CNN Prima News smartphone

smartphone

Výpis příspěvků ke štítku „smartphone“

Lehčí a tenčí skládačky s vylepšenou AI. Samsung odhalil nové telefony a také chytrý prsten

Letní měsíce v Samsungu patří skládacím telefonům. Před pěti lety se objevil první Fold, nyní korejská firma představila v Paříži na akci Samsung Unpacked šestou generaci oblíbených telefonů. Ty nepřináší revoluční designové změny, dočkaly se lehkého zeštíhlení a především vylepšené umělé inteligence po vzoru vlajkové lodi Galaxy S24 Ultra. Samsung kromě mobilních telefonů odhalil nové modely sluchátek Galaxy Buds nebo odolnou verzi hodinek Galaxy Watch Ultra. K tomu všemu se pochlubil i úplnou novinkou: chytrým prstenem Galaxy Ring. Čeští zákazníci si na něj ale počkají.

Jasnější displej nenajdete. Vyzkoušeli jsme novou řadu smartphonů Realme s AI od Googlu

V posledních dvou letech se čínské Realme evropským trhem mobilních telefonů spíše potloukalo. Nyní se ale opět vydává tuto oblast dobýt. Výrobce se hrdě chlubí označením nejrychleji rostoucí značky smartphonů na světě a ve své jízdě do srdcí evropských zákazníků nezastavuje. V italském Miláně představilo novou řadu GT 6. Ta sází na extrémně jasný displej, který má okouzlit běžné uživatele a hráče, ale nezapomíná ani na ochranu očí. Při té má pomáhat i umělá inteligence. U představení novinky nechyběla redakce CNN Prima NEWS, která si Realme GT 6 vyzkoušela přímo na místě.

Nerudová: Elektroauta jsou jako kdysi chytré mobily. A zakazovaly se analogové? vmetl jí Mach

Kandidátka do Evropského parlamentu Danuše Nerudová (za STAN) ve speciálním vysílání pořadu 360° obhajovala Green Deal a potřebu elektroaut. Podle ní jsou elektrické vozy na podobné úrovni jako v minulosti smartphony, které také byly drahé, a proto je dříve nikdo nechtěl. Kandidát SPD Petr Mach s Nerudovou nesouhlasil a ptal se jí, jestli se v minulosti zakazovaly analogové telefony podobně jako nyní spalovací motory.

Kurz, který pomůže i ke statisícovým výdělkům každý měsíc? IT rekvalifikace

Jedno z nejžádanějších povolání současnosti? Bez pochyby IT specialista. Na trhu jich stále není dost a vysoká poptávka slibuje kromě solidního výběru pracovních míst také slušné peníze, které si lidé v moderním oboru mohou vydělat. Jak se ale stát IT odborníkem? Má takovou možnosti i člověk, který už škole dávno takzvaně odrostl? Podle Davida Jančíka, spoluzakladatele společnosti ITnetwork, ano. Stačí se zapsat do kurzů, které dokážou pomoci změnit kariéru komukoli, kdo se pro to skutečně rozhodne.

Neuvěřitelné tři miliony korun se za víkend připsaly do sbírky. Lidé pomohli svým pohybem

Již devátý ročník sportovně charitativního happeningu s názvem Hýbejte se s TERIBEARem aneb Prima pohyb s medvědem, který pořádá Nadace Terezy Maxové dětem, odstartoval ve čtvrtek 14. září. Princip akce je jednoduchý: za každý zdolaný kilometr –⁠ ať už chůzí, či během –⁠ věnují partneři akce 20 korun na pomoc ohroženým dětem. Po prvním víkendu jsou na kontě pomoci více než tři miliony korun. Happening se koná až do soboty 23. září a zapojit se do něj může každý. Stačí k tomu chytrý telefon a chuť pomáhat. Více na www.teribear.cz

Pomáhat může každý, počítá se každý krok. Odstartoval charitativní happening TERIBEAR

Ve čtvrtek 14. září odstartoval již devátý ročník sportovně charitativního happeningu s názvem Hýbejte se s TERIBEARem aneb Prima pohyb s medvědem, který pořádá Nadace Terezy Maxové dětem. V letošním roce probíhá akce on-line a připojit se tak může každý. Stačí k tomu chytrý telefon a chuť pomáhat. Happening potrvá od 14. září nonstop až do 23. září. Za každý zdolaný kilometr věnují partneři akce 20 korun na vámi zvolený příběh pomoci. Letošní on-line formát akce naplňuje naprostou bezlimitnost: není určující čas ani místo, všechny účastníky spojuje nadšení a dobrá vůle. Více na www.teribear.cz

Letošního charitativního happeningu TERIBEAR se může zúčastnit každý a odkudkoli

Nadace Terezy Maxové dětem připravila ve spolupráci s partnery již devátý ročník sportovně charitativního happeningu Hýbejte se s TERIBEARem aneb Prima pohyb s medvědem. V letošním roce proběhne happening ve virtuální podobě, díky technickému řešení a chytrým telefonům/hodinkám se do něj může zapojit každý v rámci ČR i za jejími hranicemi. Akce startuje 14. září a nonstop se můžete zapojit do 23. září. Princip akce zůstává stejný, v kteroukoliv denní či noční dobu můžete po celých deset dní, kdy akce probíhá, svým vlastním pohybem, ať už chůzí, či během, pomáhat ostatním – kdykoliv a odkudkoliv. Za každý zdolaný kilometr věnují partneři 20 Kč na vámi zvolený příběh pomoci. Registrovat se můžete na www.teribear.cz. Pro ty, kteří preferují komunitní formát akce, máme dobrou zprávu – 13. září se bude v lesoparku Štěpánka v Mladé Boleslavi konat jednodenní charitativní akce TERIBEAR hýbe Mladou Boleslaví: powered by ŠKODA AUTO.

Místenka do vlaku zdarma? Jen v aplikaci. Senioři se kvůli tomu cítí znevýhodněni

Zákazníci vlakových dopravců sice mají možnost navolit si místenku zdarma, ale musí mít staženou aplikaci ve svém telefonu. Pro technicky zdatného cestujícího taková podmínka nepředstavuje žádný problém, ostatní však musí kvůli zaručenému místu zaplatit. Znevýhodnění se tímto nastavením cítí především penzisté. Ministr dopravy Martin Kupka (ODS) tvrdí, že bez aplikace není možné rezervaci poskytnout zdarma. Podle opozičního poslance Aleše Juchelky (ANO) by měla být pro seniory k zakoupené jízdence místenka automaticky zdarma.

Používání smartphonu i zkušební e-shop. Digitální odysea nabízí seniorům i on-line kurzy

Desetitisíce seniorů už prošly kurzy projektu Digitální odysea. Nabídka ale stále pokulhává za poptávkou. Nadace Vodafone proto vytvořila intuitivní webovou stránku, na které si zájemci můžou své digitální dovednosti zdokonalit i on-line formou. Krok za krokem se tak naučí nejen ovládat chytrý telefon, ale můžou si i vyzkoušet nakoupit na zkušebním e-shopu.