CNN Prima News senior

senior

Výpis příspěvků ke štítku „senior“

Kovanda: Na inflační krizi nejvíc vydělali důchodci, pracující prohráli. Hrozí propouštění

5. prosince 2022 21:39

Čechy nadále trápí vysoká inflace. Podle ekonoma Lukáše Kovandy k tomuto problému příští rok přibyde i propouštění, na něž Češi nejsou z uplynulé řady let zvyklí, a míra nezaměstnanosti vystoupá až na pět procent. Za vítěze inflační krize Kovanda označil důchodce. Podle dat, z nichž ekonom vychází, totiž vývoj životní úrovně důchodců letos překonává vývoj životní úrovně pracujících, kteří je platí.

Vzduchovka způsobí i vážná zranění, říká expert. Senior si měl na chlapci vybít frustraci

3. listopadu 2022 23:19

Redakce Krimi zpráv zjišťovala podrobnosti ohledně střelby ze vzduchovky na školáka u Černého Mostu v Praze. Jak může být taková zbraň nebezpečná a co seniora vedlo k jejímu použití? Odborníci uvedli, že vzduchovka může za jistých okolností způsobit i vážná zranění. Muži, který ji použil na školáka, teď hrozí až pětiletý pobyt ve vězení.

Průměrné ceny za oběd rapidně rostou. Kde se senioři mohou levně a chutně najíst?

2. listopadu 2022 06:35

Průměrná cena oběda se v září vyšplhala na 172 korun. Podle provozovatelů restaurací se do ní propisují zvyšující se účty za energie a potraviny. Přesto se ale stále najdou místa, kde se lze levně a chutně najíst. Jedná se hlavně o veřejné, školní a nemocniční jídelny. Chodí do nich hlavně senioři, kterým mnohdy radnice i připlácejí.

Detaily tragické nehody po šílené jízdě v protisměru: Obětí v Liberci mohlo být víc

22. října 2022 07:33

Obětí šílené jízdy seniora v protisměru na průtahu Libercem mohlo být víc. Policisté zjistili, že takto ujel dva a půl kilometru a v počínající ranní špičce ohrozil desítky řidičů. Na poslední chvíli se mu musel vyhýbat i řidič autobusu, ve kterém cestovalo dvacet lidí. Od srážky s řidičem v protisměru autobus podle profesionálního šoféra dělil zlomek vteřiny. Řidička malého červeného vozu už takové štěstí neměla.

Vláda chce od ledna přidat důchodcům. Někteří senioři si přilepší méně než ostatní

19. září 2022 12:00

Průměrný starobní důchod by se měl od ledna zvýšit o 825 korun. Solidární část všech starobních, invalidních a pozůstalostních penzí se zřejmě navýší o 140 korun. K tomu by o 5,1 procenta měla vzrůst zásluhová procentní výměra důchodu počítaná podle odpracovaných let a výdělků. Návrh nařízení o valorizaci penzí zveřejnila na svém webu vláda.