Mobil

Nejnovější příspěvky k tématu

Věda a technologie

Zemřel nejstarší laureát Nobelovy ceny. Jeho objev umožnil vznik mobilů a notebooků

Ve věku 100 let zemřel v neděli americký vědec německého původu John Goodenough. V roce 2019 získal jako nejstarší laureát Nobelovu cenu za chemii za vývoj lithium-iontových baterií, které se v současné době využívají po celém světě k napájení přenosných elektronických zařízení. Oznámila to Texaská univerzita v Austinu, na níž Goodenough dlouhá léta působil.

Domácí

Místo brigády prodávají nahé fotky a videa. Českým dětem se nechce pracovat, varuje expert

Digitální doba a neomezené možnosti pro děti představují řadu rizik. Někteří mladiství jdou přímo nebezpečí naproti. Před létem roste řada školáků, kteří prodávají své snímky i videa na seznamkách. Chtějí si tímto způsobem vydělat na prázdniny, uvedl Martin Kožíšek, který má na starost projekty v oblasti rizikového chování na internetu ve sdružení CZ.NIC.

Pozor, WhatsApp přestane fungovat na starších mobilech, včetně iPhonů. Je mezi nimi i váš?

Majitelé starších mobilních telefonů by měli zbystřit. Od 1. ledna 2023 totiž na některých typech skončí podpora populárního chatu WhatsApp. Na mobilech se staršími operačními systémy tak aplikace může přestat fungovat. Společnost Meta, která za WhatsAppem stojí, zveřejnila seznam modelů, kterých se ukončení podpory týká. Pokud mezi nimi najdete i svůj telefon a aplikaci chce užívat, nákupu novějšího zařízení se nevyhnete.

Skládací superstar mezi mobily

Vypadá skvěle, vejde se kamkoli a je přímo nabušený zajímavými funkcemi. Čtvrtá generace skládacího telefonu s ohebným displejem Samsung Galaxy Z Flip4 představuje to nejlepší ve své kategorii, a navíc je vůbec prvním skládacím telefonem na světě, který je zcela voděodolný.

Skutečné mobilní telefony započaly svoji historii v padesátých letech 20. století. Ovšem jen jako vybavení automobilů. Ještě v 70. a 80. letech, kdy se mobily od aut odpoutaly, to vypadalo na luxus hrstky vyvolených. Dnes má mobilní telefon skoro každý i v těch nejzaostalejších zemích světa.  My pro vás máme aktuální zprávy i testy nových mobilů.