CNN Prima News smartphone

smartphone

Výpis příspěvků ke štítku „smartphone“

Nový šéf českého Huawei: Chceme vytvořit „superzařízení“. Konektivita je budoucnost

13. července 2022 15:05

Dříve působil jako obchodní zástupce v afrických zemích, nyní se stal klíčovou osobou v české pobočce Huawei. Nový šéf spotřebitelské divize Jonny Wen se v rozhovoru pro CNN Prima NEWS rozpovídal o obchodních plánech technologické společnosti, čerstvě odhalených novinkách v Istanbulu i vlastnostech českých zákazníků. Rovněž nastínil vizi „superzařízení“, za kterou se Huawei žene.

Recenze sluchátek Huawei FreeBuds Pro 2: Čistý zvuk, který zvládne konkurovat i Applu

1. července 2022 11:01

Jasný a čistý zvuk, výkonné potlačení okolního ruchu i povedený design. Technologická společnost Huawei posledních několik let výrazně expandovala do sektoru s nositelnou elektronikou, výjimkou tudíž nebyla ani kategorie bezdrátových sluchátek, kde dlouho vládnou jiné značky. Ve velmi konkurenčním prostředí se nicméně neztratí – sluchátka Huawei FreeBuds Pro 2 totiž dokázala v mnohém překvapit. Jak se osvědčila po týdnu intenzivního testování?

Obrazem: Mobil s ohebným displejem i „papírový“ tablet. Podívejte se na novinky od Huawei

24. června 2022 09:44

Prémiový ohebný mobil, výkonný notebook s dotykovou obrazovkou či sluchátka s aktivním potlačením hluku. Technologická společnost Huawei se na tiskové konferenci v Istanbulu pochlubila svými finančními výsledky za minulý rok i novou generací produktů, které zamíří na evropský trh. Nechybí mezi nimi zástupci z kategorie tabletů, bezdrátových „špuntů“ či notebooků, největší ohlasy ale mezi novináři sklidila mobilní sekce.

Viceprezident realme: Jsme nejrychleji rostoucí značkou mobilů. Pandemie nás nezbrzdila

13. dubna 2022 08:41

Jsme nejrychleji rostoucí značkou chytrých telefonů na světě. Navzdory pandemii koronaviru jsme vloni vyrostli o 20 procent, řekl viceprezident technologické společnosti realme Madhav Sheth, který redakci CNN Prima NEWS poskytl exkluzivní rozhovor. S novou řadou mobilních telefonů GT 2 výrobce poprvé zavítal do kategorie prémiových modelů. „Zákazník potřebuje větší výběr, nestačí zde mít jen jednu nebo dvě značky. A prostor pro nové hráče tu je vždy,“ zdůvodnil tento krok.

Extrémně rychlé nabíjení. Nový mobil od Realme umí dobít celou baterii jen za 15 minut

29. března 2022 02:47

Honba výrobců mobilních telefonů za co nejrychlejším nabíjením pokračuje. Ještě nedávno se technologičtí nadšenci radovali z mobilů, které zvládnout dobít celou baterii za pouhou půlhodinu. Společnost Realme se ale nyní chlubí polovičním časem – její nedávno představený model GT Neo 3 dokáže naplnit kapacitu baterie „z nuly na sto“ už za 15 minut. Mobil si prozatím užijí jen čínští zákazníci, brzy by ale mohl dorazit i na evropský trh.

Nepoužívejte mobily před spaním, nabádají experti. Která aplikace škodí nejvíc?

16. ledna 2022 06:27

Experti důrazně nedoporučují lidem, aby před spaním používali mobilní telefony. Modré světlo, které obrazovky elektronických přístrojů produkují, totiž způsobuje větší bdělost. Společnost Sleep Junkie, která se fenoménu kvalitního spánku dlouhodobě věnuje, zkoumala, jak mozek před spaním ovlivňují jednotlivé mobilní aplikace. Nejhůře dopadla čínská sociální síť TikTok.

Bakteriím a virům vstup zakázán aneb Zdravý smartphone bez poskvrnky

1. listopadu 2021 17:30

Po použití záchodu si zcela automaticky jdete umýt ruce, a co uděláte po použití svého telefonu? Přiznejte se, kdy jste naposledy čistili svůj telefon? A pozor, nemáme na mysli odstranění nevyžádaných souborů. Bohužel výzkumy prokázaly, že většina uživatelů telefonů svůj telefon zanedbává a čistí ho jen minimálně. Podle toho to pak vypadá. Dle výzkumů je povrch mobilního telefonu průměrně osmnáctkrát špinavější než veřejné toalety. Co s tím? Máme pro vás řešení.

Korejec vytvořil třetí oko pro „mobilní zombie“. Ochrání je před nebezpečím na ulici

5. června 2021 10:03

Jihokorejský průmyslový designer přišel se zábavným řešením pro lidi, kteří nedokážou odtrhnout oči od obrazovky svého mobilního telefonu ani na tak dlouho, aby zjistili, zda jim při chůzi nestojí v cestě nějaká překážka. Osmadvacetiletý Peng Min-wuk vyvinul robotickou oční bulvu, kterou nazval třetí oko. Ta může všechny uživatele posedlé displejem mobilního telefonu na cestách ochránit před úrazem, píše agentura Reuters.

Firma nabízí akcie 13letým dětem. Psychicky je to rozloží a zruinuje, míní experti

29. května 2021 07:36

Prominentní americká investiční společnost Fidelity Investments se rozhodla investování do cenných papírů zpřístupnit širší mase zájemců. Firma nyní ve své aplikaci umožňuje zakládat investiční účty už i dětem od 13 let. Podle psychologů a investičních expertů ale hrozí, že děti rychle přijdou o své úspory a psychicky to neunesou.