reklama
CNN Prima News Seattle

Seattle

Výpis příspěvků ke štítku „Seattle“

Běloši, vzdejte se svých domovů, volali demonstranti v Seattlu

Skupina protestujících z Black Lives Matter pochodovala tento týden obytnou čtvrtí Seattlu a požadovala po bělošských obyvatelích, aby se vzdali svých příbytků. Podle demonstrantů městská část dříve patřila Afroameričanům a bělošští obyvatelé ji koupili od černochů „pod cenou“. Ostatní přihlížející pak bělochy vyzvali k opuštění domů a „otevření svých peněženek“.

Policie se stáhla ze čtvrti v Seattlu, řídí ji demonstranti. Trump zuří

Policisté ze čtvrti Capitol Hill ve městě Seattle na severozápadě USA se po týdnech střetů s demonstranty stáhli z místní policejní stanice a nechali protestujícím volné pole působnosti. Lidé se této příležitosti chopili a ustavili v oblasti takzvanou autonomní zónu, která je experimentem pro život bez policie, napsal list The New York Times (NYT). Proti tomuto vývoji se však tvrdě ohrazuje prezident Donald Trump.

Policejní psycholožka: Prokop velmi dobře zvládal svou situaci, nebál se rizika

Jaromír Prokop, poslední člen tzv. Berdychova gangu, je od posledního dubnového dne v americkém vězení. Policie ho dopadla v Seattlu, v USA se údajně skrýval 16 let. „Šlo o nejkrásnější roky mého života,“ prohlásil Prokop do policejní kamery při zatýkání. „U zločince jeho ražení to není nic neobvyklého,“ hodnotí v rozhovoru pro CNN Prima NEWS policejní psycholožka Ludmila Čírtková.

reklama