CNN Prima News Rozvadov

Rozvadov

Výpis příspěvků ke štítku „Rozvadov“

Na D5 a D8 jsou před Německem dlouhé kolony kamionů. Zdržely je hraniční kontroly

Aktualizováno

Na dálnicích D5 a D8 stojí v úterý ráno před hraničními přechody do Německa dlouhé kolony především kamionů. Důvodem jsou kontroly na německé straně hranice. Na D5 měla kolona přes 30 kilometrů. Vyplývá to z informací serveru dopravniinfo.cz. Mluvčí policie Veronika Hyšplerová v 8:50 řekla, že se kolony na D8 začaly pomalu rozjíždět. Řidiči by se podle ní měli obrnit trpělivostí. Ke vzniku kolon mohl přispět i pondělní svátek v Německu, kdy platil zákaz jízd kamionů.

Násilník využil chemoterapii k útěku z vězení. Dopadnout v autobuse ho pomohli cestující

K útěku ho hnala vůle nezemřít ve vězení. Takovou obhajobou se snažil zmírnit trest pro Jana Nováka jeho advokát. Brutální násilník před více než sedmi lety převezl policisty přímo v onkologické ambulanci nemocnice v pražské Krči. Na jeho útěk, který skončil díky cestujícím v linkovém autobuse, upozorňuje pravidelný seriál Zvlášť závažné zločiny.

Tři oběti včetně dětí na D5: Dalo se nehodě zabránit? Experti mluví o možné příčině

Policie stále vyšetřuje středeční dopravní nehodu kamionu, který na dálnici D5 u Benešovic na Tachovsku prorazil svodidla a vjel do protisměru. Následná srážka s osobním autem si vyžádala tři oběti včetně dvou dětí. Příčinou náhlé změny směru v jízdě mohla být prasklá pneumatika. Tragická událost však odstartovala i diskusi o stavu svodidel na českých dálnicích. Měly nefungující zábrany na rozsahu nehody svůj podíl?

Tragickou srážku na D5 nepřežili dvě děti a jeden dospělý. Kamion vjel do protisměru

Aktualizováno

Tři oběti včetně dvou dětí si ve středu odpoledne vyžádala nehoda kamionu s osobním vozem na dálnici D5 u Benešovic na Tachovsku. Další dva lidé se zranili. Kamion prorazil svodidla a vjel do protisměru. Dálnice byla v obou směrech zavřená a tvořily se tam kolony. Jeden směr se podařilo zprůjezdnit kolem 23. hodiny, druhý kolem jedné hodiny ráno. Nyní je tak dálnice plně průjezdná.

Na dálnici D5 u Plzně havarovala tři auta. Na místě se tvořily několikakilometrové kolony

Nehoda dvou osobních aut a jednoho nákladního automobilu zastavila v pondělí ráno provoz na dálnici D5 u Plzně ve směru na Rozvadov. Řekla to policejní mluvčí Dagmar Brožová. Nehoda se stala na 80. kilometru za tunelem Valík, na dálnici se tvoří několikakilometrové kolony, informuje Ředitelství silnic a dálnic. Kolem půl desáté byla komunikace průjezdná jedním prhem.

Americký konvoj projíždí Českem na východ. Cílem je cvičení NATO na Slovensku

První vozy amerického vojenského konvoje vjely v úterý ve 21:00 do Česka na Rozvadově. Vojáci se přesouvají z Německa na cvičení na Slovensko. Prvních 12 nákladních vozů vjelo do země s dvouhodinovým zpožděním oproti plánu. Ve tmě a chladnu na ně čekalo několik příznivců vojenské techniky. Po dálnici konvoj pokračuje do Ostrova u Stříbra, kde má technickou přestávku na dotankování a kontrolu vozidel. Následuje přesun do Rančířova na Jihlavsku, kde vojáci přespí. Součástí konvoje je celkem 500 kusů techniky a 1200 vojáků, řekla mluvčí generálního štábu Magdalena Dvořáková.