CNN Prima News Slovensko

Slovensko

Výpis příspěvků ke štítku „Slovensko“

Vládní krize na Slovensku: Koalice se bortí, Matovič podle kritiků ničí celou zemi

6. července 2022 19:20

Čtyřčlenná vládní koalice na Slovensku čelí po více než roce nové krizi. Menší vládní strana Svoboda a solidarita (SaS) oznámila, že vypovídá koaliční smlouvu. Nechce dál spolupracovat s ministrem financí Igorem Matovičem jako členem vlády. Pokud do konce srpna nebude dohodnuto nové uspořádání poměrů v koalici, čtyři ministři za SaS podají demisi, řekl novinářům předseda strany Richard Sulík.

Svědectví z letoviska, kde zabíjel žralok. Slovák popsal zarážející chování místních

6. července 2022 16:49

V egyptském letovisku zabíjel žralok. O život přišly dvě ženy – jedna Rakušanka a jedna Rumunka. Pláž je v místě útoku nyní hlídaná a nikdo nesmí do vody. Místní ale prý i tak nabízejí výlety lodí spojené se šnorchlováním. Podle slovenského turisty, který momentálně v Hurghadě pobývá, se tamní lidé obávají, že přijdou o svůj byznys a na odmítání nabídky výletu reagují podrážděně.

Nehoda změnila malé Dominice život: Ochrnula a je na plicní ventilaci. Svůj boj nevzdává

5. července 2022 22:17

Dominika byla usměvavá dívka, která si užívala života. Vše se však změnilo 17. března 2018, kdy došlo k vážné dopravní nehodě. V nemocnici bojovala o život. Ačkoliv první těžkou bitvu vyhrála, dostavily se komplikace. Kvůli zranění jí otekla mícha, zcela ochrnula a musela být připojena k umělé plicní ventilaci. Nyní jedenáctiletá slečna ušla za čtyři roky velký kus cesty, přesto potřebuje pomoc. Aby se její stav nadále zlepšoval, musí podstoupit aplikaci kmenových buněk. Ta je však finančně velmi náročná.

České stíhačky můžou Slovensko chránit až dva roky. Bráníme tím i sami sebe, říká Fiala

4. července 2022 11:14

Slovenský vzdušný prostor by české stíhačky mohly chránit až dva roky. Na tiskovém brífinku před odletem do Švýcarska to oznámil premiér Petr Fiala (ODS). Obrana našich východních sousedů a bývalých federálních partnerů by měla trvat do doby, než si Slováci pořídí nové stroje. Fiala nyní míří na mezinárodní konferenci, která se zabývá obnovou Ukrajiny po válce.

PŘEHLEDNĚ: Benzín do 33 korun i prémie 15 tisíc. Jak svým občanům pomáhají jiné státy?

4. července 2022 07:51

Tuzemská opozice už týdny kritizuje vládu premiéra Petra Fialy (ODS), že českým občanům dostatečně nepomáhá s následky energetické krize a zvyšování cen řady komodit. V souvislosti s tím zmiňuje řadu jiných států, které se vůči svým lidem zachovaly jinak. Jakým způsobem tedy občanům pomohly například okolní státy či Francie?

Klaus a Mečiar: Československo jsme rozdělili bez konfliktu, mohlo se i střílet

30. června 2022 20:24

Československo se nám podařilo rozdělit férově a hlavně bez konfliktu, protože ten opravdu reálně hrozil. Mohlo dojít i na střelbu. Ve speciálním vysílání slovenské RTVS se na tom shodl český expremiér a později i prezident Václav Klaus společně se svým bývalým slovenským protějškem Vladimírem Mečiarem. Právě tato dvojice se před 30 lety na rozdělení federace dohodla. Podle Klause byl navíc český a slovenský národ už dávno rozdělen sérií historických událostí.