CNN Prima News sériový vrah

sériový vrah

Výpis příspěvků ke štítku „sériový vrah“

Znásilnění, pojídání obětí i nečekaný intelekt. Sérioví vrazi, kteří vzbudili mimořádný odpor

23. ledna 2023 06:42

Aby se jejich jména začala ve velkém znovu skloňovat, stačí o nich vydat nový seriál, film, dokument či knihu. Nebo k tomu „pomůže“ smrt. Jedni z nejhorších sériových vrahů často i desítky let po dopadení budí vášně. To je případ i nechvalně proslulého Jeffreyho Dahmera, kterému byl věnován snímek Monstrum. V polovině ledna navíc zemřela žena, která ho pravidelně doprovázela k soudu – jeho nevlastní matka. Které další příběhy sériových vrahů veřejnost ostře sledovala?

Řádění bestiálního vraha Roubala: Oběti usmrtil, rozřezal a dal sežrat prasatům

13. ledna 2023 11:45

Svazování do kozelce i mizení lidských těl v prasečím chlívku. To jsou jen některé detaily řádění Ivana Roubala, jednoho z nejbrutálnějších sériových vrahů Česka. Policisté mu přičítali nejméně osm mrtvých, důkazy ale dokázali nashromáždit jen v pěti případech. Kolik lidských životů mohl mít ale tento bestiální vrah na svědomí, nelze dosud přesně odhadnout. Sám žádnou lítost necítil. A to ani na sklonku svého života. Příběh vám redakce CNN Prima NEWS přináší v seriálu Zvlášť závažné zločiny, který pojednává o největších kriminálních případech posledních desetiletí.

Ruští vězni ve válce padají jako mouchy. Putin na Ukrajinu vyslal sériové vrahy i kanibala

24. září 2022 05:43

Do války na Ukrajině se ochotně zapojují i někteří přísně potrestaní zločinci, za narukování a odsloužení šesti měsíců v ruské armádě totiž budou z vězení propuštěni. Na frontu tak směřuje například muž, který se u soudu přiznal k vraždám a kanibalismu. Zrekrutovaní vězni ale podle neziskové organizace Russia Behind Barse ve válce nemají mnoho šancí přežít, chybí jim totiž výcvik.

Poslední rozhovor s brutálním vrahem ze Slovenska. Před smrtí přiznal, kdy jedinkrát plakal

16. června 2022 21:04

V úterý zemřel nejznámější slovenský sériový vrah a nekrofil Ondrej Rigo, bylo mu 66 let. Odpykával si doživotní trest za vraždu osmi žen a nezletilého chlapce. Jeho spoluvězni již delší dobu spekulovali, jestli je vůbec naživu. V rozhovoru z minulého roku uvedl, že mu už na ničem nezáleží. Stále ale věřil, že se dostane na svobodu.

Zemřel nejhorší sériový vrah Slovenska. Ženy kvůli němu spaly s rozsvícenou lampičkou

16. června 2022 13:24

V trenčínské věznici, kde si odpykával doživotní trest, zemřel v úterý ve svých 66 letech nejznámější slovenský sériový vrah a nekrofil Ondrej Rigo. Informoval o tom web tvnoviny.sk. Rigo byl považován za druhého nejhoršího sériového vraha v poválečném Československu a nejhoršího slovenského vraha. Odpykával si doživotní trest za vraždu osmi žen a nezletilého chlapce.

Vrah 190 dětí chce na svobodu za dobré chování. Soudce to zamítl z nečekaného důvodu

4. listopadu 2021 13:41

Říkají mu Bestie. Kolumbijec Luis Alfredo Garavito se přiznal k tomu, že zavraždil 190 dětí. Předpokládá se ovšem, že jeho obětí bylo mnohem více. Kvůli tomu bývá považován za nejhoršího sériového vraha v historii. Kolumbijský národní vězeňský institut se začal zabývat žádostí o jeho předčasném propuštění na svobodu za dobré chování. V latinskoamerické zemi to vyvolalo bouři nevole.

Identita Zodiaca odhalena? Detektivové hlásí průlom v pátrání po sériovém vrahovi

7. října 2021 18:31

Přezdívali mu Zodiac a v šedesátých letech minulého století zavraždil v USA nejméně pět lidí. Tým čtyřiceti vyšetřovatelů, kteří se specializují na nevyřešené případy, teď údajně přišel na to, kým nedopadený zločinec skutečně byl. Měl se jmenovat Gary Francis Poste. Spravedlnost je na něj ale krátká. Před třemi lety prý zemřel.

Přes 30 let pátrali francouzští policisté po sériovém vrahovi. Byl to jejich kolega

2. října 2021 00:44

Francouzští vyšetřovatelé oznámili, že se jim podařilo vyřešit sérii vražd a znásilnění z 80. a 90. let minulého století, jejichž pachatel dosud unikal spravedlnosti. Po analýze vzorků DNA došli k závěru, že zločiny přisuzované neznámému „muži s jizvami po neštovicích“ měl na svědomí 59letý bývalý policista François Vérove. Ten tento týden spáchal sebevraždu poté, co vyšetřovatelé začali v souvislosti s případem svolávat a vyslýchat stovky bývalých policistů.