovokovala policie, tvrdí

  • Aktualizováno

Českem stále rezonují dozvuky nedělní demonstrace na Staroměstském náměstí. Původně poklidný protest přerostl v násilné střety mezi částí demonstrantů a policisty. Podle ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) rozpoutali násilnosti fotbaloví chuligáni. Fanoušci ostravského Baníku, kteří byli jedni z hlavních iniciátorů spojení ultras a chuligánských skupin z celé republiky, to ale vidí jinak. Ve vyjádření pro CNN Prima NEWS z rozpoutání násilností viní policisty. Ti to ale odmítají, podle nich to nedává smysl.

Domácí

Bezpečnostní expert o protestu: Policie zakročila správně, chuligáni vyhledávají střet

Bezpečnostní expert o protestu: Policie zakročila správně, chuligáni vyhledávají střet

Koně, slzný plyn a vodní děla na straně policie. Z opačné strany lahve, kameny a dělobuchy. Nedělní pražská demonstrace proti vládním opatřením se zvrhla v násilnosti. Policie předvedla 144 lidí, z nich stíhá 14. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) požaduje nejvyšší možné tresty jak pro organizátory, tak pro účastníky, kteří nedodržovali rozestupy a neměli roušky. Částky mohou jít do milionů korun. Nedělní demonstraci se věnoval i pořad 360° Pavlíny Wolfové.

reklama
Zadržený Berbr rezignoval na všechny své funkce ve fotbale. Končí také Chovanec
Desetitisíce lidí ve Francii uctili památku setnutého učitele. Podpořili je i imámové
Američané žasnou: Jak se mohlo Česko stát z premianta koronavirovým odpadlíkem?
Nový policejní systém za vteřinu rozpozná obličej. Praha ho v ulicích nechce
reklama
reklama
Hrdinové nedělní demonstrace. Na policejní koně létaly dlažební kostky, přesto vydrželi

Krimi

Domácí zpravodajství

V karanténě je šéf krizového štábu Hamáček i zbytek vedení ČSSD
Další články
reklama
reklama