CNN Prima News sebevražda

sebevražda

Výpis příspěvků ke štítku „sebevražda“

Co dohnalo Karla Svobodu k sebevraždě? Jeho syn má jasno. Řekl, co mu otec sdělil před smrtí

Karel Svoboda měl na kontě řadu nesmrtelných hitů, které se proslavily i v zahraničí, několik úspěšných muzikálů i filmové hudby. Byl finančně zajištěný, měl rodinu, malého syna Jakuba, o 34 let mladší ženu Vendulu. Přesto se rozhodl pro dobrovolný odchod ze světa. Prvorozený syn Petr z jeho prvního manželství ve své knize popsal možné důvody.

Mám vás rád, zamával a skočil. Dokument o smrti 15letého Romana odkrývá další smutné detaily

Předtím, než skočil ze střechy školy, se 15letý Roman přišel do třídy rozloučit se svými spolužáky. „Měl jsem vás rád,“ měl říci. Poslední slova kamarádům, rozhovor s otcem těsně před sebevraždou nebo to, jak žák deváté třídy prožíval ponižování od spolužaček. To a mnohem více odhalil reportér televize JOJ Rasťo Striško při natáčení dokumentu, který tragédii v Parchovanech na Slovensku rozebírá do podrobností. Vedení školy ani její zřizovatel nabízený prostor k vyjádření nevyužili.

Ostrá slova syna Karla Svobody: Otec chtěl svou ženu vydědit. Zmínil intimní detaily vztahu

Hudební skladatel Karel Svoboda by 19. prosince oslavil 85. narozeniny. U této příležitosti jeho prvorozený syn Petr, který se mu narodil v prvním manželství s manekýnkou Hanou Bohatovou, napsal velmi osobní knihu. V ní mimo jiné prozradil i to, že druhé manželství jeho otce s Vendulou, dnes Pizingerovou, rozhodně nebylo tak idylické, jak se navenek zdálo. Samotná Vendula Pizingerová se ke knize nevlastního syna odmítá jakkoliv vyjadřovat.

Sebevražda 15letého Romana rozpoutala drama. Jeho matka měla střílet u domu spolužačky

Smutek ze ztráty 15letého Romana ze slovenských Parchovan, který si vzal život zřejmě v souvislosti se šikanou od spolužáků, vedl k dalšímu zoufalému kroku. Tamní policie vyšetřuje střelbu z plynové pistole. V ulici, kde se nachází dům jedné ze spolužaček zesnulého mladíka, zajistila hlídka vystřelené nábojnice. Podle informací webu TV JOJ měla střílet Romanova matka.

Detaily úmrtí manželů na Českobudějovicku: Kriminalisté nevylučují vraždu a sebevraždu

V případě smrti muže a ženy na Českobudějovicku pracují podle informací CNN Prima NEWS policisté s verzí, že se jednalo o vraždu a sebevraždu. Mrtvá těla ležela před jednou z chat ve Vrcově u Borovan. Jihočeští kriminalisté na případu pracují od čtvrtečního večera a uklidňují veřejnost, že nikomu další nebezpečí nehrozí. Bližší detaily však prozradit nechtějí.

Šikana na škole v Parchovanech? Ředitel ji neřešil, zemřít mohl i můj syn, říká otec žáka

Další rodič žáka školy v Parchovanech se ozval se svědectvím ohledně šikany svého potomka. Syn prý proto musel dokonce ze školy odejít. Šokující je podle něj také přístup ředitele vzdělávacího zařízení, který údajně šikanu vůbec neřešil. V pondělí Slovensko zasáhla zpráva o sebevraždě patnáctiletého Romana, který skočil ze střechy školy. Sáhnout na život si měl právě kvůli šikaně, tvrdí jeho otec.

Mám v hlavě peklo. Mladý sportovec si prostřelil srdce, pitva jeho mozku přinesla průlom

V červenci 2019, jen několik měsíců po ukončení střední školy, si 18letý Američan Wyatt Bramwell vzal život – prostřelil si srdce. Svůj mozek chtěl darovat k výzkumu. Zhruba rok po jeho sebevraždě vědci z Bostonské univerzity zjistili, že trpěl chronickou traumatickou encefalopatií 2. stupně, známou jako CTE, způsobenou několikaletým hraním amerického fotbalu. O tragédii, která nakonec přinesla průlomové zjištění, nyní informoval web New York Times.

Sebevražda, která šokovala houslisty. Byla sluníčko, truchlí Šporcl po smrti 19leté Veroniky

V pouhých 19 letech zemřela talentovaná houslistka Veronika Jugasová. Smutnou zprávu na sociálních sítích sdílel houslista Pavel Šporcl, další jeho kolegové a dívčini kantoři. Jeden z nich uvedl, že měla 21. listopadu spáchat sebevraždu. „Poznal jsem ji jako nádherné a usměvavé sluníčko, a tak i zůstane v mém srdci,“ truchlí Šporcl. Soustrast nad její náhlou smrtí vyjadřují stovky lidí.