reklama
CNN Prima News Saúdská Arábie

Saúdská Arábie

Výpis příspěvků ke štítku „Saúdská Arábie“

Majitel Newcastlu je psychopat a hrozba pro planetu, tvrdí jeho bývalý spolupracovník

26. října 2021 20:52

Odkup fotbalového Newcastlu saúdskoarabským Veřejným investičním fondem, jenž je nástrojem korunního prince Muhammada bin Salmána, faktického vládce země, budí rozporuplné emoce. Bývalý důstojník saúdskoarabských zpravodajských služeb Saad Aljabri, který v současnosti žije v exilu v Kanadě, Salmána označil za psychopata a celosvětovou hrozbu.

Kostýmy šejků i billboard popraveného novináře. Jak Newcastle započal saúdskoarabskou éru

19. října 2021 07:38

Premiéra fotbalového Newcastlu United pod novými exotickými majiteli nevyšla podle představ. Saúdskoarabský investiční fond neumí dělat zázraky, aby mávnutím kouzelného proutku „straky“ nedopustily porážku od Tottenhamu Hotspur. Každopádně fanoušci na gigantickou změnu v milovaném klubu reagovali obratem – do St. James Parku vyrazili oblečení na „šejkovský“ způsob.

Soused zemřel hlady, líčí Sabina z Jemenu aneb České mámy v boji s hladomorem

18. října 2021 22:12

Po matce je Češka a po otci Jemenka. Ve dvaceti letech odešla Sabina Addailamy z Prahy do jemenské metropole San’á, kde se nyní s pomocí českých kamarádek snaží čelit postupujícímu hladomoru. Ve válkou zmítaném Jemenu je to boj s větrnými mlýny. „Denně vidím spoustu podvyživených děti, některé se prohrabují mezi odpadky a hledají cokoliv, co by snědly,“ informuje 46letá Addailamy přímo ze San’á.

Radost i starost. LGBT fanoušci Newcastlu mají po začátku saúdskoarabské éry dilema

14. října 2021 06:55

Když minulý týden saúdskoarabský investiční fond (PIF) koupil anglický Newcastle United, vyvolalo to u velké části fanoušků „strak“ euforii, jako kdyby získali mistrovský titul. Fotbaloví příznivci se těší, že s příchodem investora disponujícího bezednou kasou čekají klub hvězdná léta. Jenže celá věc má i svou stinnou stránku. Nejhlasitěji se proti kroku Saúdské Arábie ohrazují organizace bojující za práva LGBT komunity.

F1 závodí proti lidským právům. V kalendáři už chybí jen Afghánistán, zlobí se fanoušci

1. října 2021 14:57

Bahrajn, Katar, Saúdská Arábie i Spojené arabské emiráty. Země, ve kterých naleznete spoustu luxusu, ale také značný nedostatek respektování lidských práv. Právě to je důvod, proč se veřejnost bouří proti tomu, aby tyto země hostily populární seriál – formuli 1. Na konci roku budou mít všechny zmíněné země účast v královně motorsportu odškrtnutou. V listopadu se bude závodit v Kataru.

Nové detaily k 11. září. FBI odtajnila spis, popisuje kontakt únosců se spolupracovníky

12. září 2021 09:58

Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) v sobotu večer zveřejnil nově odtajněný dokument zabývající se logistickou podporou pro dva saúdskoarabské únosce při útocích z 11. září 2001. Šestnáctistránkový výpis popisuje kontakt únosců se saúdskoarabskými spolupracovníky ve Spojených státech, ale neposkytuje žádné důkazy, že by se na útocích saúdskoarabská vláda podílela, napsala dnes agentura AP.

reklama