CNN Prima News Simpsonovi

Simpsonovi

Výpis příspěvků ke štítku „Simpsonovi“

Fanoušci Columba a dědečka ze Simpsonů smutní. Zemřel legendární dabér Dalimil Klapka

14. června 2022 15:19

Filmový svět zasáhla smutná zpráva. Ve věku 89 let zemřel známý český dabér Dalimil Klapka. Z televizních obrazovek promlouval jako dědeček ze seriálu Simpsonovi či známý poručík Columbo. Klapka se v posledních letech potýkal s rakovinou. Zemřel v úterý v Léčebně dlouhodobě nemocných v Motole. Informoval o tom deník Blesk.

Jako z nějaké videohry. Olympiáda zavítala i do zavřené ocelárny, komíny a pece baví

8. února 2022 15:43

Vzhledem k neexistenci přírodního sněhu v Pekingu nemají sportovci zrovna dvakrát velký pocit, že se nacházejí na zimní olympiádě. Ale ještě úplně jiný level zažívají akrobatičtí lyžaři a snowboardisté v disciplíně big air. Jejich soutěž byla umístěna do zcela neobvyklého prostředí zavřených oceláren. A fotografie z místa stojí za to.

Fanoušci Simpsonů jsou v šoku. Realistické zobrazení postaviček vyvolalo úžas i odpor

10. října 2021 19:10

Přestože mnoha lidem jméno tureckého umělce Hosseina Diby pravděpodobně nic neřekne, znalci jeho tvorbu velmi oceňují. Od roku 2008 se tento talentovaný grafik věnuje modelování postav do počítačových her a filmů. V minulosti spolupracoval třeba se známými herními studii jako Blizzard či CD Projekt RED. Perfektní znalost grafiky a lidské anatomie se však rozhodl využít i jinak. Vytvořil realistickou verzi postav z kultovního seriálu Simpsonovi, jejichž nový design je přinejmenším znepokojivý.

KOMENTÁŘ: Kúdela a rasismus: společenská poptávka idiotské ideologie

14. dubna 2021 18:10

Tady bylo dávno rozhodnuto. Dávno. Společenská poptávka idiotské ideologie, která se tváří, že žádnou ideologií není. Ale je. Ondřej Kúdela dostal deset zápasů za rasismus. Bez jasných důkazů. Prostě to tak má být. Hlavním důkazem byl uřvaný Glen Kamara (ten dostal tři zápasy za to, jak se choval). Kdyby takhle fungovaly soudy, republika hoří… Jenže v případě rasismu platí striktní presumpce viny. Když někdo s tmavou pletí mluví o rasismu, je to vážné a mělo by se mu věřit.

Měl bych se každému Indovi omluvit. Dabér se kaje za namluvení Apua v Simpsonových

14. dubna 2021 10:03

Americký herec Hank Azaria se omluvil za namluvení kreslené indické postavy ze seriálu Simpsonovi, na kterou se snášela kritika za to, že podporuje rasové stereotypy. Informovala o tom britská BBC na svém webu. Herec, který je běloch, poskytl hlas indickému majiteli obchodu jménem Apu. „Část mě se cítí tak, že musím obejít každou indickou osobu v této zemi a osobně se omluvit,“ nechal se slyšet Azaria v podcastu Armchair Expert.