CNN Prima News seniorka

seniorka

Výpis příspěvků ke štítku „seniorka“

Záměna dětí, kóma i smrt. Tragédii na Bulovce předcházely i jiné omyly lékařů, jak skončily?

Tragické následky běžných zákroků nebo výměny dětí. Za pochybení v tuzemských nemocnicích už v minulosti padaly vysoké tresty i odškodnění. Často také došlo na zákaz činnosti. Soudy se ale zpravidla táhnou dlouhé roky a rodinám peněžité odškodnění jejich blízké nevrátí. Tématu se redakce CNN Prima NEWS věnuje v souvislosti s fatální záměnou pacientek v pražské Fakultní nemocnici Bulovka, která vyústila v potrat zdravé ženy.

Své matce nalila do kávy metanol, ta nepřežila. Soud v Brně uložil ženě 18 let vězení

Krajský soud v Brně ve středu za vraždu seniorky v Jihlavě uložil její dceři trest 18 let vězení. Žalobce navrhoval výjimečný trest kolem 23 let vězení. Šestatřicetiletá žena podle obžaloby své matce nalila do kávy metanol, čin přitom spáchala kvůli majetkovému prospěchu. Hrozilo jí 15 až 20 let vězení či právě výjimečný trest. Žena popřela, že by šlo o úmysl, metanol do kávy matce podle ní nalila v afektu. Rozsudek není pravomocný, strany si ponechaly lhůtu pro možné odvolání.

Recidivista z Jablonecka udusil tetu a vytrhal jí zlaté zuby. Mám debilní povahu, hájil se

Liberecký soud začal projednávat případ brutální vraždy seniorky v Jablonci nad Nisou. Recidivista Tomáš P. podle obžaloby uškrtil svou tetu, sebral jí cennosti a kleštěmi vytrhl zlaté zuby. K líčení se však nedostavil. V trestním rejstříku má těžké ublížení na zdraví či mnohočetné brutální znásilnění servírky. Podle obžaloby mu hrozí i výjimečný trest.