CNN Prima News Saúdská Arábie

Saúdská Arábie

Výpis příspěvků ke štítku „Saúdská Arábie“

Černochová je válečný štváč, tvrdí Okamura. Kvůli ní prý Saúdové zrušili schůzku se Síkelou

Rakousko je vynikajícím příkladem vyspělé země, která dělá pragmatickou zahraniční politiku. Nemají válečného štváče, jako je Jana Černochová (ODS). V pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS to v debatě o ceně energií prohlásil předseda SPD Tomio Okamura. Kvůli výrokům ministryně obrany podle jeho slov Saúdská Arábie zrušila schůzku s ministrem průmyslu Jozefem Síkelou (za STAN), který se chystal dojednávat energie pro Českou republiku. Ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš (Piráti) připomněl, že se návštěva pouze posunula.

Jak dlouho potrvá válka? Rozhodne Izrael. Pozemní útok by hrál do karet Hamásu, tvrdí experti

Délka trvání konfliktu je plně v rukou Izraele. Uvedl to ve vysílání CNN Prima NEWS bezpečnostní expert Jiří Vojáček. Dodal, že pokud se Izrael rozhodne neprovádět pozemní ofenzivu v pásmu Gazy a bude pokračovat v bombardování, očekává se, že by konflikt trval maximálně několik týdnů. Podle experta se jedná o nejpravděpodobnější scénář, nicméně připomněl, že ve vládě Izraele je dost radikálních stran, které nenávidí Palestinu, a nedá se tak vyloučit ani dlouhotrvající válka.

Z černých lesů nejsme venku, míní Kovanda. Varoval před možnou naftovou krizí

Je riziko, že motorové nafty nebude dostatek. Z černých lesů – té velké krize – ještě nejsme venku. V pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS to uvedl ekonom Lukáš Kovanda. Štěpán Hájek, analytik XTB, se k varování připojil. Rusko totiž zakázalo vývoz nafty a dalších ropných produktů mimo země bývalého Sovětského svazu. Určitý nedostatek nafty může podle odborníků nastat již na konci roku.

Tankujte plnou, radí ekonom. Zhodnotil vliv miliardových platů fotbalistů v Arábii na ceny

Doporučoval bych teď tankovat plnou nádrž, pohonné hmoty budou v následujících týdnech zase o něco dražší, řekl v pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS ekonom a poradce premiéra Petra Fialy (ODS) Štěpán Křeček. Zároveň reagoval na tvrzení ekonoma Lukáše Kovandy, že cenu ropy ovlivňuje i potřeba Saúdů získávat peníze na fotbalové hvězdy. Podle Křečka jde o nesmysl.