reklama

Rusko

Výpis příspěvků ke štítku „Rusko“

Rusko opět hlásí rekordní přírůstek případů nákazy covidem. Úřady viní pomalé očkování

17. října 2021 11:33

Rusko za posledních 24 hodin zaznamenalo 34 303 nových případů nákazy koronavirem. To je nejvyšší denní přírůstek od počátku pandemie. Vykázalo rovněž 997 úmrtí spojených s nemocí COVID-19. Počet nových úmrtí tak pouze nepatrně klesl oproti předchozímu dnu, kdy poprvé překonal hranici jednoho tisíce. Vyplývá to z dnes zveřejněných údajů ruských úřadů.

V Rusku se alkoholem otrávilo 18 lidí. Pili levné náhražky stáčené na trhu, tvrdí média

16. října 2021 20:08

V ruském Jekatěrinburgu zemřelo v posledních několika dnech 18 lidí v důsledku otravy alkoholem, který obsahoval metanol. S odvoláním na vyšetřovací výbor o tom v sobotu informovala agentura TASS. Ta původně informovala s odkazem na jiný zdroj o 16 mrtvých. Podle něj se lidé otrávili nelegálně stáčeným alkoholem na místním trhu. Policie případ vyšetřuje a zadržela dva podezřelé, uvedl vyšetřovací výbor.

Evropě včetně Česka hrozí energetický kolaps. Dodavatelé krachují i v Británii

15. října 2021 05:18

Konec činnosti společnosti Bohemia Energy může být předzvěstí, co nás na energetickém trhu čeká. Ve Velké Británii totiž kvůli rostoucím cenám energií už zkrachovalo několik alternativních dodavatelů, kteří zásobovali přes milion zákazníků. Německo od ledna vypne jaderné elektrárny a změní se v dovozce energie. A letošní zima prý bude tuhá.

Europoslanec Kolaja: Putin využívá energetické krize Evropy. Ve prospěch jeho plynovodů

14. října 2021 23:22

Europoslanec Marcel Kolaja (Piráti) v pořadu 360° na CNN Prima NEWS řekl, že se energetickou krizi v Evropě snaží využít ruský prezident Vladimir Putin. Slibem dodání více plynu prý chce vytvořit tlak na využití ruského plynovodu Nord Stream 2. Kolajův kolega Alexandr Vondra (ODS) má za to, že současnou situaci by mohlo zlepšit odložení plánovaného konce jaderných elektráren v Německu.

Při nehodě českého letadla v Rusku zahynulo 19 lidí. Další jsou zraněni

10. října 2021 09:44

Při nehodě lehkého motorového letadla v Rusku zahynulo 19 lidí, další tři se zranili. Stroj české výroby L-410 se zřítil bezprostředně po startu z letiště ve městě Menzelinsk v Tatarstánu, informují ruská média. Podle zdroje agentury TASS bylo v letounu 20 lidí, většinou výsadkáři. Podle agentury Ria Novosti, která se odvolává na ministerstvo pro mimořádné situace, bylo v letadle 23 pasažérů.

Recept na zdražování: Zavřeme všechny ruský fízly a problémy se vyřeší, tvrdí Cibulka

8. října 2021 11:52

Až všichni agenti KGB a GRU ve vedení tohoto státu a v masmédiích dostanou doživotí za vlastizradu, vyřešíme 99 procent problémů, pronesl v pořadu 360° televize CNN Prima NEWS šéf strany Volte Pravý Blok Petr Cibulka. Podle něj probíhá třetí světová válka. Když se podle něho lidé naučí pracovat s kyvadlem, mohou prý zjistit jakoukoliv informaci na světě.

reklama