CNN Prima News rodinný dům

rodinný dům

Výpis příspěvků ke štítku „rodinný dům“

Rodinný dům na Jablonecku se při požáru rozpadl hasičům před očima. Ukázali děsivé záběry

Aktualizováno

K požáru rodinného domu v Zásadě na Jablonecku vyjížděli po půlnoci hasiči. Oheň se podařilo uhasit krátce po 08:00, na místě byla zraněná jediná obyvatelka domu, která se nadýchala kouře. Hasiči jí poskytli první pomoc a poté předali záchranné službě, která ženu převezla do jablonecké nemocnice, řekla jablonecká policejní mluvčí Dagmar Sochorová. Na děsivých záběrech, které zveřejnili hasiči, je vidět, jak se dvě zdi domu hroutí v plamenech k zemi.

Pravidelné revize PŘEHLEDNĚ: Jaké jsou v domě či bytě povinné a proč se vám vyplatí?

Vlastnit nebo pronajímat dům či byt s sebou přináší kromě radostí také mnoho povinností, které se rozhodně nevyplatí ignorovat. Jednou z nich jsou i povinné revize. Na co všechno se vztahují a jak často je musíte provádět? Jak se liší od kontroly? A proč byste na ně měli myslet i v případě, že je zákon výslovně nevyžaduje? Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila přehled toho nejdůležitějšího.

Tragický advent: 13letý hoch zapálil stromek, při požáru zemřel. Umírám smutkem, pláče matka

Pro rodinu třináctiletého Brandona Gonzalese z americké Severní Karolíny skončil adventní čas tragicky. Minulý týden v úterý si třináctiletý autistický chlapec hrál se zapalovačem a podpálil vánoční stromek. Požár se rychle rozšířil po celém rodinném domě a chlapec nakonec v plamenech uhořel. Neštěstí rodinu připravilo nejen o milovaného syna, ale i o veškerý majetek, píše Daily Mail.

Při požáru rodinného domu našli olomoučtí hasiči člověka bez známek života. Další je zraněný

Při požáru rodinného domu na periferii Olomouce našli ve čtvrtek večer hasiči osobu bez známek života. Okamžitou resuscitací se jí podařilo obnovit životní funkce a předat ve vážném stavu do péče záchranářů, kteří ji transportovali do nemocnice. Během zásahu se zranil také jeden hasič, informovala mluvčí hasičů Lucie Balážová. Škoda byla vyčíslena na 500 tisíc korun.

Máte dostatečně pojištěnou nemovitost? Speciální kalkulačka vám to pomůže zjistit

Jak vyplynulo z analýzy České asociace pojišťoven (ČAP), až dvě třetiny nemovitostí vykazují určitý stupeň podpojištění. Asociace ve spolupráci s Katedrou Ekonomiky a řízení ve stavebnictví Fakulty stavební ČVUT v Praze proto vyvinula kalkulačku, která lidem pomůže zjistit, zda právě jejich nemovitost – v tomto případě rodinný dům – je dostatečně pojištěn. V září byl tento jednoduchý nástroj představen veřejnosti, která jej nyní může využívat. Vyzkoušejte ji i vy.