reklama
CNN Prima News Rytíři Kladno

Rytíři Kladno

Výpis příspěvků ke štítku „Rytíři Kladno“

Někdy ani nemám čas trénovat, říká k vytíženosti Jágr. Jsem platnější majitel než hráč

Zranění z přípravy zahaluje start Jaromíra Jágra do nové sezony extraligy do nejistoty. Pokud legendární „osmašedesátka“ nastoupí a vydrží do února, splní kdysi trochu úsměvný slib, že bude hrát do 50 let. Sám ale říká, že se nyní cítí daleko více jako funkcionář než jako hráč. „Někdy skoro ani nemůžu na trénink jít, protože mám jiné záležitosti,“ řekl Jágr v rozhovoru pro iDNES.cz.

Jágrovo Kladno posílí, přijdou hráči ze zámoří. Domácí zápasy musí hrát v Chomutově

Hokejisty Kladna posílí pro nadcházející extraligovou sezonu šest hráčů ze zámoří. U týmu bude poprvé v historii působit i kanadský trenér, a to Jeff Paul, který bude asistentem hlavního kouče Davida Čermáka. Dres Rytířů budou nově oblékat brankář Landon Bow, obránci Jake Dotchin, Cody Donaghey, Kyle Wood a útočníci Daniel Ciampini s Dannym Kristem. Kvůli rekonstrukci stadionu by hokejisté sezonu měli odstartovat zřejmě v Chomutově. Je pravděpodobné, že tam stráví celý rok.

Jágr vs. děti. Proč jsi nosil dlouhé vlasy jako holka? ptaly se drsně legendy

Za více než 30 let v profesionálním hokeji poskytla jedna z největších legend tohoto sportu Jaromír Jágr nespočet rozhovorů. Žádný z nich ale nebyl takový jako ten nedávný. Majitel a hráč Rytířů Kladno čelil otázkám školáků a ty se podstatně lišily od těch, které slýchává na tiskových konferencích nebo v mixzóně. Byly to dotazy vyloženě na tělo a nešlo je odbýt naučenou frází. „Když jsi byl v Americe, byl jsi tlustý?“ ptala se například jedna holčička v rámci kampaně supermarketového řetězce.

Chci hrát do 50 let, řekl kdysi Jágr. Ke splnění odvážných slov chybí už jen 12 měsíců

Hokejový titán Jaromír Jágr v pondělí slaví 49. narozeniny. Je tomu už 30 let, co „osmašedesátka“ hrála svoji první sezonu v NHL v dresu Pittsburghu Penguins. Většina hráčů momentálně působících v zámořské soutěži tehdy ani nebyla na světě, Jágr stále drží status aktivního hokejisty. Už sice nemá angažmá za velkou louží, nýbrž doma na Kladně, každopádně je už jen kousek od toho, aby splnil to, co si předsevzal v roce 2011.

Jágr se poprvé posadil na hokejové saně a nestačil se divit. Šíleně náročné, řekl

V hokejovém světě je považován za nezničitelného dříče. Ostatně hlavně proto je Jaromír Jágr i v 48 letech stále aktivním hráčem Rytířů Kladno. Právě na kladenském stadionu měla v úterý trénink česká parahokejová reprezentace. Při této příležitosti si legendární „osmašedesátka“ poprvé v životě vyzkoušela sport pro hráče s tělesným hendikepem. „Mám problém se jenom rozjet, ještě kdybych s tím měl hrát hokej a brzdit,“ zhodnotil muž, který v zámořské NHL zaznamenal 1 921 bodů.

Plekanec se vrací domů do Kladna. S prvoligovými Rytíři podepsal dvouletou smlouvu

Z hvězdného návratu se mohou těšit fanoušci Rytířů Kladno. Hokejista Tomáš Plekanec kvůli vážným zdravotním problémům své matky ukončil v srpnu angažmá v Kometě Brno a ohledně dalších kroků si nechával prostor na rozmyšlenou. Teď už má jasno. 37letý hráč podepsal dvouletou smlouvu ve městě, kde se narodil i hokejově vyrostl. Někdejší útočník Montrealu či Toronta se pokusí kladenský klub vytáhnout zpět do extraligy.

reklama