reklama

Eva Holubová poprvé režírovala divadelní hru. Klepl jí zpočátku vůbec nevěřil

Eva Holubová se ujala dramaturgie, úpravy textu a režie Gogolova Revizora. Ukočírovat třináct herců v čele s osobnostmi typu Zuzany Krónerové, Kryštofa Hádka nebo Boba Klepla, a to všechno v době, kdy se všem postavila do cesty koronavirová krize.

reklama

Na středeční premiéře představení si Eva Holubová s divadelní hrou Revizor odbyla svůj režijní start a podle reakce diváků těžký úkol zvládla na jedničku.Zdaleka to není jenom můj úspěch, a to je možná na tom to cenný, že jsme se dali dohromady a dokázali jsme se přes všechny rozpory, názory a tak sjednotit a dnes už nikdo pomalu neví, čí je který nápad,“ řekla Holubová.

Pod režijním vedením Evy Holubové se podle herce Kryštofa Hádka pracuje krásně. „Troufám si říct, že jsme přátelé a známe se už z jiných projektů, kde jsme spolu i hráli. Eva je v první řadě pořád výsostná herečka a je zajímavý, když uchopí tu režijní židli. Jsem rád, že jsem u toho mohl být,“ dodal Hádek.

Já jsem jí trošku ze začátku nevěřil...

Bohumil Klepl se toho ale zpočátku bál. „To je jako s manželkou, je to těžký. Ale musím ji pochválit, protože mě vedla správným směrem. Já jsem jí trošku ze začátku nevěřil, ale teď ve výsledku vím, že měla Evička pravdu,“ přiznal její dlouholetý kolega Klepl.

Od září se bude hrát Revizor v kamenném divadle Studio DVA na Václavském náměstí, ale teď si bude ještě užívat romantické letní scény Vyšehrad. Na premiéře se tady sešla celá plejáda známých osobností, kolegů i přátel, mezi kterými nechyběla například těhotná Vendula Pizingerová v doprovodu Moniky Absolonové.

„Já jsem to s Evou probírala, když jsme byly v únoru v Londýně, když to bylo vlastně v její hlavě, v představách. A myslím, že to zhmotnění se jí velice podařilo. Já jsem to neviděla 30 let, tak je to premiéra se vším všudy a je to fantastický,“ řekla Pizingerová.

Herecká kolegyne Evy Holubuvové Monika Absolonová s humorem popsala, jak probíhala jejich debata, když se spolu potkávaly v divadle. „Já jsem se Evy ptala, jestli už něco režírovala a ona, že ne,“ vzpomíná s úsměvem Absolonová. „Tak na to, že nic nerežírovala, tak klobouk dolů, protože ta hra vypadá, že jí dělal ostřílený režisér. Já jsem nadšená,“ dodala.

Tagy:

Hlavní zprávy

Poprask na cenách Emmy. Moderátor se vysmál Meghan a Harrymu, diváci ho kritizovali
USA

Poprask na cenách Emmy. Moderátor se vysmál Meghan a Harrymu, diváci ho kritizovali

Ceny Emmy ovládl seriál Koruna z prostředí britské královské rodiny, který celkem proměnil jedenáct nominací. Moderátor cen Emmy Cedric the Entertainer, který celým večerem provázel, si pak neodpustil několik narážek na rozhovor prince Harryho a jeho manželky Meghan u Oprah Winfreyové. I ten totiž byl v jedné z kategorií též nominován, svou šanci však neproměnil.

Politická debata s Hamáčkem, Vondráčkem, Ondráčkem i Okamurou. Jak chtějí řešit migraci?

CNN Prima NEWS ve středu od 20:15 odvysílá další ze série předvolebních debat Speciál 360°: Hlas lidu. Před publikem se v sále střetne čtveřice zástupců politických subjektů kandidujících ve sněmovních volbách. Ve dvouhodinové debatě budou tentokrát diskutovány zejména otázky bezpečnosti a migrace. Do předvolebního pořadu byli pozváni politici z řad ANO, SPD, KSČM a ČSSD.

Exkluzivní průzkum: Zájem o očkování stagnuje. Vakcínu odmítají voliči SPD a Volného

Všichni, kteří se chtěli očkovat, jsou již očkovaní, vyplývá z exkluzivního průzkumu agentury STEM pro CNN Prima NEWS. 69 procent z 1 014 dotazovaných už dostalo alespoň jednu dávku a pouze 3 procenta to ještě mají v plánu. Vakcínu odmítají především voliči SPD, Volného bloku a koalice Trikolóra-Svobodní-Soukromníci. Mezi hlavními důvody jsou obavy z vakcíny nebo pochybnosti o užitečnosti očkování.

Teplého počasí si budeme užívat ještě dva týdny. Začátkem října se výrazněji ochladí

Příští dva týdny bude teplo s denními maximy kolem 18 stupňů Celsia. Nebude však příliš pršet a ani v noci by teplota neměla klesat pod bod mrazu. Počátkem příštího měsíce se ale začne ochlazovat a ve druhé polovině října by mohlo přibývat i srážek. Vyplývá to z dlouhodobé předpovědi pro období od pondělí 20. září do 17. října, kterou vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

ANO vede Česko ke krachu, tvrdí Fiala. Za koalici Spolu slibuje zastavit zadlužování

Zastavit zadlužování bez zvyšování daní, garantovat prozápadní orientaci České republiky, digitalizovat státní správu či vyřešit rychlou výstavbou krizi na trhu s byty. To vše by chtěla prosadit koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09), pokud by se dostala do vlády. V pražském Slovanském domě to při pondělním zahájení závěrečné části kampaně před říjnovými volbami do Sněmovny řekl lídr koalice Petr Fiala.

reklama

Domácí zpravodajství

Exkluzivní ukázka z knihy znásilněné Nely: Připadala jsem si nechutná, nemohla jsem dýchat

Nelu Moravcovou před čtyřmi roky brutálně znásilnil a málem zavraždil její soused. O dva roky později se pokusila o sebevraždu skokem z okna. Dnes si mladá žena zařizuje novou budoucnost a plánuje vydat knihu, ve které líčí nejen hrůzy, které prožila, ale poodhaluje i další kapitoly ze svého života. Promlouvá o svém boji s anorexií i o tom, čím si prošla během hospitalizace v nemocnici.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Topolánek: Zeman má vyvinuté škodící centrum. V kampani mi chybí humor a nadsázka

Bývalý premiér Mirek Topolánek v pořadu Interview na CNN Prima NEWS předpověděl, že současný předseda vlády Andrej Babiš (ANO) bude ve funkci i po říjnových volbách. Odůvodnil to dřívějšími vyjádřeními prezidenta Miloše Zemana. Současná hlava státu je momentálně v nemocnici, podle Topolánka je jasné, že Zeman není zdravotně v pořádku, přesto podle něj stále dokáže škodit.

reklama