CNN Prima News Star Wars

Star Wars

Výpis příspěvků ke štítku „Star Wars“

Atomovými bombami peklo nekončilo. Americká nebeská pevnost skoro smazala Japonsko z mapy

Stál víc než vývoj atomové bomby a patřil k nejsložitějším vojenským výtvorům minulého století. Americký bombardér Boeing B-29 nezískal přízvisko Superfortress náhodou. Kolos dokázal unést devět tun bomb a v závěru druhé světové války smazal zápalnou municí několik japonských měst z mapy. Obzvlášť dva letouny, Enola Gay a Bockscar, se zapsaly do dějin jako nosiči jaderné zkázy. Kuriozitou je, že kokpit bombardéru inspiroval ikonickou vesmírnou loď Millenium Falcon ve Hvězdných válkách.

Vím, kde je Zalužnyj, koktal rozhozený Putin. Šéf ukrajinské armády mu poslal pádnou odpověď

Jsem na ukrajinské frontě, kde pokračujeme v boji proti okupantům. Tento vzkaz i s videem zveřejnil velitel ukrajinských ozbrojených sil Valerij Zalužnyj po četných spekulacích o jeho zmizení, či dokonce smrti. Na sociálních sítích se o den dříve také hojně šířilo vyjádření ruského prezidenta Vladimira Putina, který velmi nejistě říká, že by se Zalužnyj měl nejspíš nacházet v zahraničí.

OBRAZEM: Padouši ze Star Wars, hrdinové Avengers i robotika v akci. Co nabídl Comic-Con?

Hrdinové z Avengers, Jediové z Hvězdných válek, čarodějové a čarodějky ze všech možných ság, ale i padouši všeho druhu či plně funkční roboti. To je jen malá ukázka toho, co všechno nabídl letošní Comic-Con v Praze. Na místě se objevila i řada filmových či seriálových hvězd. Podívejte se na snímky a video přímo z události, kterou fanoušci sci-fi a fantasy zbožňují.

Fanoušci Star Wars smutní. Herec zkolaboval a tragicky zemřel, objevil se i v Harrym Potterovi

V pouhých 56 letech zemřel herec Paul Grant. Do paměti fanoušků se zapsal zejména rolí jednoho z chlupatých Ewoků v sáze Star Wars. Objevil se však i v další oblíbené filmové sérii – v Harrym Potterovi. O smrti umělce informovala britská média s odkazem na rodinu. Grant tragicky zkolaboval u londýnského nádraží King's Cross, v neděli byl odpojen od přístrojů, které ho udržovaly při životě.

Herec z Hvězdných válek pomáhá Ukrajině. Vojákům posílá drony, civilisty varuje před útoky

Mark Hamill, který v Hvězdných válkách ztvárnil postavu Lukea Skywalkera, chystá dražbu podepsaných filmových plakátů. Vybrané finance poskytne Ukrajině na válečné náklady. Do shánění dárců pro nákup dronů se herec přidal již před několika měsíci. V prosinci pak namluvil anglickou verzi aplikace, která Ukrajincům posílá upozornění na ruské útoky.

Kdo je nový britský premiér? Bohatý hinduista se slabostí pro Star Wars i Pobřežní hlídku

Velká Británie má (opět) nového ministerského předsedu. Po krátké anabázi Liz Trussové, které zlomily vaz nepovedené plány na řešení ekonomických problémů země, se do Downing Street 10 stěhuje Rishi Sunak. Spojené království tak bude mít poprvé v historii premiéra, který má kořeny v Indii, někdejší britské kolonii. To je však jen jedna z mnoha zajímavostí Sunakova života.

Star Wars slaví 45 let. V zaprášené legendě mohl hrát Nicholson, málem ale nevznikla

Přesně před 45 lety se na plátnech kin poprvé objevili Luke Skywalker, Darth Vader či mistr Yoda, spolu s nimi i celý fascinující svět Star Wars. Pavel Klimeš je šéfredaktor českého webu, který se fenoménu oblíbených vesmírných příběhů dlouhodobě věnuje. Přátelé mu přezdívají chodící encyklopedie, v rozhovoru pro CNN Prima NEWS vypráví třeba o tom, jakým zázrakem se k jedné z hlavních rolí dostal Harrison Ford.

Na Bonda jsem herecky neměl. Role padouchů mi platily nájem, glosuje kariéru Julian Glover

U záporných rolí nezačínal, ale vynesly mu ohromnou slávu. A také mu platily nájem, jak sám říká. Britský herec Julian Glover se může pyšnit kariérou protkanou rolemi padouchů i sofistikovanějšími postavami. Indiana Jones, Star Wars, bondovka. To všechno má Glover za sebou. O roli agenta 007 dokonce jeden čas usiloval, ale nakonec ho předstihl věhlasný Roger Moore, na kterého v rozhovoru pro CNN Prima NEWS vzpomíná.

OBRAZEM: Darth Vader, Střihoruký Edward i tlupa Zaklínačů. Kdo dorazil na Comic-Con?

Stejně jako loni byl i tentokrát uspořádán s mírným zpožděním, ale přesto přilákal davy lidí. Řeč je o pražském Comic-Conu, svátku všech fanoušků sci-fi či fantasy. V prostorách pražského O2 universa se nedávno očkovalo, nyní se zde potkávali rytíři Jedi, superhrdinové, ale i predátoři či jiná krvelačná monstra. Podívejte se, jak vypadala letošní akce očima našich reportérů.