CNN Prima News Star Wars

Star Wars

Výpis příspěvků ke štítku „Star Wars“

Tunisko, země splněných přání, nabízí přespání v poušti i výpravu do galaxií Star Wars

Už jste byli v Tunisku? Než odpovíte, zeptáme se ještě jinak — zažili jste Tunisko, vřelé a horké, autentické a se vším, co nabízí? Pokud tuhle zemi chcete skutečně poznat, dostanete šanci, má totiž co nabídnout. Jen těžko stihnete všechny místní zajímavosti na jeden zátah, takže je velká pravděpodobnost, že tady strávíte nejednu dovolenou. V našem dalším článku o putování Tuniskem s Čedokem se vydáme do svatého města Kairouan a do oblasti Tozeur. Zkusíme poodhalit tajemství, díky kterému mnozí dokonale propadli kouzlu africké Sahary, které učarovalo i vyhlášeným filmařům. A když se tu líbilo tvůrcům legendárních snímků, jako jsou Hvězdné války nebo Anglický pacient, není důvod, aby se tu nelíbilo i vám.

Seniorka se v Británii před očima manžela zřítila do „filmového“ lomu. Pád z 20 metrů nepřežila

Před očima manžela se zřítila 80letá žena ze srázu opuštěného lomu na britském ostrově Purbeck. Pád z výšky 20 metrů nepřežila, přivolaní záchranáři ji v sobotu na místě prohlásili za mrtvou. Lom Winspit v minulosti sloužil jako kulisa pro natáčení populárních seriálů Doctor Who nebo Star Wars, napsal deník Daily Mail.

Slavný skladatel přiveze do Prahy nálož gamingové hudby. Zazní soundtrack z Guild Wars 2

Maclaine Diemer, skladatel a kytarista, přiveze letos 18. dubna nálož gamingové hudby na koncert Spectacular Music of Hollywood. Diemer, nominovaný na cenu WSA Game Music Award za soundtrack ke hře Firmament legendárního studia Cyan, Inc., zde uvede hudbu ze hry Guild Wars 2 a sám bude dirigovat. Epický soundtrack, který Diemer složil, zazní po boku dalších skladeb z videoher, jako je Assassin’s Creed a filmů Star Wars, Největší showman, Iron Man 2 a dalších na koncertě v pražském Obecním domě.

Chci mír, řekla umělá inteligence a odpálila v simulátoru atomovku. Šokovaní vědci to nechápou

Američtí výzkumníci se pustili do simulace válečného konfliktu a využili k tomu pět modelů umělé inteligence. Výsledky je ale vyděsily. AI nástroje neváhaly odpálit jadernou zbraň. Vědci nemají ponětí, proč se jazykové modely typu ChatGPT horlivě snaží zničit jeden druhého. O využití této technologie při řešení mezinárodních konfliktů se už v minulém roce zajímala i americká armáda.

Do Česka dorazí tvůrci filmové hudby. Kromě známých melodií zazní i skladby z videoher

Pražský koncert Spectacular Music of Hollywood představí světové skladatele filmové hudby na jednom pódiu, kde osobně oddirigují svá nejznámější díla. Titulní melodie oceňovaných filmů jako Star Wars, Iron Man 2 či Pošťák, skladby z nejúspěšnějšího seriálu na Apple TV Ted Lasso nebo ikonická hudba z proslulé videohry Assassin’s Creed zazní v podání Českého národního symfonického orchestru. Smetanova síň Obecního domu se za doprovodu jedinečných projekcí rozezní již 18. dubna.

Světové hvězdy filmové hudby zahrají v Praze. Osobně představí svá nejznámější díla

Pražský koncert Spectacular Music of Hollywood představí světové skladatele filmové hudby na jednom pódiu, kde osobně oddirigují svá nejznámější díla. Titulní melodie oceňovaných filmů jako Star Wars, Iron Man 2 či Pošťák, skladby z nejúspěšnějšího seriálu na Apple TV Ted Lasso nebo ikonická hudba z proslulé videohry Assassin’s Creed zazní v podání ČNSO. Smetanova síň Obecního domu se za doprovodu jedinečných projekcí rozezní 18. dubna 2024. Vstupenky na koncert zakoupíte přes TICKETPORTAL.

Atomovými bombami peklo nekončilo. Americká nebeská pevnost skoro smazala Japonsko z mapy

Stál víc než vývoj atomové bomby a patřil k nejsložitějším vojenským výtvorům minulého století. Americký bombardér Boeing B-29 nezískal přízvisko Superfortress náhodou. Kolos dokázal unést devět tun bomb a v závěru druhé světové války smazal zápalnou municí několik japonských měst z mapy. Obzvlášť dva letouny, Enola Gay a Bockscar, se zapsaly do dějin jako nosiči jaderné zkázy. Kuriozitou je, že kokpit bombardéru inspiroval ikonickou vesmírnou loď Millenium Falcon ve Hvězdných válkách.