CNN Prima News Simpsonovi

Simpsonovi

Výpis příspěvků ke štítku „Simpsonovi“

Umělá inteligence je noční můrou českých dabérů. Připraví nás o práci, děsí se herci

Český dabing byl dlouhá léta proslulý a patřil k nejlepším na světě. Stačí připomenout pár jmen: František Filipovský, Stanislav Fišer, Vladimír Ráž, Václav Voska, Václav Postránecký, Věra Galatíková, Jana Šulcová... Brzy se ale možná dočkáme toho, že lidský hlas už nebude k dabingu potřeba a nahradí ho umělá inteligence. Redakce CNN Prima NEWS zjišťovala, jak to vnímají herci působící v dabingu.

Jako z nějaké videohry. Olympiáda zavítala i do zavřené ocelárny, komíny a pece baví

Vzhledem k neexistenci přírodního sněhu v Pekingu nemají sportovci zrovna dvakrát velký pocit, že se nacházejí na zimní olympiádě. Ale ještě úplně jiný level zažívají akrobatičtí lyžaři a snowboardisté v disciplíně big air. Jejich soutěž byla umístěna do zcela neobvyklého prostředí zavřených oceláren. A fotografie z místa stojí za to.

Fanoušci Simpsonů jsou v šoku. Realistické zobrazení postaviček vyvolalo úžas i odpor

Přestože mnoha lidem jméno tureckého umělce Hosseina Diby pravděpodobně nic neřekne, znalci jeho tvorbu velmi oceňují. Od roku 2008 se tento talentovaný grafik věnuje modelování postav do počítačových her a filmů. V minulosti spolupracoval třeba se známými herními studii jako Blizzard či CD Projekt RED. Perfektní znalost grafiky a lidské anatomie se však rozhodl využít i jinak. Vytvořil realistickou verzi postav z kultovního seriálu Simpsonovi, jejichž nový design je přinejmenším znepokojivý.