Rusko

Výpis příspěvků ke štítku „Rusko“

Это не моя война, сказал русский солдат и ушел в отставку. Он описал CNN ночь вторжения

25. května 2022 17:11

Американский телеканал CNN рассказал историю младшего российского офицера, уволившегося со службы после нескольких дней войны и сумевшего вернуться в Россию, несмотря на возможные проблемы. В интервью заокеанскому каналу мужчина признался, что чувствует себя виноватым. Он также рассказал журналистам, как проходили первые часы вторжения с российской стороны и подготовка к нему.

Rusko na MS ve fotbale chybí, Putinovi vojáci ne. Rosgvardija pomáhá Kataru s bezpečností

25. května 2022 06:54

Prezidentem Vladimirem Putinem zřízená Národní garda Ruské federace, zkráceně Rosgvardija, již cvičí a nadále bude připravovat katarské speciální jednotky Lekhwiya k tomu, aby byly kvalifikované zajistit pořádek a bezpečnost při fotbalovém mistrovsví světa na přelomu listopadu a prosince letošního roku. Informace o tom, že západní zpravodajské služby od loňského srpna monitorují rozhovory mezi Katařany a Rusy a vědí, kdo získal pověření vést celou operaci, přinesl německý deník Bild.

Živě
ON-LINE: Tři měsíce hrůzy. V Mariupolu během války zemřelo již nejméně 22 tisíc civilistů

25. května 2022 06:32

Invaze na Ukrajinu trvá už tři měsíce. Zelenskyj chce jednat přímo s Putinem, který ale musí pochopit realitu. Slovenský premiér Heger se obává o budoucnost Slovenska v případě, že by Ukrajina prohrála. Moskva umožní odplout ukrajinským lodím s potravinami, tvrdí ruská diplomacie. Má to ale podmínky. Kuleba žádá USA o co nejrychlejší dodávky raketometů. V Mariupolu od začátku války zemřelo nejméně 22 tisíc civilistů, uvedl poradce starosty.

Sovětský svaz chtěl využít opičí neštovice jako biologickou zbraň, prozradil ruský expert

25. května 2022 05:58

Onemocnění podobné chřipce se z Afriky, odkud pochází, začalo šířit i do Evropy nebo USA. Opičí neštovice je ale možné mimo Afriku podle Světové zdravotnické organizace (WHO) zastavit. V souvislosti s šířením nemoci přiznal bývalý expert Sovětského svazu, že země zvažovala do začátku 90. let minulého století možnost použít opičí neštovice jako biologickou zbraň.

Musíme porazit Putina, řekl kontroverzní miliardář Soros. Promluvil i o třetí světové válce

24. května 2022 21:19

Ruská invaze na Ukrajinu může znamenat začátek třetí světové války. Na Světovém ekonomickém fóru (WEF) ve švýcarském Davosu to v úterý řekl americký miliardář a filantrop maďarského původu George Soros. Nejlepším způsobem, jak zachovat svobodnou civilizaci, je podle něj porazit ruského prezidenta Vladimira Putina. Informovala o tom agentura Reuters.

Абсурдность „денацификации“ Украины. Члены неонацистских группировок воюют за Россию

24. května 2022 18:01

Россия задействовала неонацистов для так называемой денацификации Украины, которой президент Владимир Путин обосновал вторжение и развязывание войны на территории суверенного государства. Члены Российской имперской лиги и сети „Русич“, воюющие за Москву, известны своим ультраправым экстремистским мышлением.

Ukrajinci neslaví úspěch jen díky Javelinu. Ruské tanky dál destruují i domácím arzenálem

24. května 2022 15:51

Na sociálních sítích dál přibývají záběry ruských tanků a vozů končících v explozi poté, co je zasáhne střela vypálená ukrajinskou armádou. Ohnivou kouli však nezpůsobují jen dost medializované americké řízené rakety Javelin, ale také „domácí“ systém Stugna-P. V článku naleznete důkazy z posledních dní.