CNN Prima News Severní Amerika

Severní Amerika

Výpis příspěvků ke štítku „Severní Amerika“

Tereziánské léto vtrhlo do Česka. Kde se vzalo a liší se nějak od toho babího?

5. října 2022 17:20

V posledních dnech panuje v České republice proměnlivé počasí. Nyní se ale začíná oteplovat, a proto se mluví o takzvaném babím létě. Objevují se ale i další pojmy jako například tereziánské a indiánské léto nebo šimonská chladna. Názvů, většinou odvozených od kalendářních jmen, je celkem hodně. Jaké povětrnostní podmínky skrývají?

PPF a Home Credit odcházejí z ruského trhu. Prodají bankovní aktiva domácím investorům

17. května 2022 09:12

Skupiny PPF a Home Credit podepsaly dohodu se skupinou individuálních investorů v čele s Ivanem Tyryškinem o prodeji svých bankovních aktiv v Rusku, včetně dceřiných společností. Znamená to odchod skupiny Home Credit z ruského trhu. PPF a Home Credit to v úterý oznámily v tiskové zprávě. Cenu transakce nezveřejnily. PPF se tak zbavila významné většiny aktiv v Rusku. Zbyly jí tam životní pojišťovna PPF Life Insurance a komerční nemovitosti.

V Norsku se zřítil americký vojenský letoun. Všichni na palubě zemřeli

19. března 2022 09:34

Na severu Norska v pátek havaroval americký vojenský letoun, všichni čtyři lidé na palubě zahynuli. S odvoláním na místní policii o tom v sobotu informovala agentura Reuters. Letadlo MV-22B Osprey patřící americké námořní pěchotě bylo nasazeno v rámci cvičení jednotek Severoatlantické aliance. Policie se domnívá, že mrtví jsou Američané.

OBRAZEM: Východní pobřeží USA postihla silná sněhová bouře. Ze stromů padali leguáni

30. ledna 2022 16:57

Východní pobřeží USA o víkendu zasáhla silná bouře s hustým sněžením a silným větrem, známá jako nor'easter. Zrušeny byly tisíce letů a desetitisíce lidí jsou bez elektrického proudu. V regionu s téměř 70 miliony obyvatel byl kvůli nepříznivému počasí vyhlášen poplach. Guvernéři vyhlašují nouzový stav a žádají obyvatele, aby nevycházeli, pokud nemusejí.

Indie ustála řádění delty jen naoko. Nezapočítala tři miliony mrtvých, tvrdí studie

9. ledna 2022 08:12

O tom, že reálné počty covidových obětí a čísla uváděná ve statistikách se v řadě států rozcházejí, se spekuluje už delší dobu. Vědecká studie publikovaná časopisem Science teď ukázala, jak doopravdy koronavirus řádil během nejtvrdší vlny v Indii. Odborníci došli k závěru, že země „zapomněla“ k oficiální statistice přičíst 3,4 milionu obětí.

Česko přivítalo rok 2022. Záchranáři hlásili klid. Petardy však bouchaly i přes zákaz

1. ledna 2022 00:00

Svět se rozloučil s rokem 2021, druhým rokem koronavirové pandemie. Ta zejména v Evropě a Severní Americe opět zesílila a oslavy příchodu nového roku jsou tak podobně jako loni upravené nebo zrušené od japonského Tokia až po kalifornské Los Angeles. Jako první přivítali rok 2022 obyvatelé tichomořských ostrovů. Nastal už i v České republice.

Smutný rekord. Svět poprvé překonal hranici milionu nakažených koronavirem za den

30. prosince 2021 18:14
Aktualizováno

Koronavirová pandemie má za sebou další nelichotivý rekord. Ve světě poprvé padla hranice milionu infikovaných za jediný den. Plyne to z propočtů agentury AFP, která vycházela z průměrného přírůstku za uplynulý týden. Celkově se od začátku pandemie nakazilo koronavirem více než 285 milionů lidí. Rekord v počtu nově nakažených zaznamenaly i Velká Británie a Itálie.