CNN Prima News skandál

skandál

Výpis příspěvků ke štítku „skandál“

Další rasistický skandál a bučení na stadionu. William a Kate na návštěvě USA trpí

2. prosince 2022 13:43

Bučení fanoušků na basketbalovém utkání a souboj o pozornost s vlastním bratrem. První hodiny ve Spojených státech amerických si princ William s manželkou Kate příliš neužívají. Jejich cestu zastínil také nový skandál spojený s údajným rasismem bývalé dvorní dámy královny Alžběty II. Začátek návštěvy ve Státech si princ a princezna z Walesu asi představovali jinak.

Bitka poslankyň na Slovensku: Praštila mě do hlavy a tahala za vlasy, zuří napadená

25. září 2022 14:11

V Bratislavě mělo dojít k veřejnému napadení opoziční poslankyně Janky Bittó Cigánikové (Sloboda a Solidarita) další členkou slovenského parlamentu a bývalou profesionální tenistkou Romanou Tabák (Sme rodina). Konflikt byl vyvrcholením dlouhodobějších sporů mezi političkami. Potyčka skončila drobnými zraněními. Napadená již podala trestní oznámení.

Vibrátor a porážka mistra světa po prvním tahu. Šachovým světem otřásá skandál

24. září 2022 17:53

Současný šachový mistr světa Magnus Carlsen vzdal v pondělí turnajovou partii hned po svém prvním tahu. Oficiální vysvětlení sice nepodal, ale nejspíš tak učinil kvůli podezření, že jeho soupeř – americký velmistr Hans Niemann – podváděl. Kauza odstartovala na začátku září, kdy Nor se zmíněným soupeřem nečekaně prohrál a vzápětí z prestižního klání v St. Louis odstoupil. Jeho nevysvětlené gesto v šachových kruzích spustilo vášnivé debaty o možném podvodu. Objevily se dokonce bizarní teorie, že Niemann švindloval pomocí análního vibrátoru.

Karel III. má před sebou klíčové období. Co zásadního musí nový král zvládnout?

18. září 2022 08:19

Krále Karla III. nečeká v nejbližších dnech jednoduchý úkol. V Británii se vedou sáhodlouhé debaty o tom, zda se mu podaří překročit svůj stín, a dá tak zapomenout na své skandály z minula. Zda se z něj může stát panovník moderního střihu a jak se vyrovná se sílícími hlasy z Austrálie a Karibiku, které volají po definitivním odtržení od britské monarchie.

Británií otřásá skandál: Úředníci se proletěli vládním speciálem, stát připravili o statisíce

3. září 2022 10:42

V době, kdy se Velká Británie připravuje na nástup nového premiéra, zemí otřásla aféra, ve které figuruje hned několik ministerských úředníků. Ti se proletěli ve vládním speciálu, v němž jim bylo servírované luxusní občerstvení a alkohol. Let daňové poplatníky přišel na 50 tisíc liber (přibližně milion a půl korun).

Vládní koalice se dle experta drží díky Fialovi a jeho stylu. Může ale šlápnout na tisíc min

26. července 2022 15:00

Vládní koalice řeší řadu skandálů, přesto se nerozpadá. Podle komentátora Radka Kubička je to zásluha premiéra Petra Fialy (ODS) a jeho stylu. „Zvolil zvláštní politický styl, který jsme mysleli, že nebude mít úspěch – extrémně konsensuální,“ podotkl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Přesto podle něj může premiér, a potažmo vláda, šlápnout na tisíc min.

Zemětřesení ve vládě Borise Johnsona: Rezignaci podali hned dva jeho ministři

5. července 2022 19:33

Britský ministerský kabinet opustili hned dva jeho významní členové. Rezignaci podali ministr zdravotnictví Sajid Javid a šéf financí Rishi Sunak. Oba shodně uvedli, že už nechtějí pokračovat ve vládě premiéra Borise Johnsona, kterou v posledních měsících zmítalo několik skandálů. Novým ministrem zdravotnictví byl jmenován Steve Barclay, ministrem financí se stal Nadhim Zahawi.