CNN Prima News Richard Krajčo

Richard Krajčo

Výpis příspěvků ke štítku „Richard Krajčo“

Babiš po Mirai naštval další slavnou kapelu. Nedaří se ho odehnat, hlásil zpěvák z festivalu

Expremiér Andrej Babiš (ANO) je letos opět na hudebním festivalu Votvírák, kde se však stal terčem nevole známé české skupiny. Frontman kapely Rybičky 48 Kuba Ryba si postěžoval na sociálních sítích, že se Babiš se v tričku hudební formace fotí u jejich stánku a „nedaří se ho odehnat“. V příspěvku navíc bývalého předsedu vlády označil za „pitomce“ a také „agenta Bureše“, jak zní Babišovo údajné krycí jméno agenta Státní bezpečnosti. Babiš podobná nařčení dlouhodobě odmítá. Šéf ANO podobně jako letos narazil již předloni, kdy na Votvíráku citoval text skupiny Mirai. I tehdy se členové kapely proti Babišovi vymezili.

Slavíky ovládla Farna, sošku získal i Ztracený, Kabát a Balonová. Síň slávy přivítala Neckáře

Absolutní vítězkou letošní ankety Český slavík se stala Ewa Farna. V kategorii zpěvaček se za ní umístily Lucie Bílá a Monika Absolonová. V kategoriích skupin i zpěváků se vítězné pořadí oproti loňsku nezměnilo. První místo si odnesla kapela Kabát, za ní skončily skupiny Mirai a Kryštof. Mezi zpěváky zabodoval Marek Ztracený před Vojtěchem Dykem a Richardem Krajčem. Do Síně slávy Českého slavíka vstoupil Václav Neckář. Cenu za objev roku dostala Tereza Balonová. Ocenění v 61. ročníku ankety převzali hudebníci v pátek večer v pražském Foru Karlín.

To jsem vážně nečekala, slavila Lucie Bílá Českého slavíka. Zpěvákům vládl Ztracený

Českého slavíka v kategorii zpěvaček získala Lucie Bílá, která si zároveň odnesla i ocenění absolutní slavík. V kategorii zpěváků vítězství obhájil Marek Ztracený, nejpopulárnější skupinou se stal Kabát. Ocenění v jubilejním 60. ročníku hudební ankety v sobotu převzali v pražském Foru Karlín. Do hlasovní o nejoblíbenější interprety letos podle pořadatelů přišlo rekordních 2 110 364 hlasů.