CNN Prima News Saúdská Arábie

Saúdská Arábie

Výpis příspěvků ke štítku „Saúdská Arábie“

Promiň, teď se jdu modlit. Čech o svérázných Saúdech, kteří na MS způsobili poprask

30. listopadu 2022 06:18

Ukázali světu, že nenabízí jen bohatý ráj pro persony vyhlížející důchod. Velebeným triumfem nad Argentinou na šampionátu v Kataru Saúdové vzkázali: My umíme také dělat fotbal. Podle českého fyzioterapeuta Matěje Šendery by ho uměli dělat možná ještě lépe, kdyby změnili svoji povahu, neodpovídali na všechno insallah nebo se neládovali donuty. „Ale je nezměníte,“ řekl pro CNN Prima NEWS muž, který více než dva roky velmi zblízka poznával mentalitu tamních hráčů.

Luxusní dar za ponížení Argentiny. Saúdský princ koupí každému hráči Rolls-Royce

25. listopadu 2022 19:26

V úterý zažili nezapomenutelný den. Fotbalisté Saúdské Arábie budou do konce života vzpomínat, jak na úvod mistrovství světa v Kataru skolili slavnou Argentinu. A tento triumf jim dlouho bude připomínat také luxusní vůz Rolls-Royce Phantom. Taková je odměna, kterou hrdinům slíbil korunní princ Muhammad bin Salmán.

GLOSA: Katar versus duhový Západ 3:0. Víra v jednu velkou fotbalovou rodinu je omyl

24. listopadu 2022 06:27

Říká se, že pro Brazilce je fotbal náboženstvím. A také se říká, že pro Argentince bohem byl a stále je Diego Maradona. Vyprávět toto obyvatelům Kataru je úkol náročný, protože ti už jedno náboženství a jednoho Boha mají. Není božstva kromě Boha a Muhammad je posel Boží, a nic na tom nezmění kopání do míče, živý Messi ani duhová páska kolem ruky.

Biden otočil. Za vraždu novináře chtěl potrestat saúdského prince, teď mu daroval imunitu

18. listopadu 2022 15:44

Administrativa amerického prezidenta Joea Bidena doporučila soudu, aby v případu vraždy novináře Džamála Chášukdžího přiznal imunitu Muhammadu bin Salmánovi. Toho přitom Biden ještě v srpnu jasně označoval za muže, který je za vraždu žurnalisty zodpovědný. Administrativa překvapivý krok obhajuje tím, že bin Salmán se stal nově premiérem a jeho post si imunitu vynucuje.

Evropský Watergate. Pegasus je nebezpečný a nemá legitimní využití, kritizuje Kolaja

28. září 2022 07:11

Hned několik evropských vlád čelí vážnému podezření z toho, že pomocí izraelského softwaru Pegasus ilegálně sledovaly zástupce opozice či „nepohodlné“ novináře. Někteří politici již aféru označili za evropský „Watergate“. Vymkl se systém, jehož původním účelem bylo bojovat proti terorismu či organizovanému zločinu, kontrole? Například europoslanec a 1. místopředseda Pirátů Marcel Kolaja Pegasus označil za velmi nebezpečný nástroj, který kvůli svým vlastnostem nemá legitimní využití.

Zbavím toho ukrajinského vandráka titulů. Fury chce za bitvu s Usykem pořádný balík peněz

24. srpna 2022 06:33

Nebyla jiná možnost. Boxer Oleksandr Usyk po triumfu nad Anthonym Joshuou prohlásil, že nebude obhajovat své tituly z těžké váhy proti nikomu jinému než Tysonovi Furymu. Neporažený „The Gypsy King“ by se měl ukrajinskému šampionovi – rovněž neznajícímu prohru – postavit 17. prosince v Saúdské Arábii. A prý toho „vandráka“ připraví o všechny jeho opasky.