reklama
CNN Prima News sériový vrah

sériový vrah

Výpis příspěvků ke štítku „sériový vrah“

Vrah 190 dětí chce na svobodu za dobré chování. Soudce to zamítl z nečekaného důvodu

4. listopadu 2021 13:41

Říkají mu Bestie. Kolumbijec Luis Alfredo Garavito se přiznal k tomu, že zavraždil 190 dětí. Předpokládá se ovšem, že jeho obětí bylo mnohem více. Kvůli tomu bývá považován za nejhoršího sériového vraha v historii. Kolumbijský národní vězeňský institut se začal zabývat žádostí o jeho předčasném propuštění na svobodu za dobré chování. V latinskoamerické zemi to vyvolalo bouři nevole.

Identita Zodiaca odhalena? Detektivové hlásí průlom v pátrání po sériovém vrahovi

7. října 2021 18:31

Přezdívali mu Zodiac a v šedesátých letech minulého století zavraždil v USA nejméně pět lidí. Tým čtyřiceti vyšetřovatelů, kteří se specializují na nevyřešené případy, teď údajně přišel na to, kým nedopadený zločinec skutečně byl. Měl se jmenovat Gary Francis Poste. Spravedlnost je na něj ale krátká. Před třemi lety prý zemřel.

Přes 30 let pátrali francouzští policisté po sériovém vrahovi. Byl to jejich kolega

2. října 2021 00:44

Francouzští vyšetřovatelé oznámili, že se jim podařilo vyřešit sérii vražd a znásilnění z 80. a 90. let minulého století, jejichž pachatel dosud unikal spravedlnosti. Po analýze vzorků DNA došli k závěru, že zločiny přisuzované neznámému „muži s jizvami po neštovicích“ měl na svědomí 59letý bývalý policista François Vérove. Ten tento týden spáchal sebevraždu poté, co vyšetřovatelé začali v souvislosti s případem svolávat a vyslýchat stovky bývalých policistů.

Třicet let se sériový „vrah ze seznamky“ obával popravy. Vykonání rozsudku se nedožil

25. července 2021 17:01

V osmdesátých letech byl Rodney James Alcala za celebritu. Roku 1978 se účastnil „The Dating Game,“ seznamkové hry, ve které si žena podle odpovědí mužů vybírala toho pravého, a kde vystupoval jako úspěšný fotograf. V té době měl již za sebou 34měsíční pobyt ve vězení za znásilnění osmileté dívky, později vyšlo najevo, že byl i několikanásobným vrahem. Odkládaného trestu smrti se ale nedožil, v sobotu zemřel.

Zavraždil třináct lidí, desítky žen znásilnil. Expolicista DeAngelo dostal doživotí

21. srpna 2020 22:39

Bývalý americký policista Joseph DeAngelo, který v 70. a 80. letech v americké Kalifornii zavraždil 13 lidí a znásilnil přes 50 žen, byl v pátek odsouzen k doživotí. Trest mu soud uložil na 40. výročí dvou z jeho vražd. Informovala o tom agentura AP. Trestu smrti se 74letý muž vyhnul jen proto, že se ke svým činům přiznal. Několik minut před rozsudkem se obětem a jejich pozůstalým omluvil.

reklama