CNN Prima News Sofia Keninová

Sofia Keninová

Výpis příspěvků ke štítku „Sofia Keninová“

Bizarní spor před Australian Open. Majitelé bytů vypudili tenisové hvězdy z hotelu

Do svízelné situace se dostal australský tenisový svaz měsíc před startem prvního grandslamu sezony Australian Open. Zahraničním hráčům a hráčkám zařídil ubytování v jednom z hotelů v Melbourne, kde měli profesionálové strávit povinnou dvoutýdenní karanténu. Jenže v komplexu se nachází také byty, jejichž majitelé o tomto hromadném ubytování hvězd nevěděli. Vlastníci se z důvodu silných obav o své zdraví proti azylu pro tenisty hlasitě ohradili. A uspěli.

Koronakrize a mizérie na kurtech. Tenistka začala v nouzi nabízet své nahé fotografie

I v nepříznivém roce 2020, který tenistkám sebral velkou část turnajů, si hráčky mohly přijít na velké finance. Například Američanka Sofia Keninová letos vydělala 4,3 milionu dolarů (zhruba 92 milionů korun). O takovéto částce si ale může naprostá většina profesionálek nechat pouze zdát, a to včetně Australanky Angeliny Graovacové. Ta se rozhodla velmi nízký příjem z výkonů na kurtu vykompenzovat trochu kontroverzní cestou.

Tenistka Kvitová končí na Roland Garros v semifinále. I tak je to skvělý úspěch, řekla

Aktualizováno

Zahrát si finále na třech různých grandslamových turnajích. To byla představa, která mohla hnát tenistku Petru Kvitovou před zápasem na Roland Garros se Sofií Keninovou. Ovšem semifinálová partie v Paříži dvojnásobné vítězce Wimbledonu nevyšla. Americké soupeřce podlehla 4:6 a 5:7. Češka skončila na antukovém Grand Slamu ve stejné fázi podruhé v kariéře, poprvé v roce 2012 nestačila na Marii Šarapovovou, a nenaváže na loňskou finálovou účast krajanky Markéty Vondroušové.