CNN Prima News Severní Amerika

Severní Amerika

Výpis příspěvků ke štítku „Severní Amerika“

Biden pod palbou kritiky spolustraníků. Masivní migrace zničí New York, varuje starosta

Americký prezident Joe Biden čelí čím dál ostřejší kritice kvůli migrační politice své vlády. Nesouhlasné názory konkurenčních republikánů zastává i několik Bidenových kolegů z Demokratické strany. „Migrace zničí New York. Město, které jsme znali, brzy ztratíme,“ prohlásil například starosta New Yorku Eric Adams, jehož město se vypořádává s příchodem vyšších desetitisíců migrantů hlavně z Jižní Ameriky. CNN ve své analýze píše o totálním rozpadu vztahů mezi Bílým domem a newyorským vedením.

Musk je jediný člověk s mozkem v Americe, říká Medveděv. Miliardář odmítá vypnutí Starlinku

Americký miliardář Elon Musk vyvolal pozdvižení svými údajnými slovy pro spisovatele Waltera Isaacsona, že měl loni vypnout internetovou službu Starlink v oblasti Krymu, aby Ukrajinci nemohli podniknout útok na ruskou flotilu. Z Moskvy zareagoval ruský exprezident Dmitrij Medveděv, který řekl, že Musk je v Severní Americe „posledním člověkem s mozkem“. Sám miliardář nyní popřel, že by Starlink nad Krymem vypnul. Prý zde podle něj ani nikdy nebyl aktivován.

Při atentátu zahynul ekvádorský kandidát na prezidenta. Jednoho z útočníků policie zastřelila

Aktualizováno

V Ekvádoru zastřelili ve středu večer místního času kandidáta prezidentských voleb, které se v této zemi konají 20. srpna. Ekvádorský prezident Guillermo Lasso kvůli tomu vyhlásil v celé zemi na 60 dní výjimečný stav, který už od minulého měsíce platil ve třech oblastech státu kvůli vlně násilí, jež jej sužuje dlouhodobě. Fernando Villavicencio, který podle průzkumů nebyl favoritem voleb, byl zastřelen v metropoli Quito, když odjížděl z volebního mítinku. Prezident Lasso také řekl, že prezidentské a parlamentní volby se uskuteční v daném termínu, zpřísněna budou ale bezpečnostní opatření.

VW odkládá plán na gigafactory. Mělo jít o klíčovou investici pro český autoland, tvrdila vláda

Německý koncern Volkswagen odkládá podle listu Financial Times (FT) plány vystavět továrnu na výrobu baterií ve východní Evropě. Jako o jedné ze zemí, kde by závod mohl stát, přitom firma uvažovala i o Česku. Důvodem je podle FT to, že se Volkswagen chce soustředit na výstavbu obdobné továrny v Severní Americe, kde by na ni mohl získat pobídky ve výši deseti miliard eur (235 miliard Kč).

Biden: Balony sestřelené nad Severní Amerikou s Čínou nesouvisejí, jejich původ je nejasný

Původ trojice neznámých objektů sestřelených nad Severní Amerikou je stále neznámý. Podle prezidenta Spojených států Joea Bidena nicméně nemají souvislost se špionážním čínským balónem sestřeleným dříve ani s vojenskými aktivitami jiné země. Biden to ve čtvrtek řekl novinářům v Bílém domě. Oznámil také, že plánuje hovořit s čínským prezidentem Si Ťin-pchingem, termín hovoru neuvedl.

Bílý dům prozradil, co měly být sestřelené objekty nad Amerikou. Ulevilo se nám, řekl mluvčí

V případě tří objektů sestřelených v severoamerickém vzdušném prostoru šlo zřejmě o neškodné létající balóny, jejichž účel byl výsostně komerční. S takovou domněnkou přišel v úterý Bílý dům, informovala CNN. V posledních dnech se přitom ve veřejném prostoru objevovalo hned několik divokých spekulací, které nevylučovaly špionážní zařízení či objekty z vesmíru.

UFO nad Amerikou? Generál letectva nevyloučil, že se nad USA pohybují vetřelci z vesmíru

Není jasné, jakým způsobem se nejméně tři neidentifikované létající objekty, které americké letectvo v uplynulých třech dnech sestřelilo, drží ve vzduchu. V neděli to řekl novinářům podle agentury Reuters generál Glen VanHerck, který stojí v čele Severoamerického velitelství protivzdušné obrany (NORAD) a severního velitelství. Generál dodal, že objekty z jistého důvodu nenazývá balony. Výslovně přitom ani nevyloučil, že by mohlo jít o vetřelce z vesmíru.

Třetí přesný zásah. Nad USA sestřelili další létající objekt, jeho účel armáda nezná

Americká armáda sestřelila nad Huronským jezerem neidentifikovaný objekt. S odvoláním na americké činitele o tom v neděli informovaly zahraniční tiskové agentury. Za poslední tři dny je to nad Severní Amerikou už třetí neznámý objekt, který armáda sestřelila. Minulý týden pak Američané sestřelili u pobřeží Jižní Karolíny čínský balon, který Washington označil za špionážní.